V Moerdregt Pirn te Lintelo komt honderd keer uit voor De IJssel "Vrouwen trekken er graag op uit" Activiteiten en welzijn in Centrum Moerdregt Snert voor instrumentenfonds KndA HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 16 OKTOBER 2013 33 Moordrechtse Vrouwen van nu bestaan 75 jaar Wijklunch in voormalige brandweerkazerne X- -<• m n r Moordrecht - Pim te Lintelo speelde zijn honderdste teamwedstrijd voor schaakverenging De IJssel in de competitie van de Rotterdamse Schaak bond. Hij miste in de periode 1999-2013 geen enkele wedstrijd en ook de resultaten mochten er zijn. Als blijk van waardering overhandigde voorzitter Gerard van der Wouden hem een oorkonde voor deze bijzondere prestatie. Rapidcompetitie Op vier clubavonden staat de ra pidcompetitie op het programma. Ook dit jaar gaat Pim te Lintelo voor de nummer één positie. In de eerste ronde liet hij daar geen twijfel over bestaan. In groep 1 trof hij de op papier sterkste clubleden. Alleen Frank van de Pavoordt kon hem een halfje afsnoepen. Naaste concurrent Frank Visser verloor niet alleen de onderlinge partij, maar ook die tegen Flans Lode- weges die als derde eindigde. Ook Lodeweges verspeelde een halfje aan Van de Pavoordt en moest daarnaast verlies incasseren tegen Wim Mulder. Nummer laatst in deze groep, Ronald Mandersloot, moet de volgende ronde aantreden in groep 2. Zijn plaats in de eerste groep wordt ingenomen door Léon Jacobse, winnaar van groep2. In die groep moest de vice-rapidkam- pioen van vorig seizoen een neder laag noteren tegen Mick van den Berg. Tweede werd Ad Multem die behalve tegen Jacobse ook verloor van Gerard van der Wouden. De laatste plaats was voor Rien Dui- ne. Voor hem wacht in de tweede ronde nu groep drie. Promotie was er voor de winnaar van de derde groep, Aad van den Berg. Driemaal winst en tweemaal remise was hiervoor voldoende. Ook Sjaak in 't Veld bleef hier ongeslagen, maar hij scoorde een halfje minder. Op de onderste plaatsen Pane Vink en Aad van der Meer. Hun score was onvoldoende voor handhaving. Hun plaats zal worden ingenomen door de nummers een en twee van groep 4, Stefan Lipschart en Teus Boere. Pim te Lintelo tijdens zijn honderdste wedstrijd voor De IJssel. (foto: Schaakvereniging Moordrecht) Wr.T - .i" m.ji Wilma Born-Prins: "In deze tijd van computers en iPhones is elkaar ontmoeten en praten heel belangrijk. Moordrecht - Om boerinnen 'uit de koeienstal te halen en ze iets voor zich zelf te geven', werd in 1938 de vereniging van de Plattelandsvrouwen opge richt in Moordrecht. Deze maand vieren de leden het 75-jarig jubileum van de club, die inmiddels Vrouwen van nu heet. "In deze tijd van computers en iPhones is elkaar ontmoeten en praten heel belangrijk", meent Wilma Born- Prins (69). Het jongste Moordrechtse lid is mid den veertig, het oudste bijna twee keer zo oud. "Vrouwen jonger dan veertig hebben meestal nog voldoende ande re bezigheden", zegt Born-Prins. "Op die groep richten we ons niet actief, hoewel ze welkom zijn. We proberen liever onze bestaande leden te be houden." Het gaat de Moordrechtse afdeling, die zo'n honderd leden telt, goed af. Vanaf het begin zijn ontmoeting en ontplooiing belangrijke doelstellingen van de vrouwenorganisatie. Na haar verhuizing vanuit Zuid-Limburg naar Moordrecht, wilde Wilma Born-Prins in haar nieuwe woonplaats mensen leren kennen. Bij de Plattelandsvrou wen vond ze wat ze zocht. En dat vindt ze er na ruim twintig jaar, waar van zeven als voorzitter, nog steeds: "Ik zit nu bij de schilderclub, reuze gezellig. Sinds ik weduwe ben gewor den, vind ik het extra prettig. Er zijn veel weduwen lid, we leven met elkaar mee, zijn attent op elkaar. Dat geeft warmte." Behalve de schilderclub, zijn er in Moordrecht een leesclub, twee fiets clubs (voor de gewone en de elektri sche fiets), een tuinclub en een kaart club. Er zijn koffie-ochtenden, en elke maand een avond met een lezing of muziek. Met de trein maken de vrou wen uitjes naar musea en andere cul turele instellingen: van Vredespaleis tot tasjesmuseum. Moordrecht - In navolging van de wijklunch in ouderenwooncentrum Dianthus in Nieuwerkerk aan den IJssel, gaat ook in Moordrecht een wijklunch van start in samenwer king met Parento Thuiszorg. De eerste lunch is op dinsdag 22 oktober in de voormalige brand weerkazerne aan de Schieland- straat. Het thema is 'oogst', leder een is welkom. Aanvang 12.00 uur, de toegang bedraagt 3,50 euro. Voor meer informatie en aanmel den: 0180-396944. Moordrecht - Gerard Spijkerman heeft maandag 14 oktober voor de tiende keer de pannen op het vuur gezet om traditiegetrouw vele liters erwtensoep te koken. De soep kost 2,50 euro per liter en kan eventueel thuisbezorgd worden. De opbrengst van de erwtensoepactie is bestemd voor het instrumen tenfonds van Kunst na de Arbeid. De snert kan besteld worden bij Spijkerman aan de Tulpstraat 39, op 06-13434190 of via spijker man 1 31 @zonnet.nl. Moordrecht - In de week van 21 tot en met 25 oktober vinden in Moerdregt de volgende activiteiten plaats. Waarom het zo leuk is om met vrou wen samen te zijn? "Vooral voor de jongere generatie geldt dat naast het huishouden, de kinderen en het werk, er maar heel weinig tijd écht voor je zelf overblijft. Het is leuk om die met vrouwen door te brengen. Vrouwen praten anders met elkaar dan wan neer er een man bij is. We winkelen ook anders. Vrouwen gaan eerst over al kijken en beslissen dan wat ze zul len kopen. Een man winkelt gericht: hij koopt een broek en gaat weer naar huis. Ik denk dat vrouwen gewoon socia ler zijn. We trekken er graag op uit. Dat zie je veel weduwen zoals ikzelf, ook doen. Weduwnaars vereenzamen sneller." De Moordrechtse Vrouwen van nu vieren hun jubileum woensdag 23 ok tober met een feestmaal en een op treden van de zanggroep Vrouwe IJs- selstein Swing. Alle leden zijn welkom. Voor informatie nieuwe leden: 0182-761095. Maandag 21 oktober, 10.30 uur koersbal, een spel voor mensen van alle leeftijden. Van 13.30-16.30 uur biljarten, van 14.15-16.00 uur sjoelen. Entree 1,25 euro. Dinsdag 22 oktober, 10.30 uur Denksport, een leuke manier om uw brein actief te houden. Entree 1,25 euro. Woensdag 23 oktober, 14.15 uur modeshow. Donderdag 24 oktober, 10.30 uur geheugentraining, houd uw ge heugen vitaal en actief met spel letjes, quizzen en oefeningen. Van 14.15-16.00 uur spelmiddag: onder andere rummikub, scrabble en sjoelen. Entree 1,25 euro. 19.30 uur optreden Nien Besselink en Sjoerd Brouwer met Nederlandse luisterliedjes, entree 5 euro. Vrijdag 25 oktober, 10.00 uur kaarten maken met verschillende technieken; entree 2,50 euro. 14.30 uur 'n glaasje in de Kroon, een reünie van de bewonersva kantie. ledereen is welkom. Entree 2,50 euro. Op 14 november houdt Moerdregt 'Uit eten in eigen huis'. Senioren uit Moordrecht zijn welkom voor een keuzemenu van hachee met rode kool en stamppot bruine bo nen. Uiterste aanmelddatum 28 oktober. ledereen is welkom. Nadere infor matie is op te vragen bij de recep tie van Moerdregt aan Land voor Water 3, via moedregt@zorgpart- ners.nl of 0182-373844 (werkda gen 8.30-15.00 uur). 7nDf!DADTMCDC R/linnCM ZORGPARTNERS MIDDEN-HOLLAND

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 33