open tot 21.00 uur overal en altijd: www.hvhonline.nl ui Panne Fietsen mogen winkelcentrum Dorrestein niet meer in Gemeente wil plan van zwembaden Wintertijd A Nu elke werkdag Onze kerstshow is geopend! Subsidie bibliotheken naar De Groene Venen CV-KETEL NODIG? P. VISSER EN ZN. RIOOL VERSTOPT? 9 A VJJJJ SERVICE UW DROOMHUIS! editie: zuidpias 3 6 e jaargang nummer 1566 23 oktober 2013 Uitleen rolstoelen en seootmobiels van start "Zevenhuizen wilde geen bos voor de deur" Moerkapelse Zijde twee weken afgesloten "Praise Moordrecht in twee woorden? Heppie kleppie" Helder hypotheekadvies? reiniging, ontstopping, reparatie van alle soorten rioleringen Gewoon even bellen!!! 1 ~1 Moerkapelle bekert verder s.HART HOLLAND Pagina 3 Pagina 9 Pagina 33 Pagina 35 Nieuwerkerk aan den IJssel - De kracht van het Nieuwerkerkse win kelcentrum Dorrestein bleek de af gelopen jaren ook een zwakte: het open karakter nodigde fietsers prak tisch uit om er doorheen te fietsen. "Dat is nu echt over", stelt voorzitter Cora Kuyvenhoven van de winke liersvereniging. Vrijdag 18 oktober werden bij de ingangen informatie zuilen met huisregels geplaatst. De acht leerlingen van het Ca- pelse IJssel College, die de zuilen onder leiding van hun docent Me taaltechniek maakten, hadden er vrijdag een zware kluif aan. Drie exemplaren van zo'n 160 kilo per stuk moesten op hun plek worden gezet, zodat voor iedereen voortaan duidelijk is dat het winkelcentrum - al jaren - voetgangersgebied is. Fietsen en brommen is er verboden, en volgens de huisregels mag er ook niet met de fiets aan de hand wor den gelopen. Wijkagent Tom Oostendorp stelt dat de vele geparkeerde fietsen in het winkelcentrum voor onveilige situ aties zorgen. "Als er om een of an dere reden paniek uitbreekt, staan die fietsen in de weg en kunnen mensen erover vallen. Alleen buiten mogen fietsen worden gestald." De politie wil niet meteen bekeu- Leerlingen van het IJssel College plaatsten vrijdag de zelfgemaakte informatiezuilen. ringen gaan uitdelen, en zal daarom eerst gaan waarschuwen. Wie uit eindelijk het winkelcentrum toch als doorgangsroute op de fiets of brommer blijft gebruiken, en wordt aangehouden, kan een boete van tientallen euro's tegemoet zien. Cora Kuyvenhoven roept alle win keliers op klanten nog eens op de regels te wijzen: "We hebben niet voor niets het Keurmerk Veilig On dernemen. Dat schept verplichtin gen." Voor de leerlingen van het IJssel College was het maken van de zui- len een goede leeropdracht. Jeffrey van den Berg uit Zevenkamp voerde de mooiste proeflas uit en kreeg daarmee de verantwoordelijkheid voor het laswerk van de zuilen. Hij is trots op het resultaat. "Het was leuk om ergens aan te werken dat niet in de oudijzerbak verdwijnt." Zuidpias - De zwembaden in Zuidpias moeten de gemeente over zeven maanden laten weten hoe zij op de lange termijn zwemlessen en -activitei ten binnen de huidige budgetten willen blijven verzorgen. Dat er intensieve samenwerking tussen de baden in Moordrecht, Zevenhuizen en Nieuwerkerk aan den IJssel nodig is, is iedereen duidelijk. De gemeenteraad spreekt dinsdag 29 oktober over een collegevoorstel, waarin staat dat de zwembaden vanaf 2015 moeten worden on dergebracht bij één exploitant die alle binnensportaccommodaties in Zuidpias beheert. De klok wordt in de nacht van za terdag 26 op zondag 27 oktober een uur teruggezet: de wintertijd gaat in. Een uurtje langer slapen dus... Het college vraagt de raad om het commerciële zwembad De Koorn- molen in Zevenhuizen tot die tijd gebruik te laten blijven maken van de opbrengsten van de toeristenbe lasting, zo'n 35.000 euro per jaar. De kans bestaat dat de tarieven van het Nieuwerkerkse Polderbad de komende jaren in stappen worden verhoogd; voor de zwemlessen tot tien procent, voor andere groeps activiteiten tot vijf procent. In alle zwembaden zou de meerbadenkaart minder voordelig worden. De door de gemeente ingehuurde onderzoekers geven ook aan dat als samenwerking niet voldoende kos tenbesparing oplevert, sluiting van het zwembad in Moordrecht op ter mijn moet worden onderzocht. Bredeweg 35 Moerkapelle 079-5933967 info@pr4.nl www.pr4.nl Bel of mail ons voor een gratis intakegesprek! Rioolservice R VA.(V ADRICHEM MOORDRECHT 0182 375823 06-53373931 www.rioolservice-pvanadrichem Intratuin Zevenhuizen Bredeweg 86c Zevenhuizen www.intratuin.nl Zondags altijd gesloten intratuin kleurtje leven Pagina 4 Francis Picabiastraat 34 te Rotterdam Nesselande Fantastische, volumineuze hoekwoning met garage! Vraagprijs C 519.000,- k.k. 0180-332222 www.vdpanne.nl wonmq-Sbe<iri|hmokelaardi| Zuid plas - In januari gloorde er nog hoop voor een fusie tussen biblio theek De Groene Venen en biblio theek Nieuwerkerk aan den IJssel: ze zouden er samen uitkomen. Op 16 oktober was het echter alleen De Groene Venen - met bibliothe ken in Moordrecht en Zevenhuizen - die met wethouder Jan Verbeek een overeenkomst tekende over de subsidie voorde komende vier jaar. Door Erwin van 't Hof Het harmonisatiebeleid na het ontstaan van de gemeente Zuid- plas zegt dat er maar één ba sisvoorziening mag zijn op het gebied van bibliotheekwerk. De voorgenomen fusie tussen de twee bibliotheekorganisaties in Zuidpias is echter een moeizaam proces. Over de exacte aard van de meningsverschillen tussen beide bibliotheken wilde de wethouder 16 oktober niet uitweiden. Wel zei hij: "Het afgelopen jaar is het be stuur van bibliotheek Nieuwerkerk tot drie keer toe niet verschenen bij overleg met de gemeente en bibliotheek De Groene Venen." De voorzitter van de Nieuwerkerk se bibliotheek was vorige en deze week niet bereikbaar voor com mentaar in deze krant. De toekenning aan De Groene Venen van 12 euro subsidiegeld per inwoner betekent niet dat de bibliotheek in Nieuwerkerk aan den IJssel direct de deuren moet sluiten. Komend jaar verandert er nog niets in de verdeling van de financiële middelen tussen beide bibliotheken. Vanaf 1 januari 2015 ligt de zaak anders. Als er dan nog steeds geen fusie is gerealiseerd, wordt al het initiatief aan De Groene Venen toegekend. Lees verder op pagina 3

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 1