facebook lp fietsklaar.nl uw mobiele fietsenmaker "Ik droomde langs De Rotte over het leven op een binnenvaartschip" Eitje tikken met de burgemeester SNUFFELMARKT de Haij van derWende advocate n Cursusaanbod Leercentrum Nieuwerkerk Vechtpartij IJsermanpad HeijboerflTuinhout SCHUTTING OOK (BIJNA) OMGEWAAID? HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 30 OKTOBER 2013 3 -ike ons op i fietsklaar.nl Auteur van boek 'De Rotte - van Wilde Veenen tot wereldhaven': 2 en 3 november Zondag Popkoor Fun4U Ook veiling op zondag Locatie: Italiëlaan 4 - Hazerswoude - dorp ITC terrein Tegen inlevering van deze advertentie entree gratis Voor info of kraamhuur -T 06 25110819 Wegens 1 jarig bestaan 2e kraam 10,- Thuis in de regio. voor een nieuwe op www.heijboertuinhout.nl of bel voor een vrijblijvende offerte. intratuin kleurt je leven SCHUTTINGEN - VLONDERS - TUINHUIS (OP MAAT) OVERKAPPINGEN - SIERBESTRATING - COMPLETE TUINEN Herenweg 25 2751 DD Moerkapelle T. 06 - 4150 4210 www.heijboertuinhout.nl Het juiste adres v< Reparaties ert onderhoud bij u voor de deur of op het werk en wanneer het u uitkon-jJf^^Cs Verkoop van nieuwe fietsen o.a. Montego, Puch, BSP en Cortina In- en verkoop tweedehands fietsen Voor bij u thuis of op het werk06-30 72 72 12 Lange Zijde 9, 2761 AV, Zevenhuizen www.fietSkiaar.nl Dé mobiele fietsenmaker Zuidpias - Burgemeester Gert- Jan Kats ontbijt donderdag 7 en vrijdag 8 november niet bij zijn eigen gezin. In het kader van het Nationaal Schoolontbijt schuift hij donderdag in het gemeente huis aan bij een vijftal scholie ren van de Montessorischool uit Nieuwerkerk aan den IJssel om samen het ontbijt te nuttigen. Vrijdag doet hij dat in Moerka pelle op de Rehobothschool. De burgemeester betaalt voor het ontbijtje dat de kinderen mee brengen met een donatie aan War Child, dit jaar het goede doel van Het Nationaal School ontbijt. In de week van 4 tot en met 8 november vindt de elfde editie plaats van het Nationaal School ontbijt. Tijdens deze week ont bijten ruim 400.000 kinderen sa men op zo'n 2.000 basisscholen. Naast het schoolontbijt vindt ook het Burgemeestersontbijt plaats; Gert-Jan Kats is een van de tweehonderd burgemeesters die zijn medewerking aan het initiatief verleent. Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 Dijkgraaf Oosters (links) en wethouder Hazelebach zijn blij met het boek over De Rotte van Koos Termorshuizen (midden). Zevenhuizen - Hoeveel tijd Koos Termorshuizen het afgelopen halfjaar in zijn boek over De Rotte heeft gestoken, moet je volgens hem niet eens wil len schatten. "Heel wat uren in elk geval.En dat naast zijn dagelijkse baan als econoom. Het is aan het boek af te zien dat er veel tijd en zorg aan is besteed. Naast informatieve teksten en interviews staan er talloze mooie foto's in van De Rotte en alles wat eromheen is gebouwd en groeit. Het boek werd donderdag gepresenteerd in het sportcafé van de roeibaan in Zeven huizen. "De Rotte was ooit een echte ri vier, een veenrivier en soms zelfs een kreek", schrijft de auteur aan het begin van zijn boek. Het is in ieder geval ook 'het riviertje uit zijn jeugd'. Termorshuizen woont inmiddels niet meer in deze regio. Hij woont in Amersfoort, maar als puber roeide hij er veel. "Ik woonde vlakbij het Boerengat, daar waar het Rottewater zich vermengt met wa ter van de Rijn. Ik zat op deze plek vaak te dromen over het leven op een binnenvaartschip dat uit Zwit serland voer." Termorshuizen is aan het boek be gonnen omdat hij graag 'wil we ten'. Niet de geschiedenis was het uitgangspunt, maar De Rotte van daag de dag en waarom de boezem loopt zoals ie nu loopt. "De Rotte is maar achttien kilometer lang en dus is het ook te overzien", zegt Ter morshuizen met een grijns. "Ik heb de boezem als het ware in stukjes gehakt en kilometer voor kilometer beschreven. In sommige gevallen was er veel over te vertellen en in andere gevallen is de focus gelegd op bijvoorbeeld een molen in de buurt of een sluisje." De rivier loopt langs Moerkapelle, Zevenhuizen, Oud Verlaat, Bleis- wijk, Bergschenhoek en een beetje verscholen door Rotterdam. In zijn presentatie donderdag vertelde Termorshuizen enthousiast over molens die naast het water staan of hebben gestaan, over parkland schappen die te vinden zijn langs De Rotte en de buitenwijken van Om moord waar de boezem doorheen slingert. Het boek heet niet voor niets De Rotte, van Wilde Veenen (vernoemd naar de polder in Moer kapelle) tot wereldhaven. Het boek dat bestaat uit 240 pagi na's behelst ook veel fotomateriaal. "Ik ben daarbij geholpen door mijn neef Arjan. En ik dank ook de Arche ologische Dienst en het hoogheem raadschap die heel veel informatie voor mij hebben gecheckt." Het eerste exemplaar dat Termorshuizen dan ook donderdag overhandigde ging naar Hans Oosters, dijkgraaf van Hoogheemraadschap Schieland en de Krimpenerwaard. Deze gaf op zijn beurt weer een exemplaar aan onder andere wethouder Ha zelebach van de gemeente Zuidpias waar De Rotte ook doorheen slin gert. Voor meer informatie: www.uitgeverijdekunst.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - In het PCOB Leercentrum aan de Vijf Boe ken 12 gaan de komende periode computercursussen en workshops van start. De starterscursus Windows 7 vindt plaats op donderdag 14, 21, 28 no vember en 5,12 en 19 december van 9.30 tot 12.00 uur; de vervolgcursus wordt gegeven op dinsdag 12,19, 26 november en 3, 10 en 17 december van 9.30 tot 12.00 uur. De workshop Veilig Internetten wordt gegeven op woensdag 20 en 27 november van 13.30 tot 16.00 uur en de workshop Rabo-lnternetbankieren vindt plaats op woensdag 11 en 18 december van 13.30-16.00 uur. De workshop fotoboeken staat ge pland voor woensdag 13, 20, 27 november en 4 december van 9.30 tot 12.00 uur en de workshop Social Media (Twitter, Skype en Facebook) wordt gehouden op donderdag 21 en 28 november van 13.30-16.00 uur. De workshop i-Pad vindt plaats op woensdag 11 en 18 december van 9.30 tot 12.00 uur. Voor meer informatie en aanmel den: 0180-314923 (19.00-20.00 uur), herwil@xs4all.nl of www.pcob- nieuwerkerk.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De po litie stelt een onderzoek in naar een vechtpartij op zaterdag 26 oktober. Omstreeks 00.40 uur kreeg de poli tie de melding dat er meerdere per sonen met elkaar in gevecht waren geraakt op het IJsermanpad. De po litie heeft inmiddels twee mannen van 20 en 22 jaar uit Nieuwerkerk aangehouden. www.hvhonline.nl SPECIALIST IN PLAATSEN VAN KWALITEIT TUINHOUT

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 3