Zondag open Onze kerstshow e De Groene Venen krijgt subsidie voor bibliotheekwerk van 11.00 tot 17.00 uur Uitleen rolstoelen en scootmobiels van start de Haij van derWende www.odonhoogendoorn.nl advocaten HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 23 OKTOBER 2013 3 Bibliotheek Nieuwerkerk aan den IJssel niet bij ondertekening Odon Hoogendoorn Elke zondag t/m 29 december geopend Thuis in de regio. kijk op: www.jehara.nl Vervolg van voorpagina Zuidpias - Wethouder Verbeek meent dat er met de ondertekening van de subsidieovereenkomst met De Groene Venen een duidelijk signaal aan bibli otheek Nieuwerkerk is afgegeven: "Er zal nu echt gefuseerd moeten worden. Als de Nieuwerkerkse bibliotheek dat niet doet, is het bestaan van de orga nisatie over een jaar wellicht niet meer zeker." De wethouder benadrukte dat in de subsidieovereenkomst heel duidelijk de optie open is gelaten voor een mogelijke fusie. "Als alle partijen een open dialoog met elkaar aangaan, weef ik zeker dat we er samen uit kunnen komen. Na een moeizaam traject gaven Stichting de Bibliotheek De Groene Venen en Stichting Basisbibliotheek Nieuwerkerk aan den IJssel begin dit jaar aan overeenstemming te hebben bereikt over een fusie per 1 januari 2014. Afgelopen voorjaar werd gewerkt aan de statuten en begroting. Vooruitlopend op de fusie diende De Groene Venen een geza menlijke subsidieaanvraag in. Nu heeft gemeente Zuidpias alleen met De Groene Venen overeenstem ming bereikt over de uitgangspun ten van het bibliotheekwerk. Met de overeenkomst is vastgelegd dat De Groene Venen een bibliotheekvoor ziening in stand houdt in de dorpen Moerkapelle, Moordrecht, Nieuwer kerk aan den IJssel en Zevenhuizen. Het bibliotheekwerk in Nieuwerkerk aan den IJssel zou onderdeel uit moeten gaan maken van de regi onale Stichting de Bibliotheek De Groene Venen. Bauke Zoodsma, secretaris van De Groene Venen, zegt niet in te kun nen schatten of het ooit nog tussen een samenwerking tussen beide bi bliotheken kan komen: "Ik sta er ze ker voor open, maar heb momenteel geen idee hoe haalbaar het is." Zowel de wethouder als De Groene Venen zijn van mening dat het nu aan bibli otheek Nieuwerkerk is om initiatief te nemen. Verbeek: "Het bestuur is op de hoogte van de huidige situatie, en ik ga er vanuit dat ze snel een af spraak willen maken om met ons aan tafel te komen zitten." Spin in het web Secretaris Zoodsma is verheugd over de toekenning van de subsidiegelden en wil hard aan het werk met her vormingen. Want of er nu een fusie komt of niet, er gaat veel veranderen op het gebied van bibliotheekwerk. Alle huidige bibliotheken zullen op termijn verplaatsen naar kleinere In de door wethouder Jan Verbeek en secretaris Bauke Zoodsma van De Groene Venen getekende overeenkomst is de optie voor een fusie opengelaten. locaties. Daarbij ligt de focus op moderniteit en brede inzetbaarheid. Zo is het de bedoeling dat er bibli otheeklocaties komen in de, nog te realiseren, brede scholen in Moerka pelle en Moordrecht. Op deze manier hoopt de gemeente dat de biblio theek een rol kan gaan vervullen als spin in het web bij activiteiten van bijvoorbeeld basisscholen of kunst verenigingen. De bibliotheek van Zevenhuizen verhuist begin volgend jaar naar dorpshuis Swanla. Verbeek is met name te spreken over de re alisatie van een volwaardige biblio theek in Moerkapelle waar bewoners momenteel alleen een bibliotheek bus hebben. Hoveniersbedrijf Intratuin Pijnacker Rijskade la Intratuin Zoetermeer Voorweg 192 Intratuin Zevenhuizen altijd op zondag gesloten. www.intratuin.nl intratuin kleurt je leven Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d Ussel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 ontwerp aanleg renovatie onderhoud Knibbelvveg 42, 2761 JE Zevenhuizen Telefoon: 06-51257148 E-mail: infoLo odonhoogendoorn.nl Moerkapelle/Zevenhuizen - In woonzorgcentrum Beth San opende wethouder Jan Verbeek maandag de gratis uitleen van rolstoelen en scootmobiels. Daarmee ging ook de uitleen in De Zevenster in Zeven huizen van start. Op beide locaties staan twee scootmobiels en vijf rolstoelen. Te leen voor wie er een nodig heeft. De wethouder licht de totstand koming van de uitleen toe: 'Toen ik hier een jaar geleden op werk bezoek was, zag ik in de hoek een hele rij scootmobiels van bewoners staan. Die bleken weinig te worden gebruikt. In De Zevenster bleek het zelfde aan de hand. Vandaar deze proef met het uitlenen van rolstoe len en scootmobiels." De gemeente wil minder mensen een eigen hulpmiddel geven, en meer mensen een rolstoel of scoot- mobiel laten delen. Het bespaart de gemeente kosten en de gebruikers een eigen bijdrage. Mensen die al een eigen hulpmiddel hebben, mo gen het houden. Wie echter voor het eerst bij het Wmo-loket van be gemeente aanklopt, wordt ge vraagd te beginnen met een ge leend vervoermiddel. De rolstoelen en scootmobiels wor den voor 24 uur uitgeleend, of in overleg voor een heel weekend. Ze 2Ün niet alleen beschikbaar voor de bewoners van Beth San en De Zevenster, maar juist ook voor de wensen in het dorp. Reserveren is wel nodig, net als een rijvaardig heidsbewijs voor de scootmobiel- gebruikers. Drie Moerkapelse ouderen openden met wethouder Jan Verbeek (midden) de uitleen. De leveranciers van de hulpmiddelen (links achter), locatiema nager Jan-Dirk Meijering van Beth San en bestuurder Wim Ansen van De Zevenster (rechts achter) liepen mee. Vrijwilligers Op de vraag of er bij de rolstoelen ook mensen worden 'geleverd' om te duwen, kent Verbeek het antwoord niet. Maar hij is verheugd over het feit dat zich in Nieuwerkerk aan den IJssel onlangs nog ruim twin tig vrijwilligers hebben aangemeld voor een proef met wijkzorg in Dor- restein. Het is een kwestie van tijd voordat de vervoermiddelen ook daar, en in Moordrecht, te leen zul len zijn. Meer informatie: 0180-637111 (DeZevenster), 079-5931840 (Beth-San) of 0180-330300 (Wmo-loket). Heb je: spanning, stress, burn-out, angst of vermoeidheid en je wilt ervan af? Zie reacties van klanten op mijn site I I Zorgverzekering (onder alternatieve geneeswijze) wordt gelijk vergoed! 'Het proberen zeker waard!' Tel. 06-40707271 - ingrid@jehara.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 3