Snorren en borsten Fusie zwembaden moet volgende zomer rond zijn Instrumenten proberen bij MOZ-Art Buurtbus komt er niet Basiscursus iPad HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 6 NOVEMBER 2013 11 If Beeldende kunst Literair Muziek www.scnz.nl - info@scnz.nl "oo, '""Oro Het wil niet vlotten met die snor van mij. In drie weken scheersta- king heeft nog niemand er een opmerking overgemaakt, terwijl ik er toch vaak genoeg aan zit te plukken. Ik troost me met de gedachte dat het een blonde snor is. Die zie je niet zo snel. De begroeiing op mijn bovenlip mist eigenlijk de samenhang om door te kunnen als snor. De verza meling stekeltjes doet eerder aan als een brugklas dan als een hechte familie: ze weten dat ze een tijdje met elkaar zitten opgescheept maar blijven angstvallig ver bij elkaar vandaan. Dat ik, mijn gezichtshaar kennende, geen snor heb als Salvador Dali of een Franse stokbroodverkoper verbaast me niet. Toen ik begon aan de ongecon troleerde bovenlipbegroeiing had ik een snor in de vorm van een potloodstreepje in gedachten. Met Movember (een actie waarbij mannen in no vember een snor laten groeien om aandacht te vragen voor prostaatkanker) heeft dit niks te ma ken, trouwens. Sterker: ik twijfel of ik mijn snor in de kiem moet smoren met een dot scheerschuim en een mesje om niet in verband te worden ge bracht met dat initiatief. Al dan niet gesponsord een snor laten groeien om mensen, die wegens de behandeling van hun ziekte vaak hun haar verliezen, een hart onder de riem te steken? Ik vind het cru. Als je aandacht wilt voor mensen met die verschrikkelijke ziekte, scheer een wenkbrauw weg. Dan maak je pas een statement! Ik vind mamming als actie sympathieker. Mam- ming is bedoeld om aandacht te trekken voor mammografie en borstkanker. "This October, lay your boobs on stuff to encourage more wo men to mam where it matters most: the doctor's office", aldus de dames achter het initiatief. De regels voor #mamming zijn simpel: leg je borsten op een taartdoos, een bureau, een parkeermeter of wat-dan-ook en je doet al mee. Een beetje hypocriet is het wel, mamming sym pathieker noemen. Beetje pronken met borsten voor vrouwen die ze door een ziekte wellicht ver loren zijn, dat is net zo cru als een snor laten staan voor mensen die wegens chemotherapie hun haar verliezen. To be honest: mijn sympathie voor mamming komt alleen voort uit mijn voor keur voor wiebelende borsten boven kriebelende snorren. Zo kun je met elke ludieke actie wel iemand te gen het hoofd stoten. Steunen in stilte is de bes te oplossing. Om met Movember te breken zal ik mijn snor ook in december laten staan. Misschien zelfs in januari. Met een beetje mazzel heb ik te-j gen de zomer een snor om trots op te zijn. Zuidplas - De zwembaden Polderbad, de Zuidpias en de Koornmolen gaan samen om tafel om zich hard te maken voor de toekomst van het zwemwa ter in de gemeente. Tijdens de raadsvergadering op 29 oktober werd door de politiek enthousiast gereageerd op het initiatief van de drie. Door Erwin van 't Hof De discussie rond het zwemwater in de gemeente begon anderhalf jaar geleden toen het Zevenhui- zense commerciële zwembad De Koornmolen, waar ook zwemles en zwemmen voor ouderen wordt ver zorgd, te kennen gaf dat het zonder financiële hulp niet meer open kon blijven. Ook de Moordrechtse Zuid- plas verkeert momenteel in zwaar veer. De uitbater van het gebouw, Sportfondsen, heeft aangegeven 73.000 euro tekort te komen voor de exploitatie het zwembad. Stich ting Polderbad uit Nieuwerkerk wil de samenwerking met de Zuidpias aangaan om te voorkomen dat dit binnenkort zijn deuren moet sluiten. Gerdien Tober, voorzitter van stich ting de Zuidpias - eigenaar van het zwembad - sprak in de raadsverga dering strijdbare taal over de over levingskansen van het zwembad in Moordrecht: "Wij zijn van plan om goed en constructief met elkaar te spreken zodat er een samenwer king tot stand kan komen waar alle partijen tevreden over kunnen zijn." Drie partners Met name de WD benadrukte dat het huwelijk tussen de zwembaden geen twee, maar drie partners moet kennen. Ferry van Wijnen (WD): "De Koornmolen moet gelijk vanaf het begin van dit proces betrokken worden bij de besprekingen. Het kan niet zo zijn dat het Polderbad en de Zuidpias er eerst samen uit komen en daarna pas het zwembad in Zevenhuizen benaderen." Raadsleden gaven aan vertrouwen te hebben in de toekomstige sa menwerking maar waarschuwden dat het fusieproces niet zo moei zaam moet gaan verlopen als dat bij de bibliotheken het geval is. De deadline voor de totstandko ming van de fusie is volgend jaar in de zomer. Wethouder Jan Verbeek wilde gedurende de raadsverga dering nog geen uitspraken doen over wat de gevolgen zijn als deze deadline niet wordt gehaald: "Ik ga er vanuit dat alle drie de zwemba den er gewoon voor die tijd samen uit kunnen komen. De gesprekken lijken de goede kant op te gaan." Nieuwerkerk aan den IJssel/Zeven- huizen - MOZ-Art biedt zaterdag 3 november belangstellenden de tegenheid op allerlei muziekin strumenten een proefles gevolgd worden. Docenten geven informatie °ver korte kennismakingscursussen, een opfriscursus of een jaarcursus. proeflessenmiddag is van 14.00 f°t 16.30 uur in de muziekschool aan de Schubertstraat in Nieuwer- ^rken in dorpshuis Swanla aan de Burgemeester Klinkhamerweg in Zevenhuizen. Voor meer informatie: www.moz-art-zuidplas.nl. Zuidpias - Het is niet mogelijk gebleken een buurtbus te laten rijden in Zuid- plas. De gemeente heeft de mogelijkheden daartoe sinds begin dit jaar on derzocht, maar concludeert dat te weinig vrijwilligers zich willen inspannen voor de busdienst én dat de provincie Zuid-Holland te hoge eisen stelt. De wens om een buurtbusvereniging van de grond te tillen, ontstond na dat Arriva eind vorig jaar het open baar vervoer in de regio overnam van Connexxion. Wethouders Verbeek en Hazelebach zijn vervolgens met ver schillende organisaties, waaronder de ouderenbonden, in gesprek gegaan. Zij hebben echter onvoldoende vrij willigers weten te rekruteren. Bovendien mag de buurtbus volgens de provinciale regels niet concurreren met het bestaande aanbod van open baar vervoer. Zuidplas/Waddinxveen - Bibliotheek De Groene Venen organiseert in al haar vestigingen een basiscursus iPad. De cursus bestaat uit twee bijeenkomsten van twee uur. In de vestiging Zevenhuizen vindt de cursus plaats op donderdag 14 en 21 november van 9.30 tot 11.30 uur, in Waddinxveen op dinsdag 3 en 10 december van 9.30 tot 11.30 uur en in Moordrecht op dinsdag 3 en 10 december van 19.30 tot 21.30 uur. Tijdens de cursus worden de mo gelijkheden van de iPad bekeken, maakt men kennis met apps (ap plicaties) en komt nog veel meer informatie aan bod. De kosten voor deelname bedragen 25 euro; met biebpas 20 euro. Voor meer informatie en aanmelden (verplicht): www.bibliotheekdegroenevenen.nl Laagdrempelig en kosteloos kennismaken met verschillende instrumenten. Maandag 11 november 10.00-12.15 uur Woensdag 13 november 20.00-22.15 uur. Beeldhouwen in steen of hout Klein Hitland 4 Nieuwerkerk aan den IJssel Info: 06-17131152 Tot 25 november Expositie schilderijen Winnie Wielage Bibliotheek Zevenhuizen Donderdag 7 November 10.00-12.00 uur Kunstlezing Romeins glas Dorpshuis De Batavier, Batavier laan 4, Nieuwerkerk aan den IJssel Dinsdag, 12 november 20.00 uur Literaire avond met Jan Brokken Bibliotheek Nieuwerkerk aan den IJssel Entree: Euro 6,00 in de voorver koop Euro 5,00 Voor informatie: www.biblio- theeknieuwerkerkaandenijssel.nl Woensdag 13 november 20.00-22.00 uur Kunstlezing over kunstenares Katinka van Rood Bibliotheek Zevenhuizen Entree 5 euro Elke woensdagavond 20.00-22.30 uur Line dance Industrieterrein 50 in Zevenhuizen Info: 06-51277366 Vrijdag 8 november - 19.00 uur KidsDisco Après Ski 't Blok, IJsermanpad 1, Nieuwerkerk aan den IJssel Vrijdag 8 november om 19.30 uur Shantykoor De Moordt Zangers en Dameskoor Eigen Wijs De Zespunt, Molenlaan 1, Moordrecht Zaterdag 9 november 14.00-16.30 uur Proeflessenmiddag Schubertstraat 50 Nieuwerkerk en dorpshuis Swanla in Zevenhuizen Zaterdag 9 november om 16.30 uur Advocaatconcert Boslaan 1, Nieuwerkerk aan den IJssel Entree 2,50 euro (inclusief advocaatje) Zaterdag 9 november 20.00-00.35 uur Dutch and Dark live 't Blok IJsermanpad 1, Nieuwerkerk aan den IJssel Entree: 8 euro Info en reserveren: confussion@live.nl Zaterdag 9 november Swanpop Dorpshuis Swanla, Zevenhuizen Entree: 5 euro (opbrengst voor Make a wish Nederland) Info en reserveren: swanpopzevenhuizen@gmail.com

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 11