jezinSuites GHZ GezinSuites Groene Hart Ziekenhuis Open voor iedereen BEVALLEN IN DE GEZINSUITES? Diverse keurmerken Vrouw-Kindzorg Natuurlijke keizersnede Nauwe samen werking verloskundigen HART VAN HOLLAND <7'£ 6 NOVEMBER 2013 Neem dan even contact op voor meer informatie of kom vrijblijvend een keer kijken in onze GezinSuites. Het GHZ heeft goede Vrouw-Kindzorg hoog in het vaandel staan. Zo bezit het ziekenhuis onder andere de Freya Pluim voor vruchtbaar- heidszorg en drie Smiley's voor goede zorg aan kind en ouders. Ook is men in het bezit van het unieke regionale borstvoedingscertificaat. Uit recente VOKS cijfers (Verloskundige Onderlinge Kwaliteits Spiegeling) blijkt dat het ziekenhuis op gebied van verloskunde behoort tot de betere ziekenhuizen van het land. "Dankzij ons regionaal verloskundig beleid is het aantal malen dat een eerstelijns bevalling uiteindelijk moet worden begeleid door een gynaecoloog landelijk gezien erg laag. Ook noodzakelijke overname van de zorg door een kinderarts gebeurt in het GHZ minder vaak dan het landelijk gemiddelde," legt gynaecoloog Remco Nijman uit. In het GHZ kunnen kinderen geboren worden via de 'natuurlijke keizersnede'. De moeder en haar partner zien de baby geboren worden en de moeder krijgt de baby direct op de borst. Hierdoor kan zij, en ook de vader, gelijk van dit bijzondere moment genieten. Het huid-op-huidcontact bevordert de hechting tussen moeder en kind en brengt de borstvoeding beter op gang. Deze nieuwe methode wordt toegepast op geplande keizersneden, mits de gezondheid van moeder en kind het toelaat. Door gebruik te maken van de 'natuurlijke keizersnede', ook wel zachte keizersnede genoemd, lijkt de ervaring van de operatie zo veel mogelijk op een natuurlijke bevalling. De operatiekamer wordt op een comfortabele temperatuur gebracht en het licht wordt gedimd, zodat de baby niet teveel schrikt als het uit de buik komt. Op 20 januari aanstaande opent het GHZ in de nieuwe vleugel van de Bleulandlocatie een gloednieuw vrouw-kind centrum. In dit centrum werken de specialismen Kindergeneeskunde, Gynaecologie en Verloskunde nauw samen om hoog-kwalitatieve zorg te geven aan vrouwen, (aanstaande) moeders, pasgeborenen, kinderen én hun ouders. Het samenzijn van geliefden en gezinsgerichte zorg staat hierbij centraal en dus gaat het nieuwe vrouw-kindcentrum werken met maar liefst 22 GezinSuites. Gynaecoloog Eric Hallensleben benadrukt het bijzondere karakter van het concept. "In ons nieuwe ziekenhuis hebben we geen aparte verloskamers, kraamafdelingen en neonatologie met couveuses meer, maar huiselijke Suites, in deze GezinSuites bieden we, indien nodig, zorg aan zowel de vrouw als het kind. Voordeel hiervan is dat de patiënt van binnenkomst tot de bevalling én het vertrek op dezelfde kamer kan blijven en dat men een beperkt aantal gezichten aan het bed ziet. Zelfs als het kind in de couveuse moet, worden moeder en kind niet gescheiden. Uiteraard kan ook de partner in de GezinSuite overnachten. Dit concept geeft rust voor de baby en de ouders. Het is uniek in Nederland!" Sinds deze zomer kunnen zwangere vrouwen ook op de GHZ polikliniek in Nieuwerkerk aan den IJssel terecht voor hoogwaardige verloskundige zorg. Uniek is dat een controle tevens op zaterdagochtend mogelijk is. Dankzij de samenwerking met de verloskundigen van In Zwang en Promessa bevallen vrouwen in het GHZ onder begeleiding van de eigen verloskundige of, bij een medische indicatie, de verloskundige van het ziekenhuis of gynaecoloog. "Met de komst van de GezinSuites bevalt men in een sfeervolle, ontspannen en huiselijke omgeving. Door de bijzondere samenwerking tussen de eerste en tweede lijn is medische zorg dichtbij en is er indien nodig een snelle overdracht", aldus manager Hilma Van Wijk. Bleulandlocatie Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda Tel: 0182 50 50 50 Jozeflocatie (t/m 19 januari 2014) Graaf Florisweg 77-79 (ingang Jan van Beaumontstraat), 2805 AH Gouda Tel: 0182 50 50 50 Polikliniek Nieuwerkerk Doortocht 40, 2914 KA Nieuwerkerk a/d IJssel Tel: 0180 33 16 99 Meer informatie op www.ghz.ni Kijk op www.onsziekenhuis.nl voor foto's en gedetailleerde informatie over de verhuizing van alle afdelingen van het GHZ.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 45