Burgerkracht! boezems en singels Voor mooiere Wegwerkzaamheden 'Het water moet goed kunnen doorstromen om droge voeten te houden' www.hhsk.nl Q5B Week 42, nr. 149 HART VAN HOLLAND W Rl'N' 16 OKTOBER 2013 YOU Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard Waterwerken s 15 oktober controleert het hoogheem schap van Schieland en de Krimpener- rd het onderhoud van de watergangen in leheersgebied. Coed onderhouden sloten en voor een goede waterkwaliteit en le aan- en afvoervan het water. Zo houdt >ge voeten. :land en de Krimpenerwaard voert jaarlijks el het gebied de schouw dagelijks onder- I uit. Dan wordt gekeken of degenen die itwoordelijk zijn voor het onderhoud van atergang de overmatige begroeiing hebben ijderd. t ik de sloot onderhouden? igenaarvan een stukgrond datgrenstaan iloot, bent u verantwoordelijk voor het irhoud van de halve breedte van die sloot, al is die sloot zelf niet van u. De hoofdwa- ingen zijn in onderhoud bij het hoogheem schap. moet ik onderhouden? lagelijks onderhoud bestaat uit het verwijderen van voorwerpen en materialen, het maaien en verwijderen van overmatige begroei ing, het snoeien van overhangende houtgewas sen, het in stand houden van de oevers en taluds en het onderhouden van beschoeiing. De schouwperiode duurt ongeveer vier weken. Als blijkt dat uw sloot niet is onderhouden, kan het hoogheemraadschap hetonderhoud uitvoe ren op uw kosten. U wordt in dat geval wel in de gelegenheid gesteld om binnen een bepaalde termijn hetonderhoud zelf uitte voeren. Meer weten? Kijk voor informatie op www.hhsk.nl/loket/ onderhoud/schouw of vraag de brochure 'Aan de slag met uw watergang' bij ons op. Vragen? Voorvragen en opmerkingen kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningverlening en Handhaving van het hoogheemraadschap via telefoonnummer oio 45 37 300 of via e-mail postvh@hhsk.nl. czaamheden Bilwijkerweg in Stolwijk rond erkzaamheden aan de weginrichting van de ijkerweg zijn uitgevoerd. De weg is ingericht ïns de landelijke richtlijnen van Duurzaam ^(eenduidige, duurzame wegen), jasseren op de rijbaan is in principe alleen elijk bij passeerplaatsen. Dit moet ervoor en dat er niet harder wordt gereden dan de estane snelheid van 60 km per uur. eg is in zijn geheel een stuk omhoog gegaan er de bermen te verstevigen. Daardoor wijken in de bermen eigenlijk niet meer mogelijk. Het komende halfjaar houdt de aan nemer de situatie nauwlettend in de gaten en vult de bermen daar waar nodig aan met grond. Aanpak Benedenkerkseweg, Benedenheulse- weg en Schenkel in Stolwijk in voorbereiding De Benedenkerkseweg, Benedenheulseweg en de Schenkel in Stolwijk worden gereconstrueerd. De aannemer is sinds kort bekend. De komende tijd wordt de planning uitgewerkt en worden omwonenden opnieuw uitgenodigd vooreen bewonersavond. Steven van Zimmeren is handhaver bij het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard. Hij is, net als bijna alle hand havers van het waterschap, sinds 15 oktober buiten te vinden met zijn laptop onderdearm. Steven:'Elk jaar controleren we vanaf 15 oktober alle watergangen in ons gebied. Eigenlijk con troleren we of het watersysteem op orde is. Het water in de sloten moet goed kunnen door stromen om droge voeten te houden, daarom is het van belang dat er geen begroeiing in de wa tergangen is en dat er geen overhangend groen is. Meestal ga ik op pad met een bedrijfsvoerder, een collega die het gebied opzijn duimpje kent. Samen bekijken we alle watergangen en not in een programma op een laptop de zaken di niet op orde zijn. Behalve de laptop gebruike we onze ogen en ons gezonde verstand. We zijn ongeveer vier weken bezig met deeersti controle. Daarna krijgen alle eigenaren van percelen, die grenzen aan een watergang die niet op orde is, een brief met het verzoek om bijvoorbeeld te snoeien of overmatige begro ingte verwijderen. In 2012 waren ditongeve 1500 brieven. In decemberen januari/februa doen we dan nog extra controles om te zien de knelpunten opgelost zijn.' Het hoogheemraadschap hielp vrijdag 20 september mee met een schoonmaak actie van bewoners in de Rotterdamse deelgemeente Kralingen-Crooswijk. Voor schoon boezemwateren een prettige leef omgeving. Ter hoogte van vier bruggen over de boezem gingen buurtbewoners zelf de strijd aan met het zwerfafval in de buurt. Zij kregen hierbij hulp van diverse organisaties, waaronder de deelgemeente, de ratten bestrijders van de gemeente Rotterdam en Nederland Schoon. Geen eendjes meervoeren... De actievoerders gingen met bewoners in gesprek over hoe zij de waterkwaliteit optimaal kunnen houden en hun buurt leefbaarder. 'Geen eendjes meervoeren en afval hoort in de vuilnisbak!', luidt het devies. Brood dat mensen voor de eendjes meenemen blijft vaak liggen en trekt onge dierte aan met een rattenplaag tot gevolg. Bovendien komen erte veel voedingsstoffen in het water. Dat is niet goed voor de water kwaliteit. Een dikke pluim voor de bewoners Hoogheemraad Agnes van Zoelen en wet houder Alexandra van Huffelen openden de dag en spraken hun lof uit voordit burge rinitiatief. 'De bewoners die het initiatief hebben genomen voor deze actie verdienen een dikke pluim!', aldus hoogheemraad Van Zoelen. 'De mensen van het hoogheemraad schap werken dagelijks hard aan het verbe teren van de waterkwaliteit in dit gebied. U kunt ons daarbij helpen doorte voorkome dat water verontreinigd raakt. Zo zorgen we er samen voor dat iedereen kan genieten vai mooie en schone boezems en singels.' Al onze bekendmakingen vindt u vanaf nu op wvj w.hhsk.nl/loket/bekendmakingen en op www.officielebekendmakingen.ni.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 32