Zondag open van 11.00 tot 17.00 uur Onze kerstshow eH u d e^Van d Plannen voor 78 hectare Zuidplaspolder in gang Weinig criminaliteit in Zuidpias Ambulance halve minuut sneller bij patiënt Laij er Wend e advocaten HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 16 OKTOBER 2013 3 www.fiets .nl Elke zondag t/m 29 december geopend TJ Thuis in de regio. Meer aangiften van huiselijk geweld HodeJIen) Lange Zijde 9a, 2761 AV Zevenhuizen Intratuin Pijnacker Rijskade la Intratuin Zoetermeer Voorweg 192 Intratuin Zevenhuizen altijd op zondag gesloten. www.intratuin.nl intratuin kleurt je leven Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 Zuidpias - De criminaliteit in Zuidpias blijft laag. Dat blijkt uit cijfers van de politie die op 9 oktober werden gepresenteerd in het gemeentehuis. Toch staat de teller wat betreft woninginbraken, autodiefstallen of andere ille gale activiteiten nog niet helemaal op nul. Daarom hamerden zowel politie chef René Ravensteijn als burgemeester Gert-Jan Kats erop dat het belang rijk is om altijd waakzaam te blijven. Door Erwin van 't Hof Het aantal aangiften van wonin ginbraken laat een dalende trend zien. De cijfers schommelen tussen de vijf en acht aangiften per maand vanaf april. Ravensteijn verwacht dat de aankomende donkere dagen daar verandering in kunnen gaan brengen: "Gezien de trends van de afgelopen jaren verwachten we dat het aantal inbraken toe gaat nemen zodra het donkerder wordt." De po litiechef raadt aan: "Kijk eens naar je huis met de drie woorden lawaai, licht en tijd in je achterhoofd. Hoe veel lawaai moet een inbreker ma ken om binnen te komen, is het huis wel goed belicht en kan iemand re latief snel binnenkomen en wegwe zen? Er zijn vaak wel wat punten ter verbetering aan te geven." Autodiefstal Autodiefstal blijft een zorg. Navi gatiesystemen en radio's zijn nog steeds geliefde voorwerpen voor dieven. Vooral Volkswagens lijken het doelwit te zijn van inbraken. Kats, die zelf ook een Volkswagen rijdt, legt uit waarom dit waar schijnlijk zo is: "Het is momenteel gewoon veel te makkelijk om in een auto te komen omdat de producent niet met zijn tijd meegaat. De soft ware die in de Volkswagens zit, is makkelijk te kraken." Daarom had de burgemeester voor de gelegen heid een wat meer mechanische oplossing meegenomen. "Ik zet elke avond een stuurslot in mijn auto", vertelt Kats terwijl hij naar het slot wijst dat voor hem op het bureau ligt. "Ik denk dat een inbreker niet zo snel mijn auto zal uitkiezen als doelwit als hij ziet dat er nog een extra beveiliging op zit." Gebroken relatie Onder de noemer geweld valt vooral een stijging op van het aantal mel dingen van huiselijk geweld. Eind september werd 17 keer aangifte gedaan van huiselijke agressie. In voorgaande jaren lag dit aantal een stuk lager. Kats weet niet of de stij ging ook daadwerkelijk het gevolg is van een hoger aantal delicten. "We zetten ons al enige tijd in om mensen duidelijk te maken dat ze zo snel mogelijk aangifte moeten doen. Het kan zijn dat het aantal delicten niet is toegenomen, maar het aantal aangiften wel." Desal niettemin vindt Ravensteijn het huiselijk geweld een factor die in de gaten moet worden gehouden. "Het gaat hier meestal om situaties waar een gebroken relatie in het spel is. Kinderen kunnen worden meegesleurd in een confrontatie. We moeten hier waakzaam voor zijn, maar het blijft een vorm van geweld die moeilijk te signaleren is." Onderbuikgevoel Al met al uitten zowel de politie chef als de burgemeester zich zeer tevreden over de gepresenteerde cijfers. Toch doet Ravensteijn een oproep aan de burger om altijd alert te blijven. "We zien nog steeds dat er soms een zekere schroom bestaat om de politie te bellen. Als een situatie er verdacht uitziet, dan klopt dat onderbuikgevoel meestal wel. Met de alertheid van burgers aan onze zijde is het een stuk mak kelijker om boeven op heterdaad te betrappen en op te pakken." Zevenhuizen - Gemeente Zuid- plas en de ontwikkelaar tekenden woensdag 9 oktober de overeen komst voor de ontwikkeling van Knibbelweg-Oost tot een gebied met glastuinbouw, gemengde be drijvigheid en agribusiness. Als techniek en financiën het toe laten, wordt het nieuwe bedrijven gebied duurzaam ingericht. Het gebruik van zonne-energie, aard warmte, warmte- en koudeopslag en het hergebruik van water beho ren tot de mogelijkheden. Wethouder Rinus Bosman en directeur Grootscholten van ontwikkei- combinatie Ondernemen A12-A20 tekenen de samenwerkings overeenkomst. Zuidpias - Na een proef met een snellere inzet, zijn ambulances van de Regionale Ambulancevoorzie ning (RAV) Hollands Midden ge middeld PU minuut eerder bij een patiënt. Dat laat de dienst weten in een persbericht. In Zuidpias bleef de tijdswinst in de eerste helft van dit jaar vooralsnog beperkt tot een halve minuut. Een half jaar na de invoering van de proef is het standaard werkwijze geworden om de ambulance na een 112-melding van een burger meteen op pad te sturen, zodra het adres van het noodgeval is vastgesteld. Voor heen werd eerst een totaalbeeld van het noodgeval gevormd. De wet schrijft voor dat ambulances in 95 procent van de gevallen bin nen vijftien minuten op de plek des onheils moeten zijn. Door de nieuwe werkwijze is het aantal patiënten dat de RAV Hollands Midden binnen 6 minuten bereikt, verdubbeld. Slechts in een klein deel (5,4 procent) van de 112-burger-meldingen blijkt na doorvragen geen ambulancezorg nodig te zijn. In Moerkapelle en Zevenhuizen ble ven ambulances in 2012 regelmatig langer dan een kwartier weg. Volgens het college van Zuidpias zal dat niet veel verbeteren. "De RAV probeert de schaarse middelen zodanig in te zet ten dat de prestaties voor de regio zo goed mogelijk zijn", reageerde het college in juli op vragen van de SP. Dat betekent niet dat op élke locatie in de regio de ambulance binnen vijf tien minuten aanwezig kan zijn. Als het adres van het noodgeval bekend is, wordt direct een ambulance de weg op gestuurd. Huisartsen Woorvoerder Johan van Rhijn van de RAV Hollands Midden geeft aan dat de cijfers voor Zuidpias slechts betrekking hebben op het eerste half jaar van 2013, toen de proef pas vijf maanden oud was. Hij verwacht dat over een langere periode de aanrij- tijden in de gemeente verder zullen verbeteren, maar geeft aan dat het niet om minuten zal gaan. Op ande re manieren wordt gewerkt aan een snellere hulpverlening. "We bekijken bijvoorbeeld of we de huisartsenposten meer kunnen inzetten. Die rij den in de nachten en weekenden toch al rond." Sanitiem Arbeco B.V. Ringvaartlaan 1a 2914 VJ Nieuwerkerk a/d IJssel Tel. (0180)31 4112* info@arbeco.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 3