A Werken aan de weg Vrijgekomen huurwoningen in Moordrecht Reacties op bespreekstuk Gebundelde Krachten VERVOLG BEKENDMAKINGEN Nacht- en weekendafsluitingen rotonde N219-A20 Noord HART VAN HOLLAND GEMEENTENIEUMS 23 OKTOBER 2013 Verkeersbesluit Aangevraagde omgevingsvergunningen Publicatie ondergrondse containers huishoudelijk restafval ning kunt u contact opnemen met de afdeling VROM, tel. 10180) 330 300. Burgemeester en wethouders hebben op grond van artikel 2 van de Wegenverkeerswet 1994 besloten: Verkeersbesluit 38-2013: Inrijdverbod voor fietsers Kerklaan na het kruisvlak met de Zouterijweg/Waterschapsweg te Nieuwerkerk aan den IJssel. Gedurende de termijn waarbinnen tegen deze besluiten bezwaarschriften kunnen worden ingediend, zullen deze ter inzage worden gelegd in het gemeentehuis vanaf 23 oktober 2013. Lees voor de mogelijkheid om een bezwaar schrift in te dienen het kader over de Algemene wet bestuursrecht elders in deze rubriek. Voor de uiterste termijn van indie- ZUIDPLAS ZEVENHUIZEN Anjerlaan (kavel 5) Bouwen woning en aanleggen in- of uitrit (ontvangen 10-10-2013) Anjerlaan (kavel 6) Bouwen woning en aanleggen in- of uitrit (ontvangen 10-10-2013) Anjerlaan 2 (2761 JR) Plaatsen brug (ontvangen 10-10-2013) Anjerlaan 6 (2761 JR) Plaatsen brug (ontvangen 10-10-2013) Burg. Klinkhamerweg 30 t/m 60 (2761 BH) Vervangen kozijnen voorgevel (ontvangen 16-10-2013) AANWIJZINGSBESLUITEN FASE 3 Het college van burgemeester en wet houders van de gemeente Zuidpias maakt bekend dat, gelet op het bepaalde in artikel 4, lid 2 van de Afvalstoffenverordening van de gemeente Zuidpias en artikel 4, lid 3 sub a tot en met j van het uitvoeringsbesluit Afvalstoffenverordening van de gemeente Zuidpias, de volgende locaties voor een ondergrondse container voor huishoudelijke restafval worden aangewezen: Containernaam Containernummer Kratonlaan (tegenover 94) ZVH0024 Wilgenlaan (schuin naast 32) ZVH0027 Conform het bepaalde in afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht wordt het ontwerp-aanwijzingsbesluit en de daarop betrekking hebbende stukken ter inzage gelegd gedurende zes weken; van 23 oktober 2013 tot 4 december 2013 in het gemeen tehuis, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel. De besluiten zijn tevens te vinden op www.zuidplas.nl -> Gemeente -> Bekendmakingen -> Openbare bekendmaking (Zuidpias). Elke belanghebbende kan binnen zes weken na deze publicatie schriftelijk beroep aanteke nen tegen het betreffende aanwijzingsbesluit. Uw schriftelijke beroep kunt u indienen bij de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag). In oktober en november 2013 wordt de rotonde N219-A20 Noord, ter hoogte van de Schielandweg/Eerste Tochtweg, meerdere nachten en weekenden afgesloten. De provincie Zuid-Holland voert dan reconstructiewerkzaamheden uit. De rotonde zal worden uitgebreid. Wat gaat er gebeuren? borden omgeleid. Op de rotonde N219-A20 Noord komt een Van vrijdag 25 oktober 21.00 uurt/m extra rijbaan voor doorgaand verkeer maandag 28 oktober 06.00 uur vanuit Nieuwerkerk aan den IJssel richting Van vrijdag 1 november 21.00 uurt/m Zevenhuizen. De provincie bouwt daarnaast maandag 4 november 06.00 uur een extra invoegstrook voor het verkeer dat «Van vrijdag 8 november 21.00 uur van de A20 afrit Noord op de rotonde richting t/m maandag 11 november 06.00 uur Zevenhuizen wil. (reserveweekeinde). Nachtafsluitingen De rotonde wordt 's avonds en 's nachts tussen 20.00 en 06.00 uur afgesloten op de onderstaande datums. Doorgaand verkeer ondervindt weinig hinder gedurende de werkzaamheden en kan overdag normaal doorrijden. Woensdag 23 oktober t/m vrijdag 25 oktober Maandag 28 oktober t/m vrijdag 1 november Overlast Hoewel de provincie er alles aan doet om de overlast tot een minimum te beperken, is ongemak niet te voorkomen. Omwonenden moeten tijdens de werkzaamheden rekening houden met tijdelijke (geluids)overlast en hinder. Waarom zijn de werkzaamheden nodig? De provincie pakt de N219 tussen de A20 en A12 in de Zuidplaspolder aan om de doorstroming op dit traject te verbeteren. Om de verkeersdrukte ook in de toekomst aan te kunnen is uitbreiding van de rotonde noodzakelijk. Weekendafsluitingen De rotonde wordt in het weekend afgesloten op de onderstaande datums. Het verkeer wordt tijdens de afsluitingen met behulp van Reageren heeft alleen zin als u aan alle voorwaarden voldoet Regelmatig krijgt de gemeente aanvragen bintjen met onvolledig ingevulde formu lieren, jaaropgave, IB-60 formulieren uit een verkeerd jaar, of inschrijvingen die niet voldoen aan de voorwaarden. Deze aanvragen kunnen we niet in behande ling nemen. Lees daarom zorgvuldig de voorwaarden door bij de woningen en onderaan dit artikel. Graaf Willemstraat 18 4-kamer eengezinswoning (eind) Beschikbaar: 20 december 2013 Bruto huur: 528,63 Voorwaarden: Minimaal 2 personen Maximaal bruto verzameljaarinkomen €34.299,- Doorstromers vanuit een huurwoning hebben voorrang Koningin Julianastraat 69 4-kamer etagewoning (portiekflat met lift, derde verdieping) Beschikbaar: 4 november 2013 Bruto huur: 412,03 Voorwaarden: Minimaal 2 personen Maximaal bruto verzameljaarinkomen €34.299,- Doorstromers vanuit een huurwoning hebben voorrang Heeft u belangstelling en voldoet u aan de voorwaarden? Vraagt u dan naar een inschrijfformulier voor de huurwoning of woonwagenstandplaats bij het gemeen tehuis (per woning één formulier), via het telefoonnummer (0180) 330 300, of down load het van de gemeentelijke website. Uw inschrijving moet 28 oktober 2013 vóór 12.00 uur bij de gemeente binnen zijn. Alleen volledig ingevulde formu lieren kunnen worden behandeld. Voeg bij iedere inschrijving een kopie van het IB-60 formulier 2012 van alle volwasse nen in het huishouden toe (aan te vragen bij de belastingdienst) en een kopie (of kopieën) van de jaaropgave over 2012. Als er geen goede inkomstengegevens zijn bijgevoegd, kunnen wij uw aan vraag niet in behandeling nemen. Het inschrijfformulier kunt u samen met de gevraagde gegevens in de brie venbus doen van het gemeentehuis in Nieuwerkerk aan den IJssel, t.a.v. de afdeling VROM/Huisvestingszaken, Raadhuisplein 1, of opsturen naar de Gemeente Zuidpias, t.a.v. de afdeling VROM/Huisvestingszaken, Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel. Organisaties, zorgaanbieders, scholen, vrij willigersorganisaties, maar ook inwoners hebben een reactie gegeven op het regi onaal beleidsstuk Gebundelde Krachten. Tot half september had u de gelegenheid om te reageren. Het college van Zuidpias brengt de reacties nu in bij de regionale Stuurgroep Decentralisaties. In de Stuurgroep Decentralisaties zitten wethouders van gemeenten uit de regio Midden-Holland, waaronder ook Zuidpias. Zij bereiden gezamenlijk de aanstaande veranderingen in het sociale domein voor. Wethouder Verbeek is blij met de gegeven reacties, die via de mail, post en het forum van Omroep Zuidpias bij de gemeente terecht kwamen. Wat houdt Gebundelde Krachten in? Gebundelde Krachten is een concept regionaal beleidskader. Het gaat over de veranderingen in het sociale domein: zorg, werk en jeugd. Wetgeving op het terrein van de AWBZ, Participatiewet en Jeugdwet gaat veranderen. De uitvoering komt grotendeels bij de gemeenten te liggen. In het regionaal beleidskader staan afspraken op hoofdlij nen, hoe gemeenten de veranderingen gaan aanvliegen en welke verantwoordelijkheid inwoners zelf hebben. De eigen kracht en het sociaal vangnet van inwoners staan voorop. Lukt het hen niet om tot de gewenste oplos sing te komen, dan kan hij bij de gemeente een beroep doen op voorzieningen. Een van de uitgangspunten bij alle decentralisaties is één gezin, één plan' met één regisseur. Uw algemene oordeel Over het algemeen blijkt uit de reacties waardering voor de regionale samenwerking en de inzet van de gemeente Zuiplas bij de decentralisaties. Inwoners en betrokkenen noemen het positief dat zij de mogelijkheid kregen om te reageren. In totaal ontving de gemeente 24 reacties vanuit diverse invals hoeken, zoals onderwijs, aanbieders zorg, welzijn en inwoners. Bovendien vond er een levendige discussie plaats op het forum van Omroep Zuidpias. Uw suggesties U heeft positief gereageerd op de ontwik keling van de sociale teams. Hierbij wordt benadrukt dat er aandacht moet zijn voor de schakel met de Jeugdwet, het passend onderwijs en de inzet van vrijwilligers. Om de participatie van burgers- en maatschappe lijke organisaties nog meerte bevorderen, is de suggestie gedaan om klankbordgroepen op te zetten. Uw adviezen U vraagt aandacht voor de bestaande struc turen. De decentralisaties moeten niet leiden tot extra lagen, maar aansluiten bij wat al bestaat en functioneert. Het doorpakken in de regierol heeft de voorkeur, ook al is er nog onduidelijkheid over een aantal inhou delijke en financiële vlakken. Daarnaast mag er meer aandacht worden besteed aan voorlichting en communicatie. De verande ringen bezorgen u als burger namelijk veel onzekerheid. Uw vragen Hoe gaat de gemeente keuzevrijheid van de inwoner realiseren? Hoe gaat worden ingezet op preventie? Op welke wijze wordt de onderlinge solida riteit van burgers onderling versterkt? Hoe denkt de gemeente de verschuiving van professionele uitvoerders naar vrijwil ligers te maken? Hoe wordt de eigen kracht losgemaakt bij burgers? Hoe worden de sociale teams concreet verbonden met bestaande netwerken? Uw zorgen De financiële kant van de decentralisaties Heikennisaspect: heeft de gemeente (of de regio) de expertise wel in huis? Het tijdsaspect: is de gemeente op tijd voorbereid? De aansturing van sociale teams De onafhankelijke indicatiestelling bij de jeugdhulp Het vervolg Op 15 oktober heeft de regionale Stuurgroep Decentralisaties alle ingekomen reacties uit de regio besproken. Deze reacties worden verwerkt in het definitieve beleidskader Gebundelde Krachten. De gemeenten in de regio Midden-^Holland gaan met dit kader aan de slag om een lokaal beleidsplan en veror deningen op te stellen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 6