I Ouderenzorg goed geregeld AGENDA Alle zorg onder één dak Bevolkingsonderzoek darmkanker f 6 Laserontharing ook in de avonduren Vernieuwde Osteoporose Polikliniek Groene Hart Ziekenhuis Open voor iedereen w 10 HART VAN HOLLAND DVl WE 23 OKTOBER 2013 In deze rubriek leest u iedere maand alles over de laatste ontwikkelingen in uw ziekenhuis WÊA Patiënten n met overmatige haargroei zijn bij ons in goede handen. De dermatologen en huidtherapeuten van het GHZ hebben jarenlange ervaring met verschillende vormen van laserbehandelingen. Met een laserbehandeling kunnen haren permanent worden verwijderd. Ook 's avonds welkom! In de periode van 1 oktober tot 1 mei is er meer vraag naar laserontharing. Wij bieden daarom ook behandelingen in de avonduren aan. Intake en proefbehandeling De eerste afspraak bestaat uit een intakegesprek met de dermatoloog en een proefbehandeling bij de huidtherapeut. Tijdens deze proefbehandeling wordt bepaald of uw haartype geschikt is voor laserontharing. Vergoeding Behandelingen van overbeharing in het gezichtsveld worden vaak door verzekeringsmaatschappijen vergoed. U kunt dit navragen bij uw zorgverzekeraar. Informatie en afspraak Voor het maken van een afspraak heeft u een verwijzing van uw huisarts nodig. Kijk voor meer informatie op www.ghz.nl/laserontharing. De werkwijze van de Osteoporose Polikliniek is per 1 oktober veranderd. Er worden meer mensen onderzocht die een verhoogde kans hebben op osteoporose (botontkalking) en dus op botbreuken. Waar nodig kan direct de behandeling worden gestart. Nieuwe werkwijze Vanaf oktober worden alle patiënten vanaf vijftig jaar die met een botbreuk op de SEH komen, benaderd om zich te laten onderzoeken op osteoporose. Zij krijgen een uitnodiging voor een DEXA-scan. Met deze scan wordt vastgesteld of en in hoeverre er sprake is van botontkalking. De behandeling van osteoporose duurt in totaal vijfjaar en bestaat uit het toedienen van medicatie via een infuus. Dit hoeft slechts één keer per jaar en kan thuis plaats vinden. Binnen twee weken een afspraak voor de beste ouderenzorg door toegewijde artsen en verpleeg kundigen. Onze zorg is erop gericht uw herstel en verblijf zo optimaal en aangenaam mogelijk te maken. Daarom is er in het GHZ bijvoorbeeld extra aandacht voor voeding en hebben we een speciaal activiteiten programma voor ouderen. We zijn er trots op dat onze zorg is gewaardeerd met het nieuwe keurmerk Seniorvriendelijk Ziekenhuis 2013! De inrichting van de nieuwbouw bij de Bleulandlocatie begint steeds meer vorm te krijgen. Begin december 2013 verhuizen de eerste poliklinieken en afdelingen naar hun nieuwe plek in de nieuwbouw. Eind januari 2014 verhuizen ook de poliklinieken en afdelingen van de Jozeflocatie naar hun nieuwe locatie. Binnenkort bent u van harte welkom in het vernieuwde GHZ! Meer informatie Kijk voor meer informatie op www.onsziekenhuis.ni. In januari 2014 start het landelijke bevolkingsonderzoek naar darmkanker. Mannen en vrouwen van 55 tot en met 75 jaar worden uitgenodigd om deel te nemen aan dit onderzoek. Met hef bevolkingsonderzoek kan darmkanker in een vroeg stadium worden opgespoord, waardoor het risico op sterfte door darmkanker kan worden verlaagd. Op termijn kunnen hiermee jaarlijks 2400 sterfgevallen worden voorkomen. Wanneer de uitslag positief is (d.w.z. dat er bloedsporen in de ontlasting zijn gevonden), wordt een afspraak op de endoscopie- afdeling van het GHZ ingepland. Om zoveel mogelijk mensen te kunnen helpen, zijn de Maag-Darm- en Leverartsen momenteel naast het GHZ ook werkzaam in het LangeLand Ziekenhuis in Zoetermeer en op de GHZ Polikliniek in Nieuwerkerk. Hierdoor kunt u altijd dicht bij huis terecht voor de beste zorg. Inloopdagen Loop vrijblijvend binnen voor een gesprek met ervaringsdeskundigen van 10.00 -12.00 uur op de Bleuland- en Jozeflocatie. Jozeflocatie 6 november Chronische pijn 13 november Fibromyalgie Bleulandlocatie 7 november Stoma Informatiebijeenkomsten Bleuland 31 oktober OSAS (slaapapneu en snurken) 19.30 - 22.00 uur 5 november Voorlichtingsavond Promessa Ouders met kinderen met astma 19.30-22.00 uur Locatie: ROC ID College, Groen van Prinsterersingel 52, Gouda Informatiebijeenkomsten Jozeflocatie 20 november Borstvoeding 20.00-22.00 uur 26 november Bekkenbodemproblematiek 19.30-22.00 uur Bleulandlocatie Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda Tel: 0182 50 50 50 Jozeflocatie (t/m 19 januari 2014) Graaf Florisweg 77-79 (ingang Jan van Beaumontstraat), 2805 AH Gouda Tel: 0182 50 50 50 Polikliniek Nieuwerkerk Doortocht 40, 2914 KA Nieuwerkerk a/d IJssel Tel: 0180 33 16 99 Meer informatie op www.ghz.nl Kijk op www.onsziekenhuis.nl voor foto's en gedetailleerde informatie over de verhuizing van alle afdelingen van het GHZ.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 10