Gezond ouder worden en blijven irst 0) SPORTEN 55+ Magda van Popering (72): "Jezou niet zeggen datikzoveel 'kunst'in mijn lijf heb". 11.00 - 12.30 uur www.fitfirst.nl I zevenhuizen [0180] 634465 26 HART VAN HOLLAND 6 NOVEMBER 2013 Dat sporten gezond is, is inmiddels bij iedereen bekend, maar sommige oude ren zien sportvormen als fitness nog steeds als iets 'voor de jonge generatie'. Magda van Popering denkt daar heel anders over. De afgelopen jaren heeft ze twee heupoperaties en een knieoperatie moeten ondergaan. Door regelmatig te sporten kan ze inmiddels weer alles doen, zowel in de sportzaal als in het dagelijkse leven. Magda: "Ik kan zelfs weer op m'n knieën zitten en kruipen. Veel mensen van mijn leeftijd kunnen dat niet meer." Magda heeft in 2006 voor de tweede keer een nieuwe heup gekregen en is hiervoor gaan revalideren bij FitFirst in Zevenhuizen. In 2011 heeft ze een nieu we knie gekregen, maar ook deze ope ratie heeft haar er niet van weerhouden om te blijven sporten. "Zowel na mijn heupoperatie als na mijn knieoperatie ben ik na de revalidatie blijven sporten bij Fit First. Hier heb ik veel voordeel van gehad, want ik kan inmiddels weer alles. Je zou niet zeggen dat ik zoveel 'kunst' in mijn lichaam heb. Door het sporten beweeg ik gemakkelijker, heb ik meer uithoudingsvermogen en zit ik lekker in mijn vel. Hier heb ik ook in het dagelijks leven voordeel van. Ik klim gemakkelijk trappen en ladders op. Laatst heb ik, zonder ergens last.van te hebben gekre gen, zelf een boom omgezaagd en dat is toch iets dat fysiek behoorlijk zwaar is." Magda sport op dit moment minimaal twee keer per week. Vooral de groeps lessen van FitFirst vindt ze erg leuk."De lessen, die ik volg, zijn Fysioline en Pilates. Pilates is voor jong en oud en het is erg leuk om te merken dat de leeftijd eigenlijk geen rol speelt; ik doe zeker niet onder voor de jongere deelnemers. Ik doe ook af en toe nog fitness, maar de groepslessen vind ik eigenlijk leuker. Je hoeft niet zelf te bedenken watje moet doen, maar wordt bezig gehouden. Fitness vond ik soms wat eentonig, waardoor je het risico loopt om te lang te blijven kletsen en je nog niet veel doet. Bij de groepslessen wordt ook gezellig gekletst, maar wel met mate. Na de les is er tijd voor een kopje thee of koffie en daarna ben je weer helemaal op de hoogte van alles wat er in het dorp speelt." De sociale contacten vindt Magda een van de belangrijkste voordelen van de groepslessen."Je mo tiveert elkaar om te gaan. Je krijgt geen commentaar als je een keertje niet komt, maar je houdt elkaar wel op een goede manier in de gaten. Je leert elkaar steeds beter kennen. Naast het sporten worden er ook andere activiteiten georganiseerd. Zo is de hele groep laatst een paar daag jes samen weggeweest. Ik kon zelf helaas niet meegaan, maar heb wel gehoord dat het erg gezellig was." Fit First heeft er bewust voor gekozen om zich ook op ouderen te richten. Mede eigenaar Eric-Jan Verdoold: "Veel mensen denken dat verlies van spierkracht hoort bij het ouder worden en dat we daar niet veel aan kunnen doen, maar dat is niet waar. Fit First heeft een programma ontwikkeld dat bestaat uit effectieve oefeningen, waarbij het niveau wordt aangepast aan de individuele deelnemer. Daarnaast vinden het we belangrijk om een gezellige ontmoetingsplek te creëren, waarbij de mensen niet alleen samen kunnen sporten, maar er ook ruimte is voor andere activiteiten." Magda is erg tevreden over de aanpak van Fit First. "Ik sport hier met veel plezier. Ik vind het feit dat ze niet zo commercieel zijn erg fijn; de koffie staat altijd klaar en er hangt een gezellige sfeer. Verder word je goed in de gaten gehouden; het is niet zo dat er constant iemand naast je staat, maar als je iets niet goed doet, wordt je hier op een vriendelijke manier op gewezen. Dat is erg prettig." Speciaal begeleid op alle doordeweekse dagen Er wordt actief ingespeeld op: Effectieve oefeningen Gezellige ontmoetingsplek Bewegen is behouden Extra gezamelijke activiteiten beweegcentrum FitFirst beweegcentrum Nijverheidscentrum 42 2761JP Zevenhuizen 1

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 26