wiuaniMH Nachtelijke werkzaamheden Ruim 2000 handtekeningen voor behoud Moerdregt Er werd gebridged... Sara wint voorleeswedstrijd Nieuwe start aanbesteding brede school Moordrecht HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 16 OKTOBER 2013 35 De herinneringen van Wijna van der Bas-Blok (1930) Moordrecht - De handtekeningenactie voor behoud van zorgcentrum Moer dregt heeft 2251 steunbetuigingen opgeleverd. "We hopen datZorgpartners de handtekeningen deze of volgende week in ontvangst wil nemen", aldus Lydia Reicher van het actiecomité. Behalve handtekeningen, leverde de woorden voor de mensen aan de deur, actie volgens Reicher "hele warme en heel veel onbegrip voor Zorgpart- ners" op. De gemeente heeft inmid dels twee gesprekken met Zorgpart- ners gehad over de ontwikkelingen rondom de voorgenomen sluiting van Moerdregt. Deze week wordt bekend wat die hebben opgeleverd. Half no vember wordt er verder gepraat. Moordrecht - Liesbeth Palsgraaf en Gré Ramaker zijn met een percen tage van 65,83 eerste geworden van de op donderdag 10 oktober gespeelde zitting bij Troef Vrouw. Op de tweede plaats eindigden Fien van der Panne en Mieke Pie- terse met 58.33°/o en derde werden Sita Clay en Margot de Jong met 53.3300. Moordrecht - De besturen van de Meester Lallemanschool, de St. Jozef school, de Achtbaan en de gemeente Zuidpias starten eind deze week op nieuw de aanbesteding voorde bouw van de brede school Moordrecht, in de wijk Vijfakkers-Noord. Nadat de aanbestedingsprocedure voor de bouw van de brede school in maart was begonnen, werd die in augustus stopgezet, omdat er bij de betrokken deelnemers onduidelijkheid was over het proces. Een ander bouw- begeleidingsbureau gaat de aanbe steding nu namens de opdrachtge vers begeleiden. De bouw start naar verwachting komend voorjaar. Bij het begin van het schooljaar 2015 - 2016 kan de school dan in gebruik worden genomen. Hiermee wordt de oor spronkelijke planning niet gewijzigd. JosephineLansink, Sara de Vroe, Rens Reichard, Thomas Stormbroek en Cars Lansink wachten op de uitslag. Moordrecht - Als vast onderdeel van de kinderboekenweek streden de leerlingen van de groepen 7 en 8 van de Meester Lalleman om de eerste plaats in de voorleeswed strijd. Na een enerverende strijd, waarbij werd voorgelezen uit boeken van uiteen lopende stijlen, wees de jury Sara de Vroe uit groep 7 aan als winnaar. Zij wist op bevlogen en indringen de manier de tekst aan de man te brengen. Sara mag in februari mee doen aan de regionale kwartfinale. op de Goudse kaasmarkt, dat ging met handjeklap om de prijs te be palen. Ik sleepte nogal eens prijzen in de wacht voor de goede kwali teit. Kaas maken is erg arbeidsin tensief, maar ik deed het graag. We kregen drie kinderen, twee meisjes en een jongen die in Wad- dinxveen naar school gingen. We kerkten in de brugkerk, ook deed ik in Waddinxveen mijn boodschap pen. Veel verdriet kregen we te verwerken toen onze dochter op 14-jarige leeftijd in twee dagen tijd overleed aan de griep. Dat ver geet je nooit meer. Mijn man had ook een broertje van veertien jaar verloren; hij werd door de trein ge grepen op de Noordringdijk bij het zogenoemde Hoge hok. Toen we ouder werden gingen zoon Gijsbert en zijn vrouw op de boerderij wonen en wij in het dag geldershuisje. Onteigening Zeventien jaar geleden kregen we te horen dat we onteigend zouden worden vanwege de komst van het Gouwepark. Natuurlijk vonden we dat niet leuk, je levenswerk wordt teniet gedaan. Naast het spoor woonde boer Ridder Oudijk, nu woont zijn zoon er. Aan de andere kant naast ons stonden de boerde rijen van Dirk Doornebal en Hoog- endoorn. Zij zijn ook onteigend. Gijsbert wilde niet emigreren, maar zocht een andere boerderij. Hij Schilderij van de boerderij aan de Noordringdijk. kocht een melkveebedrijf in Nieu- werbrug met meer dan honderd koeien. Met melken gaat dat te genwoordig gemakkelijker. Intus sen zit zijn zoon Cor weer op zijn boerderij. Mijn man en ik kochten een huis aan de Moordrechtse Middelweg. Mijn man eiste van de gemeente dat er geen andere be woners na ons zouden komen in de boerderij, maar na een week zaten er krakers in. De politie joeg ze er uit en sloopte de vloerplanken er uit, zodat het onbewoonbaar werd. Verjaagd Mijn schoonvader Piet kwam uit een bekend boerengeslacht, hij woonde als kind op de boerderij aan de Moordrechtse provinciale weg met de lange oprijlaan, het is ook onteigend en afgebroken voor het gereedmaken van de nieuw bouwwijk Westergouwe. Nu zijn er in Moordrecht bijna geen boerde rijen meer, alles moet wijken voor andere doeleinden. Boeren worden overal verjaagd. Bestaande boeren moeten vaak een bijbaan nemen om rond te komen. Koeien worden gemolken, maar hun bazen worden ook op alle terreinen uitgemolken. Mijn man overleed acht jaar ge leden. Mijn dochter houdt mijn tuin bij en zelf doe ik ook nog het een en ander, want werken ben ik gewend. Ik rijd nog in mijn auto, hoewel ik nu wat lichamelijke on gemakken krijg, maar ik hou niet van klagen. Ik heb vijf kleinkinderen en negen achterkleinkinderen, dan ben je rijk." Moordrecht - In de nachtelijk uren van het weekend werd druk gewerkt aan de spoorwegovergang bij Moor drecht. In de nacht van zaterdag op zondag werd de overweg voorzien van een nieuw wegdek. Ook werd wordt het dek van de nieuwe tunnel onder het spoor ingeschoven. (foto: Sylvia van Straalen) Door Elly van Gelderen De Moordrechtse Eily van Gelderen gaat voor het Hart van Holland op pad om oude tijden te doen herleven. Elly is als vrijwilliger en interviewer actief bij de Moordrechtse Historische Vereniging. Zij is auteur van de boeken "Herinneringen rondom de Hollandse IJssel" en "Leven en werken rond IJssel en Lek", waarin zij onder andere verhaalt over de slechte arbeidsomstandigheden van de steenplaatsen en touw- banen langs de IJssel, over verdwenen beroepen (rietsnijders en zalmvis sers), verdwenen scheepswerven en andere bedrijven, oorlog, watersnood enzovoort. "Mijn man woonde met zijn ouders nabij de grens van Waddinxveen en Moordrecht in een boerderij aan de Noordringdijk. Inmiddels is de boerderij afgebroken en ligt daar de toegangsweg naar Indu striegebied Gouwepark tegenover 't Weegje. Toen wij trouwden ver huisden mijn schoonouders naar het naastgelegen daggeldershuis je en wij betrokken de boerderij met 18 bunder land. In Moordrecht hadden we 25 koeien, dat was in die tijd behoor lijk wat, want je moest met de hand melken. We hadden ook var kens en kippen. Ik maakte boter en kaas. Mijn man Cor ging met de kaasbrik de kazen verhandelen Wijna van der Bas verkocht ook kaas aan huis.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 35