Zuidpias Sociaal Raadslieden in Zuidpias Vrijgekomen huurwoningen in Moordrecht gemeente Bomenonderhoud van week 42 t/m 51 Bladvrije wegen, ook tijdens de herfst! RAADSINFORMATIE HART VAN HOLLAND GEMEENTEN I EUWi: 16 OKTOBER 2013 Heeft u een vraag of probleem op sociaal- juridisch gebied? Bijvoorbeeld overwerk, uitkeringen, belastingen, onderwijskosten of juridische zaken? Dan kunt u terecht bij het instituut Sociaal Raadslieden Rotterdam (SRR). Sociaal raadslieden adviseren u vol strekt onafhankelijk. De hulp is gratis en de vertrouwelijkheid gewaarborgd. Wat voor soort vragen kan ik aan Sociaal Raadslieden stellen? Sociaal raadslieden kunnen onder andere helpen bij de volgende vragen: Mijn werkgever wil mij ontslaan: Wat zijn mijn rechten? Voorwelke uitkering of voorziening kom ik in aanmerking? Ik ben werkloos en krijg geen uitkering: Wat moet ik doen? Ik moet huurtoeslag terugbetalen. Klopt dat en wat kan ik eraan doen? Waaraan moet ik denken wanneer ik ga scheiden? Mijn wasmachine is kapot en de leveran cier geeft geen garantie. Wat zijn mijn rechten? Moet ik de aanslag gemeentelijke belastin gen betalen? Wanneer kom ik in aanmerking voor een voorlopige belastingteruggave? Hoe kom ik aan andere huisvesting? Kan ik in aanmerking komen voor een tegemoetkoming in de studiekosten van mijn kinderen? Wat doet de sociaal raadsman of -vrouw met mijn vraag? Afhankelijk van de vraag die u stelt, kunnen de sociaal raadslieden u: informatie geven; adviseren; helpen bij het invullen van formulieren; helpen met het schrijven van een brief; een bezwaarschrift of een klacht indienen; voor verdergaande hulp naar de juiste instantie verwijzen; bemiddelen. Kan ik altijd hulp krijgen van sociaal raads lieden Verreweg de meeste vragen kunnen met hulp van de sociaal raadslieden opgelost worden. Soms heeft u echter meer aan gespecialiseerde hulp van bijvoorbeeld een advocaat, beroepsorganisaties of de Kamer van Koophandel. De sociaal raadslieden helpen u om met uw vraag op de juiste plek terecht te komen. Bereikbaarheid Spreekuren in Zuidpias De sociaal raadsman voor de gemeente Zuidpias is de heer F. Geraci. Hij houdt weke lijks op maandag spreekuur in Nieuwerkerk aan den IJssel en éénmaal per twee weken spreekuur in Moordrecht. Als u een bezoek wilt brengen aan zijn spreekuur, maak dan vooraf een afspraak. Dit kan dagelijks van 9.00 uur tot 10.00 uur via telefoonnummer (0180) 330 300. Avondspreekuur in Rotterdam Eensperweek.op dinsdagavond van 18.00 tot 20.00 uur, houden de Sociaal Raadslieden een avondspreekuur aan de Oppert 21-a in Rotterdam (in Rotterdam Centrum tussen de Meent en het Grotekerkplein). Dit spreek uur is uitsluitend bedoeld voor mensen die overdag (met name doorwerk) niet kunnen komen. Ook voor een bezoek aan dit spreek uur, maakt u eerst telefonisch een afspraak via telefoonnummer (010) 281 1660. Papieren meebrengen Heeft u formulieren of brieven die met uw vraag te maken hebben? Neem deze dan mee naar uw afspraak. Sociaal raadslieden hou den in de regel uw papieren niet in bewaring. Wel kunnen zij kopieën maken als dat voor de verdere behandeling van uw vragen nodig is. Telefonische spreekuur Elke maandag, dinsdag, donderdag en vrij dag houden de Sociaal Raadslieden van 14.00 tot 16.00 uur telefonisch spreekuur. Voor dit telefonische spreekuur belt u naar (010) 404 5722, of (010) 404 7322. Meer weten? Meer informatie over SRR en over het sociaal raadsliedenwerk vindt u op www.soc- raadslieden-rdam.nl, of op de website van de Landelijke Organisatie voor Raadslieden (LOSR): www.sociaalraadslieden.nl. In de komende maanden worden de gemeentelijke bomen in Zuidpias gesnoeid. Hierbij worden overhangende en dode takken verwijderd, en de vorm van de boom behouden. Tijdens het snoeien worden ook de dode bomen en bomen in een zeer slechte conditie verwijderd. De werkzaamheden worden in opdracht van de gemeente uitgevoerd door boomverzor- gingsbedrijf Growpa. Tijdens het werk wordt het snoeihout tijdelijk neergelegd op parkeerplaatsen of gazons. In principe wordt alle snoeihout vóór het weekend verwijderd en afgevoerd. De mogelijke overlast wordt hierdoor tot een minimum beperkt. Planning Week 42-45: Moerkapelle Week 43-51: Zevenhuizen Week 45-51: Moordrecht Meer informatie De resterende bomen in Nieuwerkerk aan den IJssel worden in 2014 gesnoeid. Op een later moment wordt u hierover nader geïnformeerd. Heeft u vragen over de bovenstaande werkzaamheden? Dan kunt u contact opnemen met de heer G.J. Rozendaal, bereikbaar via het telefoon nummer (0180) 639 847. De gemeente Zuidpias verwijdert dit jaar in twee rondes de bladval van bomen. Hierbij worden alle bladeren verwijderd van de gazons, uit de beplanting en van alle straten bin nen de bebouwde kom. De eerste ronde gaat van start zodra de bladval begint, de tweede ronde zodra de meeste bladeren uit de bomen zijn. De gemeente adviseert haar inwoners blad uit eigen tuin zo veel mogelijk in de groene container te deponeren. Wanneer uw container hiervoor te klein is, dan kunt u het bladafval ook storten op de gemeente- Ik. werf. Treft u onze bladruimploeg bij u in de straat? Dan verzoeken wij u om uw auto niet aan de openbare weg te parkeren. Zo helpt u mee om de weg bladvrij te krijgen. Alvast bedankt voor uw medewerking. Besluitenlijst raadsvergadering 8 oktober 2013 1. Bestuurskrachtonderzoek in de gemeente Zuidpias De raad heeft besloten de conclusies van het rapport te onderschrijven en de aanbevelin gen over de rol van de raad over te nemen. 2. Investeringsbudget Zuidplasweg 13 De raad heeft besloten een investerings krediet beschikbaar te stellen voor de renovatie van dit pand in relatie tot de beoogde verhuur/verkoop. De volledige raadsbesluiten, moties en amendementen kunt u op onze website raadplegen: www.zuidplas.nl -> Raadsinformatiesysteem -> 8 oktober 2013. Voor vragen over deze besluitenlijst kunt u contact opnemen met de griffie van de gemeente Zuidpias, tel. (0180) 330 313. Reageren heeft alleen zin als u aan alle voorwaarden voldoet Regelmatig krijgt de gemeente aanvragen binnen met onvolledig ingevulde formu lieren, jaaropgave, IB-60 formulieren uit een verkeerd jaar, of inschrijvingen die niet voldoen aan de voorwaarden. Deze aanvragen kunnen we niet in behande ling nemen. Lees daarom zorgvuldig de voorwaarden door bij de woningen en onderaan dit artikel. Schielandstraat 100 2-kamer etagewoning (galerijflat met lift, tweede verdieping) Beschikbaar: 5 oktober 2013 Bruto huur: 483,91 (inclusief 105,- stookkosten) Voorwaarden: Maximaal 2 personen Vanaf 65 jaar Maximaal bruto verzameljaarinkomen €48.245,- Oost Waalstraat 48 3-kamer etagewoning, (portiekflat zonder lift, tweede verdieping) Beschikbaar: eind november 2013 (onder voorbehoud van werkzaamheden) Bruto huur: 401,24 Voorwaarden: Minimaal 2 personen, maximaal 3 personen Maximaal bruto verzameljaarinkomen €34.299,- Doorstromers vanuit een huurwoning hebben voorrang Schielandstraat 8 4-kamer etagewoning (portiekflat zonder lift, eerste verdieping) Beschikbaar: 5 november 2013 Bruto huur: 329,79 Voorwaarden: Minimaal 2 personen Maximaal bruto verzameljaarinkomen: 28.550,- Doorstromers vanuit een huurwoning hebben voorrang Dokter van Westendorplaan 40 4-kamer eengezinswoning (tussen) Beschikbaar: 4 december 2013 Bruto huur: 680,90 Voorwaarden: Minimaal 2 personen Bruto verzameljaarinkomen minimaal 28.551,- en maximaal 34.229,- Doorstromers vanuit een huurwoning hebben voorrang Heeft u belangstelling en voldoet u aan de voorwaarden? Vraagt u dan naar een inschrijfformulier voor de huurwoning of woonwagenstandplaats bij het gemeen tehuis (per woning één formulier), via het telefoonnummer (0180) 330 300, of down load het van de gemeentelijke website. Uw inschrijving moet 21 oktober 2013 vóór 12.00 uur bij de gemeente binnen zijn. Alleen volledig ingevulde formu lieren kunnen worden behandeld. Voeg bij iedere inschrijving een kopie van het IB-60 formulier 2012 van alle volwasse nen in het huishouden toe (aan te vragen bij de belastingdienst) en een kopie lof kopieën) van de jaaropgave over 2012. Als er geen goede inkomstengegevens zijn bijgevoegd, kunnen wij uw aan vraag niet in behandeling nemen. Het inschrijfformulier kunt u samen met de gevraagde gegevens in de brie venbus doen van het gemeentehuis in Nieuwerkerk aan den IJssel, t.a.v. de afdeling VROM/Huisvestingszaken, Raadhuisplein 1, of opsturen naar de Gemeente Zuidpias, t.a.v. de afdeling VROM/Huisvestingszaken, Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 5