De beste tips tegen een herfstdip FYSIOTHERAPIE OEFENTHERAPIE LOGOPEDIE HART VAN HOLLAND SPIEGELBEELD 16 OKTOBER 2013 Kindertherapie Vallen en weer opstaan! Wanneer communiceren niet vanzelfsprekend is. Bezoekadres: Dorpsstraat 202c 2761 AJ Zevenhuizen Postadres: FitFirst beweegcentrum Nijverheidscentrum 42 2761JP Zevenhuizen Q) [0180] 634465 www.fitfirst.nl Moe, lusteloos en trek in veel (koolhydraatrijk) eten zijn veel gehoorde klachten in de herfst. Hoeveel je ook slaapt of uitrust, het lijkt niet te helpen. Hieron der een aantal tips, zodat deze klachten dragelijker worden. Daglicht Ons lichaam heeft natuur lijk daglicht nodig om een hormoon(cortisol) aan te maken, dat ons wakker, aandachtig en stressbestendig houdt. In de herfst daalt de hoeveelheid daglicht. Door een dagelijkse wandeling krijg je toch voldoende daglicht. Kies voor winterkost In de winter krijgen we meer trek in wild en stoofpotten. Niet toevallig, want dierlijke proteïnen helpen ons om voldoende Cortisol te produce ren. Stevige kost is dus nodig. Voldoende slaap Verduister je slaapkamer, zo- datje voldoende slaaphormoon aanmaakt. Dan maak je overdag voldoende Cortisol aan. Voor een goede nachtrust is het beter om de laatste twee uur voor je naar bed gaat niet te eten of drinken. Ga op tijd naar bed en zorg voor acht uur slaap. Weg met energievreters Geraffineerde suikers in koekjes, snoep en frisdranken zorgen, net als cafeïne uit koffie, thee, cola en chocolade, maar heel even voor een energieboost. Ze zullen je na een tijdje verder uitputten. Regelmaat in je leven Wie zijn energieniveau op peil wil houden, moet ervoor zorgen dat zijn stofwisseling in evenwicht blijft. Dit evenwicht raakt onder andere verstoord door onregelma tig eten en slapen. Beweeg je fit Recreatief of mediterend sporten maakt in de hersenen een aantal stoffen aan die voor lichaam én geest ontspannend werken en je een energieboost geven. Zeer intensief sporten werkt juist negatief. De kinderfysio- of kinderoefentherapeut is de expert op het gebied van het bewegend functioneren van kinderen en jeugdigen van 0-16 jaar. Kinderen leren spelenderwijs de wereld om hen heen te verkennen, zo ontwikkelen ze hun zintuigen en motoriek. Vaak gebeurd dit onopgemerkt, maar soms ontwikkelt een kind zich trager of afwijkend t.o.v. leeftijdsgenootjes. Bij elke leeftijd horen specifieke motorische vaardigheden. Als een kind dit niet kan, kan het daar last van hebben, zowel lichamelijk als sociaal. Hier kan de kinderfysio- of kinderoefentherapeut bij helpen. Na uitgebreid onderzoek proberen we spelenderwijs de problemen op te lossen of leren we het kind zo efficiënt mogelijk om te gaan met de beperkingen die hij of zij heeft. Lopen leer je letterlijk door vallen en opstaan. De ontwikke ling van het lopen gaat niet bij ieder kind hetzelfde, ze heb ben allemaal hun eigen manier. Een bemoeilijkt looppatroon, met bijvoorbeeld veel vallen als gevolg, kan verschillende oorzaken hebben. Hier zal de therapeut dan ook altijd on derzoek naar doen. Zo kan er sprake zijn van een verstoorde balans, verkeerde stand van de voeten of onvoldoende spierkracht. Afhankelijk van waar het probleem vandaan komt, wordt er op een speelse wijze geoefend om het loop patroon te verbeteren. Bent u bang dat het looppatroon van uw kinderen afwijkt, of valt uw kind vaak, schroom dan niet om contact op te nemen met onze kinderfysio- of kinderoe fentherapeut. Dan kunnen zij hier met een deskundig oog naar kunnen kijken. Is uw kind slecht verstaanbaar of lukt het hem/haar niet om een verhaal duidelijk over te brengen Heeft u zelf problemen met uw stem of uitspraak? Dit zijn voorbeelden van klachten waarin logopedie uitkomst kan bieden. Wat is Logopedie? Logopedie heeft als doel om de communicatie te verbete ren. Het werkgebied van de logopedist omvat alles wat te maken heeft met het produceren en begrijpen van gespro ken en geschreven taal. Naast communicatieproblemen is de logopedist ook de specialist in het behandelen van slikproblemen. Bij FitFirst is er binnen de instelling een nauwe samenwerking met de diverse specialisten. Er kan op een makkelijke en snelle manier worden overlegd, doorverwe zen en samengewerkt waardoor een complete behandeling gemaakt kan worden voor het probleem.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 29