Cheque fcuiifcfcer# Weerzien na 32 jaar Tienjarige zamelt geld in voor kinderziekenhuis Blokfluiten bij BRAinS Bridgedrive Soroptimistclub facebook Koetshuis Trio in Sint-Jan sluit serie 2013 af Jubilerend MS Fonds zoekt collectanten Herfstwandeling omgeving Gouda Taizéviering in Sint Joseph- kerk Najaarsconcert Gouwestem Senna HART VAN HOLLAND ZUIDPIAS 23 OKTOBER 2013 19 Volg ons op Nieuwerkerk aan den IJssel - Veer tien voormalig leerlingen van de LHNO Nieuwerkerk aan den IJssel, de zogenaamde Huishoudschool, kwamen na 32 jaar bij elkaar voor een reünie. Een gezellig weerzien waarbij de dames elkaar heel wat te vertellen hadden. Organisator Paula Verkaik komt graag in contact met oud-leerlin- Senna tussen verpleegkundige George Damhuis en de financieel manager van de afdeling. Zevenhuizen - De tienjarige Sen na van den Heuvel uit Zevenhui zen wil via deze weg haar beste vriendinnen, leerlingen van basis school 't Reigerbos en derden be danken die allemaal hebben mee geholpen aan het verzamelen van statiegeldflessen. Hiermee is geld ingezameld voor het Sophia Kin derziekenhuis. Senna overhandigde maandag 21 oktober een cheque van 303,50 euro aan het zieken huis. Ze deed dit omdat ze zelf als baby acht maanden in het Sophia Kinderziekenhuis heeft gelegen. Na de overhandiging van de cheque kreeg Senna een rondleiding door verpleegkundige George Damhuis die ervoor heeft gezorgd, samen met andere verpleegkundigen en artsen, dat Senna destijds beter werd. Moerkapelle - Via BRAinS kunnen kinderen bij Stichting MOZ-Art, Muziekonderwijk Zuidpias, ken nismaken met muziek. Elk halfjaar neemt BRAinS cursussen bij MOZ- Art af. Onlangs is in Moerkapelle een korte cursus blokfluit gestart. De lessen worden verzorgd door Ja- nine de Jong. Gouda - Soroptimistclub Gouda houdt vrijdag 8 november de 25e editie van zijn jaarlijkse bridgedrive. De drive wordt gehouden in het Denksportcen trum aan de Nieuwe Gouwe Oostzijde lib. Like ons op i www.hvhonline.nl De uitslag wordt snel elektronisch berekend. Er zal worden gespeeld in groepen die zoveel mogelijk op spe lerssterkte worden samengesteld. Ook 'thuisspelers' zijn welkom. De kosten voor deelname bedragen 25 euro per paar. Door deelname wordt het meerjarige project van de @hartvanholland serviceclub, 'Inloophuis Leven met Kanker' in Boskoop, Woerden en Gouda i.o. ondersteund. Inschrijven is mogelijk tot en met maandag 28 oktober. Voor meer in formatie en aanmelden: bgreeven@hetnet.nl of 0182-619470 (na 18.00 uur). Een klassenfoto uit 1981. gen die zij niet heeft kunnen berei ken voor de reünie: pgverkaik@live.nl. Op de foto: bovenste rij van links naar rechts Barbara Schaaf, Elize de Haan, Jeanette Leeflang, Anja Reijm. Middelste rij: Paula Verkaik, Laetitia Terenstra, José van der Kroef, Natascha de Gilder, Hendri- ne en Martine Burggraaf, Annelies Noorlander, Gerda Blom. Voorste rij: Jolanda Midde en Angelica Hazen- broek. Regio - Twintig jaar geleden, op 28 oktober 1983, werd het Natio naal MS Fonds opgericht door vijf mensen met Multiple Sclerose (MS). Het fonds werd opgericht, omdat er destijds geen voorlich ting over het ziektebeeld was. MS werd toen nog een spierziekte genoemd en op de enige brochu re die er was stond een rolstoel afgebeeld. Sinds de oprichting zijn vele in formatiebrochures ontwikkeld waarin wordt uitgelegd dat MS een ziekte is van het centrale zenuwstelsel waarbij allerlei fy sieke ongemakken naar voren komen. Bij het wetenschappelijk onderzoek staat kwaliteit van leven hoog in het vaandel. Ge nezing is nu nog niet mogelijk en daarom zet het Nationaal MS Fonds zich in voor een beter le ven met MS vandaag én morgen. De collecte van het MS Fonds vindt plaats in de week van maandag 18 tot en met zaterdag 23 november. Wie in deze week een paar uurtjes van zijn of haar vrije tijd wil besteden aan dit goede doel kan zich aanmelden via 010-5919839 of via www. nationaalmsfonds.nl. Gouda/Regio - Het seizoen 2013 van de zaterdagmiddagconcerten in de Sint-Jan wordt op 26 okto ber afgesloten door drie enthou siaste professionele musici die het Koetshuis Trio vormen. Dit in tegenstelling tot het oorspron kelijk aangekondigde vrouwen projectkoor. Het programma bevat werken uit de (Hoog-) Romantiek maar ook uit de twintigste eeuw. Zij spelen composities van Johann Caspar Kummer (1795-1870), Au gust Klughardt (1847-1902) en van de twintigste eeuwse Belgi sche componist Albert Huybrechts (1899-1938). De fluitiste Froukje Wiebenga, de pianist Wim Voogd en de altviolist Frank Goosens zoe ken graag naar uitersten, zowel in repertoire als ook in dynamiek en stijl. Het concert in de Goudse Sint-Jan begint om 16.00, de toegang is vrij. Regio - Onder het motto 'Er op uit in 't Groen...Doen!' houdt natuur- en recreatieschap Reeuwijkse Plassen en omgeving en Groenservice Zuid- Holland (G.Z-H), in samenwerking met SV Donk, op zondag 27 oktober een herfstwandeling in omgeving Gouda en recreatiegebied 't Weegje. Er kan gestart worden tussen 11.00 en 15.00 uur vanaf industrieterrein Gouwestroom aan de James Watt straat 5 in Gouda. Er zijn wandel routes uitgezet van vijf (met puzzel voor kinderen), tien en vijftien ki lometer. Het is ook mogelijk, onder leiding van een gids, deel te nemen aan een excursie. Deze excursie begint om 14.00 uur. De kosten voor deelname bedragen 1 euro voor volwassenen, 0,50 voor kinderen tot en met 12 jaar. Iedere deelnemer ontvangt een her innering. Voor meer informatie: 010-2981010 (kantooruren). Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Sint Josephkerk aan de Kerklaan 20 wordt zondag 3 november om 17.00 uur een Taizéviering gehouden; een viering in de stijl van de oecume nische geloofsgemeenschap uit het Franse Taizé. Medewerking wordt verleend door Camerata, het koor van de parochie. De viering, met als thema 'Beloofd is beloofd', staat in het teken van zang, lezingen, gebed en stilte. Christelijk Waddinxveens Mannenkoor De Gouwestem. Waddinxveen - In de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde 3 vindt op vrij dag 1 november het najaarsconcert van het Christelijk Waddinxveens Man nenkoor De Gouwestem plaats. Het 180 leden tellende koor staat onder leiding van Martin Mans en wordt muzikaal begeleid door Mar tin Zonneberg op het orgel, door Mark Brandwijk achter de vleugel en door Wim de Penning die ach ter de synthesizer plaats neemt. Ook het mannenensemble The Mar tin Mans Formation verleent haar medewerking. Tijdens het concert, dat begint om 20.00 uur, wordt tevens de nieuwe cd van het koor 'Stem Et Snaren' gepresenteerd. De toegang bedraagt 10 euro in de voorverkoop en 12 euro aan de zaal. Kinderen tot en met twaalf jaar betalen 5 euro. Kaarten zijn verkrijgbaar bij kantoorboekhandel Sonneveld aan het Koningin Wil- helminaplein 5, op 079-5931360, 06-24250026 of via www.degou westem.nl. De reünisten.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 19