Gratis '"terieu, o<tvies LINDE LEOLUX "Praise Moordrecht in twee woorden? Heppie kleppie" Oliebollenactie voor Roemenië Schaker Frank Visser verstevigt koppositie 1500 m2 woonideeën www.vanderlindeinterieur.nl KLEURRIJKE IDEEEN BIJ DE MCyjSTiEWOONSPECI AALZAAK VAN ZUID HOLLAND OP 26 OKTOBER Kleuren Met o.a:<een demonstratie van ambachtelijke Leolux stoffeerdeis, lekkere ha niesen drankjes, Uaatu al\es vertellen over uw persoonlijk® aurafotog ëefên nog yjellméeiV HART VAN HOLLAND OOhDRECHT I 23 OKTOBER 2013 Tien jaar interkerkelijke vieringen met lofprijzing en zang ■gt Het organiserend comité van de jubileumviering op 27 oktober. Links Anton Parena en Jos Kluiver, midden voorEsau Tahapary, rechts René Alles en Rosalie Groene. Moordrecht-'Praise Moordrecht'is een begrip: interkerkelijke vieringen met zang, lofprijzing en een overdenking. In oktober bestaat Praise Moordrecht tien jaar. Het jubileum wordt op zondag 27 oktober gevierd, in aanwezigheid van burgemeester Kats, met een extra fees telijke zang- en aanbiddingsbijeenkomst. Jos Kluiver, bestuursvoorzitter, nodigt iedereen uit 'mee te praisen'. Door Kristien Zuidland In de huiskamer van Ezau Tahapary is het organisatiecomité Praise Moordrecht bijeen om het draaiboek nogmaals door te nemen, want voor de feestelijke jubileumviering op 27 oktober moet alles tot in de puntjes gere geld zijn. "Er komt heel wat bij kijken", vertelt Tahapary, initiatiefnemer van de praiseavon- den. "Het geluid, de spreker, de catering en natuurlijk de publiciteit." De avond zal gevuld worden met samenzang, muziek, een bijdrage van Bram Spreeuw van stichting Voorkom over verslavingsproblematiek en de gelegen heid om een gebedsbriefje in te vullen. "Je kunt opschrijven waarvoor je gebed wilt. Het briefje lever je in. Als je wilt kun je een ander briefje meenemen", legt Rosalie Groene, vrij williger, uit. Het concept van de interkerke lijke lofprijsavonden is in de afgelopen jaren hetzelfde gebleven: er worden 'opwekkings liederen' gezongen met als doel het prijzen en loven van God onder begeleiding van een band. "De avonden zijn heel toegankelijk. Ge lovig of niet, je achtergrond speelt geen rol", legt voorzitter Jos Kluiver uit. "De muziek is modern, met gitaar en drum zodat je de liede ren gemakkelijk meezingt." Kleinschalig In 2003 organiseerde Tahapary samen met Anton Parena en een enthousiaste groep vrij willigers, de eerste praiseavond. "We hadden het verlangen om een laagdrempelige viering te organiseren, niet gebonden aan een kerk of een bepaalde overtuiging", vertelt Parena. Na die eerste avond, waar ongeveer twee honderdvijftig mensen op afkwamen, volgden meer praiseavonden, ook buiten Moordrecht. "In Gouda zijn de bijeenkomsten massaler, in Moordrecht is het kleinschaliger", zegt Taha pary. De vieringen worden gehouden in het verenigingsgebouw van harmonie Kunst na de Arbeid. "Het verenigingsgebouw loop je zo binnen, een kerk niet", legt Kluiver uit. "Je mag later binnenkomen en eerder weggaan. Je hoeft niet te gaan zitten. Je mag klappen. Je mag dansen. Je mag gewoon helemaal je zelf zijn." René Alles, verantwoordelijk voor het geluid, vat Praise Moordrecht samen in twee woorden. "Heppie kleppie." Meer informatie: www.kerkeninmoordrecht.nl Moordrecht - Stichting Hulp aan Roemenië- Moordrecht (SHRM) organiseert voor woens dag 30 oktober haar jaarlijkse oliebollenactie. Evenals in voorgaande jaren is de opbrengst ook nu weer bestemd voor zustergemeente Baratos in Roemenië. De oliebollenverkoop vindt plaats vanuit De Stee aan de Boer derijlaan 2 en ook vrijwilligers gaan op pad om de oliebollen huis-aan-huis te verkopen. Voor meer informatie: shrmoordrecht.nl. Moordrecht - In de vijfde ronde voor de club competitie van De IJssel klopte Frank Visser tegenstander VJim Mulder in een klassiek ko- ningsindisch duel met een aanval op de dame vleugel en de tegenaanval op de koningsvleu gel. Daarmee verstevigde hij zijn koppositie want een aantal van zijn naaste concurrenten waren afwezig en Léon Jacobse, die er wel was, kwam tegen Gerard van der Wouden niet ver der dan remise. Ook remise in de partij van Arie Macdaniël tgen Pane Vink. Rien Duine won van Mick van den Berg, Aad van den Berg van Leen Boon stra, Peter Koolmees van Bastiaan Rietveld, Stand aan kop: 1. FrankVisser, 2. Ronald Man- dersloot, 3. Hans Lodeweges, 4. Wim Mulder, 5. Gerard van der Wouden. Gelijktijdig speelde het derde team van De IJssel de tweede competitiewedstrijd. Tegen stander Ridderkerk 2 werd met 6,5-1,5 ge klopt. Winst was er voor Arie Macdaniël jr, Aad van der Meer, Stefan Lipschart, Jan van den Dorpel en Ton van Smirren. Bij Teus Boere, Frans Dubois en Casper de Pijper werd het re mise. VAN DER INTERIEUR Jan van der Heijdenstraat 48 - Bleiswijk - 010 2040100 - vanderlindeinterieur.nl a

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 37