010-522 27 90 den van Uitvaartverzorging HART VAN HOLLAND VITAAL 6 NOVEMBER 2013 29 Persoonlijke zorg, service en kwaliteit vormen het fundament van onze onderneming Niets moet alles mag het is uw dierbare waar het om gaat. Eenvoud, vertrouwd, warm en toegankelijk. DIPLOMA Ireneweg 17- 2665 AN Bleiswijk www.uitvaartverzorgingvandenbogerd.nl 12Vz jaar een begrip in de regio Uitvaartverzorging van den Bogerd, ook vaak genoemd de drie dames uit Bleiswijk: Marian, Jeanne en Joke, een gedreven team met één missie, een onvergetelijke uitvaart tot in de puntjes te regelen. 12 Vz jaar mogen wij mensen bijstaan in momenten van verslagenheid, verwarring en verdriet als zij definitief afscheid moeten nemen van een dierbare. Persoonlijk en vertrouwd Marian, Jeanne of Joke komt na een melding van overlijden op bezoek om met de nabestaanden de uitvaart tot in detail door te spreken. Zij blijft dan die dagen uw vertrouwde aanspreekpunt. Zij is volledig op de hoogte van de situatie en dus in staat het juiste advies te geven. Een persoonlijke uitvaart begint immers met goed luisteren, de nabestaanden willen hun verhaal kwijt en zij zal daar de tijd voor nemen. Wanneer de tijd voor u even stil staat nemen wij voor u alle tijd. Het afscheid Het opbaren van de overledene kan plaatsvinden in ieder willekeurig rouwcentrum. Wij hebben de ervaring dat het opbaren thuis in uw vertrouwde omgeving een meerwaarde kan zijn. Een sfeer creëren met de eigen spulletjes waaraan iemand is gehecht om deze om zich heen te hebben. Een plekje waar een ieder op zijn eigen manier afscheid kan nemen zonder dat er anderen om heen staan. De onderlinge contacten worden versterkt en het verdriet en herinneringen worden deze dagen met elkaar gedeeld. De verzorging, het wassen en aankleden van de overledene kan bijdrage in de verwerking. ledereen heeft zijn eigen manier van afscheid nemen, de één heeft de kwaliteiten om een toespraak te houden, de ander is druk met de muziek en foto presentatie. En weer een ander werkt graag met zijn handen en zal graag een rouwstuk voor op de kist willen maken. Onze bloemiste: In Memoriam in Bergschenhoek geeft daar graag de gelegenheid voor. Heeft u goede contacten met uw eigen bloemist dan is het prettig om daar het werk uit handen te geven en de wensen van u kenbaar te maken. Vervoer Onze vervoerder beschikt over moderne rouw en volgauto's. De zwarte rouwauto zit standaard in ons basistarief, natuurlijk is het ook mogelijk dat u kiest voor een andere kleur rouwauto zoals, wit, grijs bordeaux of blauw. Ziet u er tegen op om het condoleren thuis te laten plaatsvinden vanwege het vele werk wat daar aan vast zit dan kunnen wij dat voor u verzorgen. Exclusief Bij Uitvaartverzorging van den Bogerd is het mogelijk gemaakt in overleg met onze vervoerder om zelf uw dierbare te rijden met de rouwauto tijdens de dag van de uitvaart. Vroeger bracht hij/zij mij overal naar toe. De laatste jaren, tijdens zijn/haar ziekbed waren de rollen omge keerd. Tweemaal in de week naar het ziekenhuis voor behandeling was een vast ritueel. Nu gaan we mijn vader/moeder naar zijn/haar laatste rustplaats begeleiden. Wat er ook gebeurd, ik rij ook zijn/haar laatste rit. Ik, Marian, heb zelf mogen ervaren hoe prettig het is. Toen mijn (schoon) vader overleden was, dat de auto gereden werd door eigen familieleden. Dragen Dragen van de overledene kunt u uit handen geven aan onze dragers- vereniging maar wat is er mooier om met eigen familieleden je dierbare nog eenmaal op handen te mogen dragen. Ook kunt u er voor kiezen om de overledene zelf te rijden op een baar in het crematorium of naar het graf. Denk bijvoorbeeld aan jonge kinderen die daarbij kunnen helpen. Rouwkaarten Wij hebben verschillende soorten rouwkaarten met en zonder afbeeldingen, maar het is ook mogelijk dat u zelf een mooie foto of schilderij aanlevert zodat wij deze op de rouwkaart kunnen verwerken. Afscheidsdienst Veel afscheidsdiensten vinden plaats in één van de kerken waar de predikant van de kerk samen met de familie een dienst zal voorbereiden, of in het rouwcentrum van uw keuze. Veel zorg wordt er besteedt om de afscheidsdienst zo persoonlijk mogelijk te maken. Denk aan de persoonlijke teksten die gesproken kunnen worden, muziek waar iemand veel mee had en het leven van de overledene in beeld in de vorm van een fotopresentatie. Uw eigen aandeel in de afscheidsdienst is voor velen een toegevoegde waarde. Door de toename van het overlijden van jonge mensen zijn er veelal jonge kinderen bij de uitvaart, door hen bij alles te betrekken wordt voor hen een uitvaart niet eng maar iets moois om op terug te kijken. Vooral als zij daar zelf hun bijdrage aan mogen leveren. Denk aan een gedichtje of het aansteken van de kaarsen of tekeningen op de kist. Worden er veel mensen verwacht bij een uitvaart en men is niet kerkelijk meelevend dan kan er in Zevenhuizen gekozen worden om de uitvaart te laten plaatsvinden in La Baraque. Deze locatie heeft alles waar je met een grote groep mensen in de zaal kan, muziek, catering en parkeerplaatsen en de begraafplaats aan de overkant van de weg. Vooruitbespreken van de uitvaart Tegenwoordig wordt er veelal voor het overlijden contact met ons opgenomen om alles wat een uitvaart betreft te regelen. Dit is een goede zaak. Je kan van tevoren goed nadenken over de moge lijkheden die er zijn. Het afwegen van alle wensen en de kosten die er aan verbonden zijn. Bent u verzekerd via een uitvaartorganisatie of verzekeringsmaatschappij, maar geeft u de voor keur aan een persoonlijke uitvaart, dan bent u bij ons aan het juiste adres. Eigenbeleving van Marian van den Bogerd Het klinkt een ieder misschien raar in de oren maar mijn werk is het mooiste werk wat er is. Samen met mensen die in een hectische periode van hun leven jou het vertrouwen geven en je heel dicht bij laten komen om samen met hen een mooie uitvaart voor te bereiden. En als de nabestaanden aan het einde van de uitvaart met een tevreden gevoel terug kunnen kijken op deze dagen dan ben ik dankbaar dat ik daaraan heb mogen bijdragen. Internet: www.uitvaartverzorgingvandenbogerd.nl e.mail: info@uitvaartverzorgingvandenbogerd.nl of info.uitvaart@tiscali.nl Marian van den Bogerd - Kind STIVU gediplomeerd dag en nacht bereikbaar t

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 29