Zuidpias Voor één avond op de stoel van de wethouder Verkeer Uitnodiging zzp-avond maandag 4 november 2013 Voorkom gedoe, kijk uw adresgegevens na! Bent u al aangemeld bij Burgernet? gemeente i Geef uw visie op mobiliteit tijdens de inloopavond van 7 november i Gratis rolstoel en scootmobiel lenen Hoe profileer ik mijn bedrijf bij potentiële klanten? HART VAN HOLLAND GEMEENTENIEL V5 23 OKTOBER 2013 Ergert u zich in toenemende mate aan sluipverkeer? Vindt u dat verkeersveiligheid altijd voorop moet staan, of is bereikbaarheid voor u belangrijker? En hecht u waarde aan meer fietspaden, of ziet u liever een nieuwe buslijn rijden? Zomaar drie voorbeel den van vraagstukken waar veel inwoners een mening over hebben. Welnu, we hebben goed nieuws, want binnenkort kunt u uw inzichten delen met de verantwoordelijke beleidsbepalers. Stel prioriteiten tijdens onze inloopavond Op donderdag 7 november organiseert de gemeente Zuidpias een speciale inloop avond voor verkeersbewuste inwoners. Van 16.30 tot 21.00 uur krijgt u de kans om uw prioriteiten op het gebied van mobiliteit aan te geven. De raadzaal van het gemeen tehuis vormt dan het decor voor een goed gesprek over de mobiliteitskeuzes van Zuidpias. Zorg dat u erbij bent, want met uw inbreng verkleinen we de kans op toe komstige hoofdpijndossiers. Verhinderd? Vul dan onze poll in Kunt u de inloopavond niet meemaken, maar wilt u wél uw prioriteiten aangeven? Geen probleem, dan kunt u hiervoor de poll op onze website invullen. Bezoek hiervoor de webpagina www.zuidplas.nl/mobili- teitsvisie. Tóch maar een metrolijn door Zevenhuizen, of zijn we dan echt de weg kwijt? Is vrachtverkeer wat u betreft onge wenst, of juist hard nodig voor onze lokale economie? Wij horen het graag van u. Een Mobiliteitsvisie? Wel met draagvlak graag! Eind september is het concept van de Mobiliteitsvisie ter discussie voorgelegd aan de gemeenteraad. Aan dit docu ment hebben meerdere overlegpartners bijgedragen, waaronder Veilig Verkeer Nederland (VVN), de Fietsersbond, het Economisch Platform en de politie. Met uw inbreng hopen we onze visie verder te verbeteren en het begrip voor infra structurele beslissingen te vergroten. Hoe meer reacties wij van u ontvangen, hoe groter het draagvlak voor de uiteindelijke Mobiliteitsvisie! J Speciaal voor zzp'ers in Zuidpias organi seert de werkgroep Zzp Zuidpias samen met de gemeente en de Kamer van Koophandel Rotterdam een avond over het binnenhalen van opdrachten door een sterke profilering van uw bedrijf. De avond bevat een actief programma met presentaties, speeddatesessies en een bor rel na afloop. Onderwerpen zijn het gebruik van sociale media bij de profilering van uw bedrijf én de mogelijkheden voor zzp'ers in Zuidpias om zich onderling te organiseren. Deze avond is een vervolg op de zzp-avond die op 27 mei 2013 heeft plaatsgevonden. Datum: 4 november 2013 Aanvang: 19.30 tot 22.30 uur (inloop vanaf 19.00 uur) Locatie: Gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Nieuwerkerk aan den IJssel Aanmelden: v.boxhoornldzuidplas.nl De werkgroep Zzp Zuidpias ziet u graag op maandag 4 november 2013. Meer informa tie vindt u op www.zuidplas.nl. Werk samen met uw gemeente en politie aan veiligheid in uw buurt. Word deelnemer van Burgernet. Hoe meer mensen aan Burgernet deelnemen, hoe groter de kans dat de politie snel een verdacht, of vermist persoon kan opsporen. Op dit moment wordt al 1 op de 10 Burgernetacties opgelost dankzij tips van deelnemers. Burgernetdeelnemers in de buurt ontvangen van de politie een spraak- of sms-bericht met het verzoek uit te kijken naar een persoon of voertuig. Deelnemers met informatie kunnen rechtstreeks met de meldkamer bellen via het gratis Burgernetnummer. De informatie wordt direct doorgegeven aan politie in de buurt. Ook krijgt u een sms- of e-mailbericht naar aanleiding van bijvoorbeeld een eerder gepleegde inbraak in uw buurt. Daarbij wordt u de vraag gesteld of u iets verdachts heeft gezien. Met uw informatie speurt de politie verder. Help ook mee en meld u vandaag nog aan via www.burgernet.nl/ aanmelden. Op maandag 21 oktober is in Moerkapelle en Zevenhuizen de rolstoel- en scoot- mobielpool gestart. Wie af en toe een rolstoel of scootmobiel nodig heeft, kan er gratis eentje lenen. Handig, want u heeft geen omkijken naar onderhoud en stalling. Wethouder Verbeek verrichtte de starthandeling door een gratis rolstoel uit te lenen aan een eerste gebruiker. Waarom een pool? De komende jaren is vanuit het Rijk minder geld beschikbaar voor zorg. De gemeente Zuidpias vindt het belangrijk dat deson danks zorg voor zoveel mogelijk mensen beschikbaar blijft. Bijvoorbeeld door hulp middelen te delen die regelmatig worden gebruikt. Voor wie? Alle inwoners kunnen een rolstoel en scootmobiel gratis lenen. Er gelden wel een paar spelregels. Hoe werkt het? Het lenen van een rolstoel kan zonder indicatie. Voor het lenen van een scootmo biel dient u een bewijs van rijvaardigheid en verkeersveiligheid te hebben. Voor dit bewijs kunt u zich melden bij het Wmo- loket van de gemeente Zuidpias. Hoe kan ik reserveren? Reserveren doet u bij één van de twee uitteenpunten. U kunt hiervoor tijdens openingstijden terecht; u kunt langslopen of bellen. Reserveer ruim op tijd, liefst 26 uur van tevoren. Zo weet u zeker, dat u niet misgrijpt. Ophalen met geldig legitimatiebewijs De scootmobiel mag alleen worden opge haald door de gebruiker. De rolstoel kan door iemand anders worden opgehaald. Bij het ophalen toont u een (kopie) legitima tiebewijs van de gebruiker en een geldige bankpas. Bij het lenen van een scootmo biel toont u bovendien uw bewijs van de gemeente. Bij het ophalen tekent u een bruikleenovereenkomst en spreekt u af wanneer u de rolstoel of scootmobiel weer terugbrengt. Maximaal 1 dag lenen U kunt de scootmobiel of rolstoel in prin cipe maximaal één dag lenen. In overleg met het uitleenpunt kan dit langer (bijvoor beeld in het weekend). Dit hangt af van het aantal reserveringen. Als u een scootmo biel langer dan één dag leent, zorgt u er zelf voor dat hij wordt opgeladen. Breng op tijd terug Met het uitleenpunt spreekt u af wanneer u de rolstoel of de scootmobiel terugbrengt. Houd hierbij rekening met de openingstijden. Als u de scootmobiel of rolstoel niet retourneert of beschadigt, wordt er een eigen risico van 50 euro in rekening gebracht. Bij diefstal doet de gemeente altijd aangifte. Pech onderweg? Bij pech onderweg belt u de leverancier van de rolstoel of de scootmobiel. De leverancier zorgt voor reparatie en onderhoud en is 24 uur per dag bereikbaar. Het telefoonnummer staat op een sticker achterop de rolstoel of de scootmobiel. Als u belt, vermeld dan van welk uitleenpunt u de scootmobiel of de rolstoel heeft geleend. Uitteenpunten De Zevenster Leliestraat 3 2761 HD Zevenhuizen Telefoon: (0180) 637 111 Bereikbaar: 8.30-17.00 uur (maandag t/m vrijdag) Beth-San Wilde Veenen 1 2751 EE Moerkapelle Telefoon: (079) 593 1840 Bereikbaar: 8.30-21.00 uur (maandag t/m vrijdag), 8.30-19.30 uur (zaterdag) Meer informatie bij het Wmo-loket Heeft u nog vragen over het lenen van een scootmobiel of rolstoel? Neem dan contact op met het Wmo-loket van de gemeente Zuidpias. Dit loket is bereikbaar op maan dag t/m vrijdag, van 8.30 tot 17.00 uur, tel. (0180) 330 300. U wordt binnen 48 (werk) uur teruggebeld. Veel mensen geven niet tijdig het juiste adres door aan hun gemeente. Toch is dit erg belangrijk. De persoonsgegevens die de gemeente van u heeft, worden gebruikt door ruim 600 overheidsorganisaties. Van de Belastingdienst tot aan de leerplichtambtenaar. Zorg er dus voor dat uw gegevens kloppen en voorkom vervelende verrassingen. Waarom is het belangrijk? Overheidsorganisaties als de Belastingdienst en UWV gebruiken uw gegevens voor het berekenen van uw toeslagen en/of uw uitkering. Daarnaast gebruikt de gemeente uw gegevens bijvoorbeeld als u een parkeervergunning of paspoort aanvraagt. Staat u niet goed geregistreerd? Dan ontvangt u misschien niet de uitkering of de toeslagen waar u recht op hebt. Of duurt een aanvraag van een paspoort of parkeervergunning een stuk langer. Ook als u recht hebt op een erfenis, is het belangrijk om goed geregistreerd te staan bij uw gemeente. Zo kan de notaris u mak kelijk vinden. Voorkom dat u een erfenis misloopt en controleer uw gegevens. Hoe controleert u uw gegevens? U controleert uw gegevens makkelijk en snel via mijn.overheid.nl. Als uw gegevens kloppen, gebruiken ook andere overheden uw juiste gegevens. U kunt inloggen op mijn. overheid.nl met uw DigiD. Heeft u geen DigiD? Registreer u dan eerst via www.digid. nl. Als uw gegevens niet kloppen, dan kunt u contact opnemen met de gemeente. Meer informatie? Ga naarwww.voorkomgedoe.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 5