Tang Soo Do maakt opmars in Nesselande Zoektocht naar vermiste man in Zevenhuizerplas zonder resultaat Buddies op levendige beurs over dood Kamerorkest bij Orion Bob Ross workshop Re:sound dienst facebook Kleur bekennen HART VAN HOLLAND NESSELANDE 6 NOVEMBER 2013 43 Rotterdam - De zoektocht woensdag in de Zevenhuizerplas naar de vermiste Ricardo Kooij (24 jaar) heeft niets opgeleverd. Speciale teams van defensie zochten de dag ervoor ook al in de Rotterdamse wijk Zevenkamp naar het lichaam van de sinds juni vermiste Rotterdammer. Ricardo Kooij werd op 1 juli 2013 als vermist opgegeven nadat de familie een paar weken niets van hem had gehoord. Sindsdien ontbreekt ieder spoor van hem. Nesselande - Peter Toorenburgh (30) verwierf enkele weken geleden de tweede plek op de wereldkampioenschappen Tang Soo Do in Rotterdam. De Koreaanse vechtkunst, die vrij vertaald 'de kunst van de Chinese hand' heet, is momenteel bezig aan een opmars in Nederland. Toorenburgh vertelt over het toernooi, de sport en zijn eigen sportschool in Nesselande. Door Erwin van 't Hof Tang Soo Do lijkt sterk op het meer algemeen bekende Taekwondo. "Het is een zelfverdedigingsport waarbij de nadruk ligt op het traditionele voetenwerk", vertelt Toorenburgh, die in 2009 wereldkampioen werd. "De grote charme van de sport is dat het om een enorme con trole van zowel lichaam als geest vraagt. Alleen dan kan de sport goed beoefend worden." Tooren burgh begon met de Koreaanse vorm van zelfverdediging toen hij vijftien jaar was. "Ik heb daarna nog aan voetbal gedaan, maar dat haalde het echt niet bij deze ma nier van zelfverdedigingskunst." Hoewel de Rotterdammer dit jaar graag voor de tweede maal wereld kampioen had willen worden, was hij niet verrast dat hij uiteindelijk genoegen moest nemen met een tweede plek. "Ik heb jarenlang in de Nederlandse selectie gezeten, maar ben daar sinds enige tijd uitgestapt. De finale speelde ik tegen iemand die nog steeds onderdeel is van de selectie en veel meer trainings uren achter zijn naam heeft staan." Desondanks ging de wedstrijd zeer gelijk op: "Aan het einde van de re guliere ronden hadden we evenveel punten. Het kwam neer op een sud den death, wat inhoudt dat de eer ste die een punt haalt als winnaar wordt uitgeroepen. Het kwartje had zo nog mijn kant op kunnen vallen, maar het mocht helaas niet zo zijn." Groei Gedurende het toernooi werd dui delijk voor Toorenburgh dat de sport zeker aan populariteit aan wint: "Hoewel de sport nog niet heel erg bekend is bij het grote publiek, zie ik zeker een groei ontstaan." De we reldkampioenschappen van dit jaar trokken ruim duizend deelnemers uit allerlei landen aan. "Ik vond Peter Toorenburgh (links) in actie. het prachtig om te zien dat het toernooi elk jaar groter wordt." De vechtsporter heeft zichzelf voorge nomen om vanaf nu rustiger aan te gaan doen, maar verwacht niet dat hij zich aan deze belofte gaat hou den: "Ai snel overheerst toch weer de wil om een wedstrijd te vechten. Ik ken mezelf goed genoeg om te weten dat ik waarschijnlijk binnen kort gewoon weer op de mat sta." Toorenburgh geeft elke woensdag Tang Soo Do lessen in de Brede School aan de Robert van 't Hoff- straat. "Ik merk aan mijn leerlingen dat ze elke keer met meer enthou siasme komen trainen." Daarnaast geeft Toorenburgh ook Hap Ki Do lessen en verzorgt hij onder de noe mer Yoso-fit buitensessies die niet zozeer gericht zijn op het gevecht, maar wel stoot- en traptechnieken combineert voor een stevige wor kout. "Het gaat bij deze sport echt om de techniek en het respect voor de tegenstander. Het is een prachti ge combinatie van een lichamelijke uitdaging en geestelijke rust." Voor meer informatie: www.sportschoolyoso.nl Uit het opsporingsonderzoek van de politie is gebleken dat Ricardo Kooij hoogstwaarschijnlijk om het leven is gebracht en dat zijn stoffelijk overschot zich mogelijk in of in de omgeving van de Zevenhuizerplas of in de directe omgeving van de Zevenkampse Ring ter hoogte van metrostration De Tochten zou kun nen bevinden. Uitgebreid onderzoek op deze locaties leverde tot dusver echter niets op. Aanhoudingen Eerder werden in deze zaak een 41-jarige man uit Rotterdam en een 25-jarige man uit Capelle aan den IJssel aangehouden. De 41-jarige hoofdverdachte zit sinds zijn aan houding vast. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij de dood van Nesselande - Kamerorkest Tou ché verzorgt op zondag 24 no vember in Cultureel Centrum Orion een najaarsconcert met muziek van Scandinavische com ponisten. Behalve werk van Gade, Nielsen en Sibelius speelt het or kest ook het Zweedse volkslied. Het voorprogramma wordt ver zorgd door Quartet Queens, waarvan de leden tussen de elf en dertien jaar oud zijn. Het concert begint om 15.00 uur. Orion is gevestigd aan de Wol- lefoppenweg 91a. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal of via kamerorkesttouché@gmail.com. Ricardo Kooij en het laten verdwij nen van diens lichaam. De 25-jarige man wordt verdacht van betrokken heid bij dat laatste feit. Hij is na zijn aanhouding verhoord en in vrijheid gesteld. Hij blijft wel verdachte in het onderzoek. Oproep van de politie Voor het onderzoeksteam, maar vooral ook voor de nabestaanden blijft het belangrijk om het lichaam van Ricardo Kooij te vinden en daarom doet de politie een oproep aan iedereen die mogelijk infor matie heeft over de vindplaats van het lichaam. Bellen kan naar 0900- 8844. Meld daarbij dat u belt over het TGO Zevenkamp van de politie in Rotterdam. Anoniem bellen kan ook: 0800-7000. Nesselande - In één avond een 'Bob Ross' schilderij maken; het kan op donderdag 14 of 18 november in De Kristal aan de Cypruslaan 404. Erva ring met schilderen is niet nodig. Er wordt gewerkt met de zogenaamde 'nat-in-nat'-techniek. Voor meer informatie en aanmel den: 010-2518988 of www.curzusenzo.nl. Nesselande - In de Re:sound dienst van zondag 17 november wordt ge sproken over het thema 'Seks, wat kies ik?' Spreker is Jan-Peter Mo lenaar. De dienst begint om 19.30 uur; inloop vanaf 19.15 uur. Tijdens de afterparty is er ruim tijd om na te praten. De dienst vindt plaats in de Brede School Nesselande aan de Robert van 't Hoffstraat 10. Nesselande - "Het spijt me, maar u heeft een levensbedreigende ziekte en er is geen kans meer op genezing"; iedere dag weer krijgen mensen, jong en oud, deze vreselijke mededeling. Hoe gaan ze daar mee om, wat moet er ollemaal nog geregeld worden, hebben ze speciale wensen? En hoe reageert hun directe omgeving, de partner, de kinderen? Ook hun leven staat op dat moment zomaar opeens stil. Stichting Buddies is er voor deze mensen. De speciaal daarvoor op geleide en gecertificeerde 'buddies' kunnen een helpende hand bieden aan mensen die zijn aanbeland in de laatste fase van hun leven én aan hun directe omgeving. Hulp kan geboden worden op allerlei gebied; van luisteren naar iemands verhaal tot het adviseren bij fiscale, juridi sche of verzekeringstechnische za ken. De deskundigen die verbonden zijn aan de stichting bieden hun diensten geheel belangeloos aan. Stichting Buddies organiseert tweemaal per jaar een bijzonder evenement. In het voorjaar para chutespringen onder het motto 'Vliegen als een vogel in de lucht' en in het najaar 'Tussen hemel en aarde', een indoor evenement. Stichting Buddies staat met een stand op de 'Levendige beurs over de dood', die plaatsvindt op zondag 10 november van 12.00 tot 16.00 uur in De Kristal aan de Cypruslaan 404. Voor meer informatie: www.buddies.nu. 'Vliegen als een vogel in de lucht'. Nesselande - In De Kristal aan de Cypruslaan 404 wordt door CurZusEtZo een workshop Kleuren analyse verzorgd. De cursus omvat twee lessen; op dinsdag 19 en 26 november of op donderdag 21 en 28 november. Tijdens de workshop leren de deelnemers met behulp van de juiste kleuren de pluspunten van hun uiterlijk te accentueren. Voor meer informatie en aanmel den: 010-2518988 of www.curzusenzo.nl. www.hvhonline.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 43