Concertavond Zeven Muzen ACTIVITEITEN ANBO ANBO Tennisvereniging Zevenhuizen krijgt lening van gemeente Dierencentrale Huiskamer inloopochtend Brandweer Zevenhuizen wéér de beste Schaakles voor acteurs Turf HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE 6 NOVEMBER 2013 23 afdeling Zevenhuizen-Moerkapelle Zevenhuizen - De Zeven Muzen houdt zaterdag 23 november een concertavond in de Ontmoetings- kerk. Vier ensembles, bestaande uit gevorderde amateurs 'die garant staan voor een muzikale avond van goed niveau' verzorgen het pro gramma. Aanvang 20.00 uur, de toegang is vrij. Er wordt een col lecte gehouden ter bestrijding van de kosten. SPELLENMIDDAG maandag 14.00 uur in De Zeven ster: skip-bo, klaverjassen, rummi- kub, schaken, sjoelen en dammen. Info: 0180-632263. KAARTENMAKEN EN CREATIVA maandagmiddag in de Zevenster. Info: 0180-632005. KOERSBAL maandag 14.00 uur in De Zeven ster voor ANBO-leden en bewo ners. woensdag 13 november 14.00 uur in De Zevenster. ZANGUURTJE donderdag 14.00 uur, benedenzaal De Zevenster. Activiteiten voor ouderen buiten de ANBO Zwemmen: donderdag in De Koorn- molen op diverse tijden. Info: 0180-632501. Gymnastiek: dinsdag 9.30-10.15 uur en 10.30-11.15 uur, zaal Ontmoetingskerk Dorpsstraat 106. Info: 0180-632166. Zie ook: www.anbo.nl/zevenhuizenmoerkapelle/ Trotse vrijwilligers van korps Zevenhuizen. De tentoongestelde werken zijn te zien tijdens de openingsuren van de Zuidpias - De gemeente gaat een bedrag van 90.000 euro uitlenen aan Ten nisvereniging Zevenhuizen. Met dit bedrag wordt de financiering geregeld voor de vervanging van een viertal versleten gravelbanen voor kunststof- banen. Dat is bekend gemaakt tijdens de raadsvergadering op 29 oktober. Wethouder Jan Verbeek benadrukte dat het hierom een incidentele lening gaat, en dat de gemeente verder niet het voornemen heeft om de rol van bank op zich te nemen. "Door de tennisvereniging nu in staat te stellen om zeven jaar eerder dan gepland werkzaamheden te la ten verrichten, is het harmonisatie proces van de verenigingen nu com pleet", stelt Verbeek. Navraag bij de gemeente leert dat in de afgelopen vijftien jaar - vóór de fusie tot ge meente Zuidpias - de Nieuwerkerkse voetbal-, tennis- en hockeyclub ge bruik hebben kunnen maken van financiële regelingen (garantstellin gen) van de voormalige gemeente Nieuwerkerk. De tennisvereniging wordt geacht het geleende geld in een periode van zeven jaar terug te betalen met een rentepercentage van 4%. Verbeek gaf gedurende de vergadering aan dat hij verwacht dat de vereniging zonder problemen aan deze eis kan voldoen. Hoewel de politiek unaniem instemde met de lening, werd er ge waarschuwd dat de verstrekking van leningen door de gemeente geen ge woonte moet worden. Vermist Kater, blauwe rus x ragdoll, grijs, zonder wit, halflangharig, pluim staart, gechipt, West Ringdijk Moor drecht. Kater, cypers, witte bef, voeten voor, sokken achter en wit in snuit door tussen ogen, zwarte halsband, bel, Pr. Irenestraat Moordrecht. Kater, wit, gechipt, Watertorkruid Nieuwerkerk aan den IJssel. Papegaai, grijze roodstaart, tam, is geringd, Polderdreef Nieuwerkerk aan den IJssel. Gevonden Reu, rottweiler, bruin-zwart, lange staart, jong, zwarte halsband, rode riem, Vijfde Tochtweg Moordrecht. Poes, cypers, zonder wit, Middelweg Zevenhuizen. Kater, zwart, zonder wit, Valkendaal Nieuwerkerk aan den IJssel. Poes, schildpad, met witte aftekenin gen, Groenendijk Nieuwerkerk aan den IJssel. Kat, zwart, witte bef en buik, Goud mos Nieuwerkerk aan den IJssel. Parkiet, wit-paars, Moerasmos Nieu werkerk aan den IJssel. Parkiet, geel-groen, streepje rood op vleugels, Boslaan Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor meer informatie: 0186-601199 of www.dierencentrale.nl Zevenhuizen - In het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat 156 wordt sinds september iedere donderdag van 10.00 tot 12.00 uur een huiskamer inloopoch tend gehouden. Het doel van deze inloopochtend is om men sen die behoefte hebben aan een praatje met elkaar in contact te brengen. Eerst boodschappen doen op de markt en dan koffie komen drinken of juist andersom als het erg druk is in de huis kamer; iedereen is welkom. Een kopje koffie is gratis. De acteurs van Turf vormen samen een levend schaakspel. Zevenhuizen - In 'Lang leve de Koningin', de nieuwe productie van Stich ting Turf, leert Sara uit een boek en door een levend schaakspel hoe zij moet schaken. Om zich goed in te kunnen leven in hun rol kregen de acteurs tijdens de repetitie op woensdag 30 oktober daarom schaakles van Serge Erdtsieck. De voorstelling 'Lang leve de Ko ningin' werd door regisseur Esther Erdtsieck-Blaaser bewerkt tot een theaterversie met toevoeging van muziek uit 'Ja Zuster, Nee Zuster'. De liedjes worden ingestudeerd met de hulp van zangcoach Ina Bannink. De voorstellingen vinden op 11, 12 en 13 april plaats in Theater Swan- la. Voor meer informatie en reser veren: stichtingturf@gmail.com. Zevenhuizen - Voor de derde maal op rij was de ploeg van kazerne Ze venhuizen de beste van acht brand weerkorpsen uit de regio. Met een totaal van 1084 punten versloe gen de vrijwillige brandweerlieden vorige week in Ter Aar het korps Benthuizen (1043 punten) en Ber gambacht (1026 punten). Ook in 2012 en 2011 kwam Zevenhuizen als beste korps uit de finalewed strijd. Zevenhuizen - Anja de Man expo seert haar werk tot 1 december in de bibliotheek. De Man maakt van handgeschept papier sieraden en kaarten; als versiering voor de kaar ten gebruikt zij gedroogde bloe men, bladeren, zaden, wol en zijde. Van katoen en papierpulp maakt zij papieren schalen. bibliotheek. Voor meer informatie: www.bibliotheekdegroenevenen.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 23