v-VOS Plan Antiek- en curiosamarkt in de Reigerhof Cursusaanbod Leercentrum Nieuwerkerk Dwaallichtjes (1) Dwaallichtjes (2) HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJ5SEL 23 OKTOBER 2013 21 £/jrigee&csidéfir V. V Vorige week stond in deze krant een ingezonden brief over het feit dat een vergunning is verkregen voor Dwaallichtjes. Die reactie kwam nogal negatief over. Dwaallichtjes is geen evenement, geen happe ning, geen feestje van samenscho lende mensen. Niets is minder waar. Dwaallichtjes doet haar naam eer aan, want is bedoeld om de dwa lende herinneringen die soms als lichtflitsen door onze gedachten schieten, herinneringen die wij bij ons dragen door het gemis van onze overleden dierbaren. Allemaal hebben we wel iemand verloren die ons dierbaar was, man, vrouw, kind, vader, moeder broer, zus, vrienden. Zij horen, ook nu ze er niet meer zijn, in ons leven thuis. De doden moeten we hun verdiende rust gunnen, maar mensen die wil len gedenken en herdenken, mogen er zijn. Overal kun je dat doen, maar je kunt het ook samen doen. En dat gaat VEDJ doen, niet OP de begraaf plaats, maar op de parkeerplaats tussen twee begraafplaatsen in. Er worden geen foto's of iets anders IN een boom gehangen, maar er wordt ,los van de boom, om de stam een stukje rond gaas geplaatst waar men die foto aan kan hangen. Natuurlijk moetje van de bomen afblijven. Er worden GEEN pannenkoeken ge geten, er gaat NIET met kaarsen over de begraafplaatsen gelopen worden, het zal te donker zijn. Het zou een mogelijkheid KUNNEN zijn dat er toch iemand even naar het graf van zijn/haar dierbare loopt, maar wat is daar mis mee, wordt op alle tijden van de dag toch ook gedaan? Er wordt door hooguit zeven men sen een mooi vredeslied gezongen, en één soliste zingt een lied. Er staat een tafel met twee windlichten, met een mooie kaars erin, en ieder die aanwezig is krijgt een smalle ge- denkkaars zoals die ook in de kerken wordt gebruikt. We steken het licht van de liefde, de warmte en de zorg zaamheid aan. We gedenken hen die we zo lief hadden en nog steeds lief hebben. Wij gedenken alleen. Met warmte, liefde, rust en respect. Dinie Visschers, namens het werk groepje van VEDJ (Voor en Door Jon geren) VedJ heeft veel tongen losgemaakt door baanbrekend werk wat zij ver richt: excursies naar plaatsen die niet vergeten mogen worden. De stichting wil door hun reizen, vooral jongeren de verschrikkingen van de Tweede Wereldoorlog laten zien, waartoe de mens in staat is, tast bare herinneringen doorgeven op dat wij niet vergeten...opdat zij niet voor niets zijn gestorven. Velen met mij zijn de stichting daar dankbaar voor. De werkgroep heeft huiswerk ge maakt en is gaan kijken hoe anderen dit gedenken. Vaak wordt een avond gehouden in crematoria. Soms ge beurt dit op een begraafplaats, hetgeen ook gebeurt op menig be graafplaats in Nederland met oor logsgraven op 4 mei. Ik vond deze quote: 'Op zaterdag 23 november 2013 vindt op be graafplaats Bergklooster en Kra nenburg een wandeltocht plaats. De begraafplaatsen Bergklooster, Kra nenburg en het terrein van Crema torium Kranenburg zijn die avond verlicht met fakkels en vuurkorven. Op een aantal verschillende, speci aal gecreëerde, plekken wordt pas sende muziek gespeeld. Tijdens deze wandeltocht kunt u op uw eigen manier uw overleden dierbaren ge denken', (einde quote). Vorige week stond er een ingezon den brief van een mevrouw over het Dwaallichtjes van VEDJ. Een mevrouw die zich een voorstelling heeft gemaakt van iets waar nie mand over kan oordelen omdat het nog nooit in Zuidpias heeft plaats gevonden. Zuidpias bestaat dit jaar uit 66.238 inwoners, jong en oud en diverse kerkelijke stromingen. Een gemeente die borden neerzet: Zuid- plas grenzeloos! Deze gemeente zal deze avond, die in vele plaatsen al jaren wordt gehouden, met veel dankbaarheid toch ook hier verwel komen? S. Leentvaar (VEDJ) Ingezonden brieven mogen maximaal 350 woorden bevatten en moeten voorzien zijn van uw naam. De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden brieven in te korten. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de gangen van winkelcentrum Reigerhof wordt zaterdag 9 no vember van 9.30 tot 16.30 uur een (klein)antiek/curiosamarkt gehouden. Ook deze vijfde keer zullen er uitsluitend an tieke voorwerpen, mooie spul letjes uit grootmoederstijd en/ of curiosa worden verkocht. Te denken valt aan servies, zilver, glaswerk, sieraden, lepeltjes, puddingvormen, kruiken, gem berpotten, speel- en school platen. ledereen die een eigen verzameling wil aanvullen en/ of een origineel cadeau zoekt voor Sinterklaas, verjaardag of kerst kan hier snuffelen en een keuze maken. Voor meer informatie: 0180-314818. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het PCOB Leercentrum aan de Vijf Boe ken 12 gaan de komende periode computercursussen en workshops van start. De starterscursus Windows 7 vindt plaats op donderdag 14, 21, 28 no vember en 5, 12 en 19 december van 9.30 tot 12.00 uur; de vervolg cursus wordt gegeven op dinsdag 12, 19, 26 november en 3, 10 en 17 december van 9.30 tot 12.00 uur. De workshop Veilig Internetten wordt gegeven op woensdag 20 en 27 november van 13.30 tot 16.00 uur en de workshop Rabo-lnternet- bankieren vindt plaats op woensdag 11 en 18 december van 13.30-16.00 uur. De workshop fotoboeken staat ge pland voor woensdag 13, 20, 27 november en 4 december van 9.30 tot 12.00 uur en de workshop Social Media (Twitter, Skype en Facebook) wordt gehouden op donderdag 21 en 28 november van 13.30-16.00 uur. De workshop i-Pad vindt plaats op woensdag 11 en 18 december van 9.30 tot 12.00 uur. Voor meer informatie en aanmel den: 0180-314923 (19.00-20.00 uur), herwil@xs4all.nl of www. pcob-nieuwerkerk.nl. Centraal in het Groene Hart, in de dorpskern van Moerkapelle, ligt een lieflijke schapenweide. Langs de rand van deze groene oase mag nu gebouwd worden. Vosplan Vastgoedontwikkeling zal snel beginnen met het realiseren van 8 tot 10 woningen met uitzicht over de schapenweide en koopsommen vanaf 350.000,-. Daarbij kunt u zelf bepalen hoe uw woning eruit komt te zien. Vrijstaand of geschakeld? Een seniorenwoning of een eengezins woning? Dakpannen of een rieten dak? Een groot terras op het zuiden of toch liever een extra slaapkamer? Samen maken we het mogelijk. Voor een vrijblijvende brainstorm mailt u naar bob@vosplan.nl of bel 0182-396919. En u zet vandaag nog de eerste stap op weg naar uw eigen droomhuis. VASTGOED ONTWIKKELING Bouw uw eigen droomhuis aan de Schapg^ic^^^

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 21