Gezellig naar Londen - not li Reconstructie in de nacht NPV sluit jaarthema af 4 ZZP-avond in gemeentehuis KERKDIENSTEN ZONDAG 27 OKTOBER ii facebook HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 23 OKTOBER 2013 13 Volg ons op Muziek iii Cultureel erfgoed Beeldende kunst www.scnz.nl - info@scnz.nl Het zou de kroon op onze vriendschap worden. Vorige week ging ik een weekend met vrienden naar Londen. Aanleiding daartoe wcrs dat wij vijf jaar geleden als hangjongeren een plantsoen in Gouda annexeerden. Hoewel de groep inmiddels is uitgesmeerd over heel Nederland zitten we nog regelmatig met een blik bier in het plant soen dat we omdoopten tot 'de Spot'. Dat we als twintigers nog steeds doorkunnen voor hangjongeren was reden genoeg om onze jeugd te vieren in de hoofdstad van het Verenigd Koninkrijk. Als ware het een schoolreis stapten we vrijdagochtend in alle vroegte in de trein richting Schiphol met de opwinding in onze donders. Twee jongens hadden de tickets en het hostel ge regeld. In de trein toverde een van hen een pro grammaboekje tevoorschijn: een bezoek aan het Science Museum, hondenraces kijken en een mid dagje cultuur snuiven - Big Ben, Tower Bridge, je kent het wel. Uiteraard was er ook ruimte opgeno men om in de Londense pubs cultuur te snuiven. Je bent notoir hangjongere of je bent het niet. We sloegen elkaar gemoedelijk op de schouders: man, wat zou dit een memorabele reis worden! Planningen zijn er om van af te wijken. De culture le geuren die wij zoal opsnoven waren die van zure sloten bier en dikke wolken tabaksrook. Gin-tonic is geurneutraal, in dat geval proefden we van de bittere Britse beschaving. Van die museumbezoe- ken is weinig terecht gekomen. Wel bezochten we de hondenraces in Wimbledon Stadium. De pints waren er flink, de gin-tonics stevig en de inzet op greyhounds hoog. Zo zwaar als de hoof den de volgende ochtend waren, zo licht waren de portefeuilles. Dan begint het te etteren. Degene die onder je slaapt blijkt te snurken, trekt de plee niet door en laat zijn stinksokken slingeren. Je begint op el kaar te vitten, geeft elkaar een pets en de streken worden smeriger. Suikerpinda's in schoenen, natte vingers in oren, dat werk. Zolang er genoeg pon den zijn om Long Island Ice Teas aan te laten ruk ken valt de sfeer te repareren, maar op de laatste dag breekt de pleuris uit. Boezemvrienden staan elkaar naar het leven en claimen de ander nooit te hebben gemogen. Een duw wordt een hengst, een tackle een schop. Het enthousiasme van de organisator is omgeslagen. "Ik ga nooit meer met jullie op reis", buldert hij getergd. Als de helft van de groep tot overmaat van ramp de vlucht mist en wordt uitgelachen door de telefoon, is de vriendschap bekoeld. Maar dat is slechts voor even. Deze reis was een kroon op onze vriendschap, al is het een kroon die pas na verloop van tijd glans krijgt. Als we, te rugdenkend aan Londen, in het Goudse plantsoen weer gebroederlijk blikjes bier drinken bijvoor beeld. Moerkapelle Herst. Herv. Gem.: 9.30 uur ds. W.J.C. van Blijderveen en 15.30 uur ds. WJ. van den Brink. Herv. Gem. Moe.: 9.30 uur ds. A.D. Goijert en 18.30 uur ds. AJ. van den Herik. Ger. Gemeente Moe.: 9.30 en 18.30 uur ds. W. Harinck. Moordrecht Herv. Bethel. Gem.: 10.00 uur ds. C.A. van der Sluis en 18.30 uur ds. M.B. van den Akker. V.E.G. in 't Goudse: 15.00 uur Mevr. L Duijm. Prot.Gem. De Stroom: 10.00 uur gastvoorganger in Dorpskerk. RK Geloofsgem. St. Johannes Ont hoofding: 9.00 uur Eucharistievie ring met pastoor Van Klaveren. De kerk is elke woensdag open vanaf 11.30 uur; om 12.00 uur vindt het middaggebed plaats. Volle Evangelie Gem. Effata: 11.00 uur Hayford Obeng. Nesselande Kerk in Nesselande (Brede School): 9.30 en 11.00 uur Gert van den Bos (school-kerkdiensten); 19.30 uur Praiseavond; woensdag 6 nov. 20.00 uur Vesper Dankdag. St. Josephparochie (zie Nieuwer- kerk) Nieuwerkerk aan den IJssel St. Josephparochie: 9.30 uur Woord- en Communieviering met pastor W. Bloem. Veg Het Kruispunt: Leen Koster. Prot. Gem. Ontmoetingscentrum: 9.30 uur ds. F.P. Treep (HA); 16.00 uur De Meander (HA). De Lichtkring: 9.30 uur ds. W. de Groot en 16.30 uur ds. J.M. 01- denhuis. Herv.Gem. Oude Kerk: 9.30 uur dr. P.F. Bouter en 15.00 uur ds. G. Lustig (aangepaste dienst). Herv. Gem. Nieuwe Kerk: 9.30 uur ds. G. Lustig en 17.00 uur ds. H.C. Marchand. Ger.Gem. in Nederland ('s-Gra- venweg 71): 9.30 en 16.00 uur leesdienst. Zevenhuizen Herv. Gem. Dorpskerk: 10.00 uur ds. C. van Andel en 19.00 uur ds. D. van Vreeswijk. Herv. Gem. Kapel Oud Verlaat: 10.00 uur ds. C.H. Wesdorp. Ger. Kerk Zev/Moe: 9.30 uur ds. W. Davidse. Vrijz.Prot.Kerk: geen dienst R.K. Gem. Moerkapelle/Zevenhui- zen: geen dienst Moerkapelle - De NPV Zuidpias heeft woensdag 16 oktober de serie met als thema 'Als het einde nadert' afgesloten met een laatste avond. Gastspreker was dr. Marleen Hout, specialist ouderengeneeskunde. Met de circa honderd belangstellenden ging zij bij So Natural in op het thema 'afscheid nemen'. Nieuwerkerk aan den IJssel - De rotonde bij de Schielandweg/Eer- ste Tochtweg wordt uitgebreid. Er komt een extra rijbaan voor door gaand verkeer vanuit Nieuwerkerk richting Zevenhuizen en een extra invoegstrook voor verkeer dat van de A20 afrit Noord op de rotonde (foto: Sylvia van Straalen) richting Zevenhuizen wil. De aan pak is nodig om de doorstroming te verbeteren. De werkzaamheden worden veelal in de nachtelijke uren uitgevoerd. De rotonde is in oktober en novem ber meerdere nachten en weeken den afgesloten. Nadat Hout enige ervaringen uit de praktijk van het begeleiden van stervensprocessen met het publiek had gedeeld, ging zij ver volgens nader in op de diverse as- Like ons op J www.hvhonline.nl ©hartvanholland SH ART VAN HOLLAND pecten van het afscheid nemen op lichamelijk, psychisch, sociaal en geestelijk gebied. De belang rijkste boodschap was deze avond dat het van belang is op tijd met de naaste familie of met vrien den te spreken over je levenseinde. Op woensdag 20 november is er nog een toegift op het jaarthema. In samenwerking met de PCOB wordt dan een avond georganiseerd met als thema 'Voltooid leven?'. Voor meer informatie: www.npvzorg.nl/zuidplas. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Werkgroep ZZPZuidpias organiseert in sa menwerking met de gemeente Zuidpias en de Kamer van Koophandel voor maandag 4 november een speciale avond voorZZP'ers, waarvan er in de ge meente rond de 2600 woonachtig zijn. De avond vindt plaats in het gemeen tehuis aan het Raadhuisplein 1 en duurt van 19.30 tot 22.30 uur. loopbaancoach Ard Verrips ver zorgt een interactieve inleiding over het gebruik van social media. Via aansprekende voorbeelden laat hij zien hoe je als ondernemer op timaal gebruik kunt maken van de social media om je bedrijf op de kaart te zetten. Aansluitend pre senteert de Werkgroep ZZP Zuid- plas de plannen om een onderne mersvereniging op te richten voor ZZP'ers in Zuidpias. De avond wordt afgesloten met een netwerkborrel. De uitnodigingen voor deze avond zijn verstuurd via de social media. Daarnaast ontvingen de geregi streerde bezoekers van de eerste ZZP-avond, in mei van dit jaar, au tomatisch een uitnodiging. Andere belangstellenden kunnen zich nog aanmelden via zzpzuidplas@out- look.com. Ard Verrips. Zaterdag 2 november 19.30 uur Jong-talent concert en expositie Hester Be Harmoniezaal, Sportlaan 5, Moordrecht Toegang: gratis wel vrijwillige bijdrage gewenst Zondag 3 november 14.00 uur Kamerkoor Carajillo Zuidpias op open podium Gebouw De Hoge Noot, J.W.Frisoweg 1a, Waddinxveen Maandag 28 oktober 20.00 uur Film- en internetavond HVN met oude filmfragmenten gemalen Kortenoord Bibliotheek Nieuwerkerk aan den IJssel Zaterdag 2 november 14.00-17.00 uur Open middag met ov-expositie Oudheidkamer HVN Zondag 27 oktober 12.00-17.00 uur Sieradenfair edelsmeedwerk Nieuwerkerker Bert Verkleij Van Cappelienhuis, Dorpsstraat 164, Capelle an den IJssel

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 13