fT "Een serieus verhaal, op een luchtige manier gebracht" Nieuwe tentoonstelling in Historisch Centrum w Rookontwikkeling door vastgelopen rem j¥m Aanrijding voor brandweer- Recordopkomst kazerne rapidtoernooi Bascule trekpleister op rommelmarkt Natuurwerkdag in Eendragtspolder HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN 30 OKTOBER 2013 15 Theater voor iedereen speelt 'De Wereld Delen' L k Zevenhuizen - Een man met een droom, een regisseur die erin gelooft en een groep gemotiveerde, vooral jonge acteurs: samen vormen zij sinds twee jaar Theater voor iedereen. Komend weekend brengt het amateurgezelschap haar tweede voorstelling op de planken in Theater Swanla. Bedenker Piet Blonk en regisseur Peter Meijer kunnen niet wachten. Bedenker Piet Blonk en regisseur Peter Meijer beloven een verrassing achter het rode gordijn van Theater Swanla. Met de oprichting van stichting Theater voor iedereen (TVI) liet Moordrechtenaar Piet Blonk in 2011 een wens uitkomen: "Ik heb altijd als acteur onder Peter Meijer gespeeld, maar wilde ook graag iets voor mezelf. Dat is TVI gewor den. Het idee dat ik had voor een verhaal, heb ik met Peter gedeeld. Hij heeft er vorig jaar de voorstel ling Ontspiegeld van gemaakt." De tweede door Blonk bedachte voorstelling heet De Wereld Delen en gaat over een familie die de we reld over reist op zoek naar goede doelen, waaraan zij de geldprijs kunnen besteden die zij in een quiz hebben gewonnen. "Het verhaal gaat echt ergens over. 't Is geen K3", vertelt de Goudse regisseur Peter Meijer. "We besteden aan dacht aan kinderarbeid en kind soldaten, maar het is niet allemaal zwaar. Een serieus verhaal, maar op een luchtige manier gebracht, met veel muziek en dans." 'Metalig' Voor en achter de schermen zijn er volgens beide geestelijk vaders zo'n vijftig mensen mee bezig. Voorna melijk uit Moordrecht, maar het gezelschap telt ook twee leden uit Zevenhuizen en Nieuwerkerk aan den IJssel. Kinderen zijn veruit in de meerderheid, de jongste is vier. Maar de meesten zijn tussen de dertien en zestien jaar oud, weet Meijer. "Echte pubers, een hele boeiende groep om mee te wer ken." Meijer noemt TVI een voorbeeld van watje met amateurs kunt be reiken: "Kinderen die aan toneel doen, zeggen hun teksten nogal eens 'metalig' op. Dat stadium zijn wij met onze groep allang voorbij. Als je ziet hoe natuurlijk ze spelen; indrukwekkend om naar te kijken." Quizdesks Blonk zelf, die uiteindelijk niets lie ver doet dan acteren, speelt deze keer geen rol op het toneel. "Ik heb dit jaar de productie op me geno men. Er moet zoveel geregeld wor den. Dat wilde ik niet allemaal uit handen geven." Op zijn mobiele te lefoon laat hij foto's zien van spe ciaal door de decorploeg gemaakte stukken als quizdesks, een vlieg tuigtrap en beschilderde doeken. Blonk en Meijer kunnen niet wach ten tot het rode gordijn vrijdag avond openschuift voor de ver rassing die zij voor het publiek in petto zeggen te hebben. Meijer: "Dat vind ik het mooie van dit pro ject: het begint met een idee in Piets hoofd en eindigt als een zo professioneel mogelijke voorstel ling met alles erop en eraan." Voor de voorstellingen zijn nog kaarten beschikbaar. Een deel van de opbrengst van de kaartverkoop gaat naar Unicef, War Child en Help mij leven. Voor meer informa tie: www.theatervooriedereen.nl Zevenhuizen/Moerkapelle - In His torisch Centrum 'Ons Verleden' werd zaterdag 26 oktober de tentoonstel ling 'Toen en Nu' officieel geopend. De tentoonstelling omvat een ver zameling oude foto's van gebouwen van toen, met daarnaast de foto van datzelfde gebouw nu. In zijn inleidende woordje ging de voorzitter van de Stichting, Hans van Lowijde, in op het spannings veld tussen een monument be houden en datzelfde monument leefbaar houden. De tentoonstel ling werd vervolgens geopend door Martien Zijderhand, raadslid van de gemeente Zuidpias namens de partij Gemeentebelangen Zuidpias. Zijderhand memoreerde aan de in spanningen van de voormalige ge meente Zevenhuizen-Moerkapelle voor het behoud van de monu menten. Inspanningen die in 1994 uiteindelijk resulteerden in het op stellen van de Gemeentelijke Monu mentenlijst. Een van de vrijwilligers van de stich ting had een Electro-spel gemaakt, naar voorbeeld van dit nostalgische ijf> Martien Zijderhand opende de tentoonstelling Toen en Nu. Zevenhuizen - De brandweer rukte zondag 27 oktober uit voor een auto- brand op de Zuidplasweg. Ter plaatse bleek een vastgelopen rem van een vrachtwagen de oorzaak van de rookontwikkeling. spel, met aan de ene kant de foto's van toen en aan de andere kant de foto's van nu. Een brandend lampje geeft aan of men de juiste combi natie gevonden heeft. Met het in gebruik nemen van het spel werd de tentoonstelling officieel geopend. Het Historisch Centrum is gevestigd aan de Tweemanspolder. Zevenhuizen - Op de kruising Opril/Burgemeester Klinkhamerweg reden za terdag 26 oktober ter hoogte van de brandweerkazerne twee auto's tegen elkaar na een voorrangsfout. Beide voertuigen eindigden op de betonblok ken. Zevenhuizen - Een bascule uit 1960 is een van de opvallende items op de rommelmarkt van zaterdag 2 november. De bascule werd vroeger door de boeren ge bruikt om het graan en de aardap pelen te wegen. Verder vooral veel 'gewone' dingen, waaronder ledikantjes, kasten, ta fels en stoelen, grammofoonplaten, alles voor in de keuken en huiska mer en een aantal stevige fietsen. Ook kwamen 150 puzzels binnen. De rommelmarkt van de hervormde kerk wordt gehouden aan de Wil genlaan 2 van 9.00 tot 12.00 uur. Zevenhuizen - Onder leiding van vrijwilligers van Natuur- en Vo gelwacht Rotta kunnen belang stellenden zaterdag 2 november tussen 9.00 en 15.00 uur aan de slag op de eilandjes in de plas sen rond de nieuwe roeibaan in de Eendragtspolder met als doel de eilandjes te ontdoen van de overal opschietende jonge wilgen. De werkboot van Rotta is voorzien van een snelle motor en wordt in gezet om de vrijwilligers te ver voeren van en naar de diverse ei landjes. Groenserviee Zuid Holland zorgt voor de catering en voor de toiletvoorziening. Verzamelen om 9.00 uur op de parkeerplaats bij de Uitkijktoren aan het einde van de Van Oudheusdenweg. Het dra gen van laarzen wordt aanbevolen. Voor meer informatie en aanmel den: 06-27890077 of www.natuur werkdag.nl. Moerkapelle - Op de eerste avond van de cyclus van vier speelden vrijdag 25 oktober in gebouw Tro- picana vijf groepen van vier spelers en één van zes. Behalve leden van de schaakvereniging waren er oud leden en (oudjjeugdspelers. Jan Blok nam zijn schaakfamilie mee; zonen Sander en Michiel scoorden drie punten in respectievelijk groep 3 en 4. Jan keek de kunst van het win nen af en scoorde ook drie in groep 5 waarbij André Nieuwlaat, die twee punten scoorde, het moest ontgel den. Dirk Molenaar scoorde een punt tegen jeugdspeler Ymker. De vorige winnaar Jesse scoorde 2,5 punt in groep 6, alleen nieuwkomer Geerling snoepte een halfje af. Oud jeugd speler Matthias Freeke werd tweede met twee punten. Jeugdspeler Rem- co speelde remise tegen Geerling. In groep 3 scoorde Kevin Bakker te gen Dick Bac in een eindspel met minuspion maar zijn paard was sterker en voldoende. Bakker werd na Sander Blok met twee punten tweede. In groep 4 werd Mart Jan Luteijn met twee punten tweede achter Michiel Blok. Daarin speelde jeugd leider Pilgram remise tegen jeugdlid Björn. Groep 2 werd een prooi voor Gerard van Ommeren met 2,5 punt. Maar ten Vroegindeweij verloor verras send van gastspeler Maurice van Vuuren. In groep 1 was er een oud-nieuw komer, Arie Hoogduyn, die nog zeer goed kan schaken. Het was de enige groep van zes spelers en het verschil tussen nummer 1 en 4 van die groep was slechts één punt. Na twee be nauwde remises tegen De Haan en Hoogduyn stond Luinenburg met vier punten op één, gevolgd door Hoogduyn 3,5, Michiel Rensen en Wouter Vroegindeweij met drie. Laatstgenoemde stond tegen Ren sen een toren voor maar ging mat.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 15