D Zuidpias Parade klinkend van start Raad stelt tevredenheid burgers ter discussie KERKDIENSTEN HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 16 OKTOBER 2013 ZONDAG 20 OKTOBER Kritiek op onderzoek naar bestuurskracht AUTOBEDRIJF VAN REEUWIJK Verkoop en reparatie van alle merken B0VA6 Moerkapelle Herst. Herv. Gem.: 9.00 uur ds. C. Gielen en 18.30 uur ds. WJ.C. van Blijderveen. Herv. Gem. Moe.: 9.30 ds. AJ. van den Herik en 18.30 uur ds. P. van Duijvenbode. Ger. Gemeente Moe.: 9.30 en 18.30 uur leesdienst. Moordrecht Herv. Bethel. Gem.: 10.00 uur ds. D. Breure en 18.30 uur ds. P.J. Teeuw. V.E.G. in 't Goudse: 15.00 uur mw. T. Annotee. Prot.Gem. De Stroom: 10.00 uur G. Geitenbeek in Ontm. kerk. RK Geloofsgem. St. Johan nes Onthoofding: 9.00 uur Woord- en Communieviering Werkgroep Moordrecht. De kerk is elke woensdag open vanaf 11.30 uur; om 12.00 uur vindt het middaggebed plaats. Volle Evangelie Gem. Effata: 11.00 uur Levi Risamasu (ge- zinsdienst in Meester Lalle- manschool). Nesselande Kerk in Nesselande (Brede School): 10.00 uur ds. W.M. de Bruin. St. Josephparochie (zie Nieu- werkerk) Nieuwerkerk aan den IJssel St. Josephparochie: 9.30 uur Woord- en Communieviering met R. Govers (Themaviering Oogstdankdag). Veg Het Kruispunt: Prot. Gem. De Bron: 9.30 uur Ds. F.P. Treep. Prot. Gem. Ontmoetingscen trum: 12.15 uur Jan Bakker (SHH dienst mmv SHHcom- bo). De Lichtkring: 9.30 uur lees dienst en 16.30 uur drs. G. den Duik. Herv.Gem. Oude Kerk: 9.30 uur ds. G. Lustig en 18.30 uur ds. H.C. Marchand. Herv. Gem. Nieuwe Kerk: 9.30 uur ds. H.C. Marchand en 17.00 uur ds. J. van der Meijden. Ger.Gem. in Nederland ('s- Gravenweg 71): 9.30 en 18.30 uur leesdienst. Zevenhuizen ABC Gemeente Zuidpias: Herv. Gem. Dorpskerk: 10.00 uur ds. D. van Vreeswijk (Ou- derendienst) en 19.00 uur ds. J.F. Tanghé. Herv. Gem. Kapel Oud Ver laat: 10.00 uur ds. G. van Velzen. Ger. Kerk Zev/Moe: 9.30 uur dra. A.M. van der Wilt. Vrijz.Prot.Kerk: 10.30 uur J.H.B. de Waard. R.K. Gem. Moerkapelle/ Zevenhuizen: 10.15 uur Woord- en Communieviering in Dorpshuis Swanla. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een schooljaar lang samen met anderen muziek maken. Dat is de bedoeling van de Brains-activiteit De Zuid- plas Parade. Wethouder Jan Verbeek en kinderburgemeester Amber van Houwelingen openden woensdag 9 oktober de eerste les in t Blok: Ver beek op djembé en Amber op saxo foon. Vijfendertig kinderen volgden hun voorbeeld. Door Marianne Fortuin De kinderen gingen vervolgens aan de slag met docenten van MOZ-Art: Hans van Gennip voor slagwerk, Joyce Bellefroid voor klarinet en saxofoon, Bart Roobol voor koper (onder andere trompet) en Madelei ne Brok voor dwarsfluit. Er werd en thousiast geoefend en aan het eind van de les werd er samengespeeld. Het was geweldig om te horen wat er in zo'n korte tijd tot stand was gekomen. De kinderen kregen een instrument mee naar huis. De slag werkers niet, zij mogen oefenen op een oefenplankje. Trommelend en blazend geven wethouder Verbeek en kinderburgemeester Amber het startsein voor de Zuidpias Parade. Kinderburgemeester Amber van Houwelingen is enthousiast over het project: "Leuk dat iedereen mu ziek mag maken. Ik vind BRAinS Vijfendertig kinderen volgden de eerste les van de activiteit in het kader van BRAinS (Brede activiteiten in scholen). echt een hele leuke organisatie. Je kunt allerlei leuke activiteiten doen en dat vind ik gewoon heel erg tof." Marije Dirksen, coördinator van Jeugdwerk Zuidpias. "De Zuidpias Parade is een samenwerkingspro ject van muziekonderwijs MOZ-Art en muziekverenigingen De Kleine Trompetter, Kunst na de Arbeid, Da Capo, DKV en Stichting Jeugdwerk Zuidpias. We hebben geld gekregen van het Oranjefonds en het Fonds voor Cultuurparticipatie, 46.650 euro voor twee projectjaren. Voor waarde is dat in die twee jaar 150 kinderen deelnemen, waarvan de helft zonder muziekervaring." De bijdrage van de muziekvereni gingen bestaat uit het in bruikleen geven van een deel van de instru menten en medewerking aan het eindconcert van de Zuidpias Parade. Vruchten van de fusie Wethouder Jan Verbeek: "Dit project past helemaal in het idee, dat ook muziekvoorzieningen in alle dorpen aanwezig zijn. Het netwerk is via BRAinS steeds groter geworden en dit is een van de vruchten van de fusie. Ook belangrijk is dat de be staande verenigingen hieraan mee doen, en dat het bereikbaar is voor iedereen." Na de eerste les van woensdag vol gen nog 25 lessen. Niet alleen in Nieuwerkerk, ook in de andere dor pen van Zuidpias. Door het geld uit beide fondsen kunnen de kosten laag worden ge houden: 39 euro voor 26 lessen, die van oktober tot juni gegeven wor den. In totaal is er in heel Zuidpias plaats voor 75 kinderen. Er zijn nog enkele plaatsen vrij, die in volgorde van aanmelding worden ingevuld. Zuidpias - De uitslag van het bestuurskrachtonderzoek, waar een enquête onder bewoners onderdeel van was, zou menig raadslid als muziek in de oren moeten klinken: Zuidpias is een succesvolle herindelingsgemeente die goed functioneert en tevreden inwoners kent. Ondanks de positieve conclusies uit het rapport uitten raadsleden zich tijdens de raadsvergadering op 8 oktober niet alleen kritisch over de inhoud, maar ook over de toegevoegde waarde van het onderzoek. Door Erwin van 't Hof Met name Rik van Woudenberg (D66) had zijn bedenkingen bij het nut van het onderzoek. "Ik heb het idee dat het geen diepgravend on derzoek is geweest en dat we een paar standaard aanbevelingen heb ben gekregen. Je zou je kunnen afvragen of dit rapport zijn geld waard is geweest." Ook andere par tijen konden zich niet vinden in de constateringen van het onderzoeks bureau. Zo deelt Martien Zijderhand (GBZ) de uitspraak in het rapport niet dat de gemiddelde bewoner in Zuidpias tevreden is. "Misschien klinkt dit wat extreem, maar uit dit onderzoek zou je kunnen afleiden dat de bewoners de gemeente een acht geven, terwijl ik zelf het idee heb dat het eerder een zes is. Er moet nog een hoop gebeuren." Burgemeester Gert-Jan Kats kon zich niet vinden in de kritiek van D66 en GBZ. Hij is van mening dat ontevreden burgers eerder hun weg naar een raadslid vinden dan te vreden burgers. Hierdoor kan een verkeerd beeld ontstaan van de al gemene tevredenheid van de inwo ners. Daar komt volgens Kats ook bij dat sommige inwoners de gevolgen van de economische crisis en die van de fusie met elkaar verwarren. Kats: "Het onderzoek laat zien dat wij het bovengemiddeld goed heb ben gedaan ten opzichte van andere fusiegemeenten. Daarnaast denk ik, gezien het enthousiasme van de onderzoekers die ik zelf heb gespro ken, dat er hier geen sprake is van standaard aanbevelingen." Ook de WD uitte kritiek op het rap port. Zij missen aanbevelingen over het verschil van tevredenheid tus sen de vier dorpen. Bewoners uit Nieuwerkerk aan den IJssel geven aan meer tevreden te zijn dat bewo ners uit Zevenhuizen, Moerkapelle en Moordrecht. Ferry van Wijnen (WD): "Ik vind het opvallend dat daar niet verder op wordt ingegaan. Het lijkt me juist een punt waar ad vies op zijn plaats was geweest." De gehele gemeenteraad kon zich wel vinden in de aanbeveling van de onderzoekers om iets te doen aan de zichtbaarheid van de gemeente in de dorpen en de afhandeling van klachten. Met name het CDA maakte zich hard voor meer dui delijkheid voor de bewoners. De partij is van mening dat de politiek nog te ver afstaat van de burgers die zij representeert. An dre Muller (SP) deed een oproep aan zijn mederaadsleden om meer de dialoog aan te gaan met de in woners van Zuidpias. "We hoeven echt niet een speciaal hesje te dra gen zodat mensen kunnen zien dat je raadslid bent, maar ik wil wel zeggen dat het niet eng is om soms met be woners te praten." Prins Alexanderlaan 38 2912 AM Nieuwerkerk a/d IJssel T (0180) 312200 F (0180)320776 E infori9autovanreeuwijk.nl www.autovanreeuwijk.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 9