Zuidpias Voor éér» avond op de stoel vari de wethouder Verkeer Aanduiding politieke groepering boven kandidatenlijst Vrijwilligers gevraagd! Vrijwilligers gevraagd Berit u voorbereid op extreem weer? Gratis strooizout ophalen gemeente WEEK Verkiezing Gemeenteraad 2014 Geef uw visie op mobiliteit tijdens de inloopavond van 7 november HART VAN HOLLAND GEMEENTENIEUWS 6 NOVEMBER 2013 AGENDA VERGADERING KINDERGEMEENTERAAD Voor de verkiezing van de leden van de raad van de gemeente Zuidpias kan een politieke groepering, die een vereniging is met volledige rechtsbevoegdheid en waarvan de aanduiding niet reeds bij het centraal stembureau voor de verkiezing van de Tweede Kamer of provinciale staten is geregistreerd, aan het centraal stembureau van de gemeente verzoeken, de aanduiding waarmee zij op de kandidatenlijst wenst te worden vermeld (niet meer dan 35 let ters of andere tekens), in een register in te schrijven. Voorwaarden registratie Indien men de aanduiding voor de komende verkiezing van de leden van de raad van de gemeente Zuidpias op woensdag 19 maart 20U wenst te laten registreren, moet een verzoek daartoe uiterlijk op maandag 23 december 2013 schriftelijk worden gedaan bij het centraal stembureau. Bij het verzoek moeten worden overgelegd: a. een afschrift van de notariële akte waarin de statuten van de vereniging zijn opgenomen; b. een bewijs van inschrijving in het register, gehouden door de Kamer van Koophandel en Fabrieken; c. een bewijs van betaling van bovenver melde waarborgsom; d. een verklaring van de politieke groe pering houdende aanwijzing van haar gemachtigde en plaatsvervan gend gemachtigde bij het centraal stembureau. Waarborgsom Voor de registratie moet een waarborg som van honderdtwaalf euro vijftig worden overgemaakt op NL94BNGH0285144227 van de gemeente, onder vermelding van 'Gemeenteraadsverkiezing 2014'. Degene die de betaling verricht, ontvangt een bewijs daarvan. Na inlevering van een geldige kandidatenlijst voor de komende verkiezing wordt de waarborgsom terugbetaald. Nadere inlichtingen omtrent de wettelijke voorschriften betreffende de registratie van een politieke groepering worden ter gemeentesecretarie verstrekt door het Bureau verkiezingen, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den I Jssel. De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de raad van de gemeente Zuidpias, de heer K.J.G. Kats. Bent u op zoek naar vrijwilligerswerk? Neem dan eens een kijkje op de website van het vrijwilligersloket van de gemeente, waar u actuele vrijwilligersvacatures kunt vinden. Als u interesse heeft in een vacature, dan kunt u rechtstreeks contact opnemen met de desbetreffende organisatie. Daarnaast attenderen wij u graag op de vacatures bij Vivere Verzorgd Wonen in Moordrecht. Dit woonzorgcentrum met 12 zorgappartementen en 3 logeerkamers is hard op zoek naar vrijwilligers die: Mensen met een beperking van jong tot oud willen helpen en een luisterend oor willen bieden; Als gastvrouw of gastheer willen optreden; Bewoners willen begeleiden bij activiteiten, om te koken, de tuin te onderhouden, of kleine huishoudelijke klusjes te doen. Heeft u interesse? Dan kunt u zich aanmelden bij Vivere Verzorgd Wonen, via het telefoonnummer (0180) 310 180, of het e-mailadres info0sanare.nl. Regenbuien, zware stormen, hevige onweer, sneeuw, ijzel en extreme kou. Het dagelijkse leven kan er flink door worden verstoord. Ook kunnen gevaarlijke situ aties ontstaan. Laat u zich hierdoor niet verrassen, maar bereid u voor! Wat is het risico? Bij extreem weer kan het voorkomen dat u onverwachts voor een langere periode uw huis niet uit kan. Bent u onderweg, dan kunt u in een file terechtkomen. Of u strandt op een station, omdat de treinen niet verder kunnen rijden. Wat kunt u doen? Als er extreem weer op komst is, dan geeft het KNMI een voorwaarschuwing of weer- alarm. Extreem weer is echter niet altijd te voorzien. Kijk daarom voor actuele infor matie over het weer en weeralarm altijd op www.knmi.nl. Aanleggen noodvoorraad Het kan bij extreem weer voorkomen, dat u onverwacht voor een langere tijd in huis moet blijven. Zorg er daarom altijd voor dat u een noodvoorraad in huis hebt. Deze noodvoorraad bestaat in ieder geval uit: Radio op batterijen Zaklamp Extra batterijen Kaarsen of waxinelichtjes Doosje lucifers in waterdichte verpakking Dekens EHBO-trommel Houdbaar eten (blik) Water voor drie dagen Wilt u meer weten? Wilt u meer weten over wat u kunt doen tijdens noodsituaties? Kijk dan op www. nederlandveilig.nl. Ook op de website www. gemeente.nl vindt u uitgebreidere informa tie over dit onderwerp. Ook dit jaar stelt de gemeente gratis strooizout ter beschikking voor de inwoners die hun steentje willen bijdragen aan het bestrijden van gladheid op eigen stoep. Op de zaterdagen 16 november en 23 november kunt u het strooizout ophalen bij de gemeentewerven. Locaties en openingstijden Gemeentewerf Nieuwerkerk aan den IJssel A Eerste Tochtweg 9b Geopend: zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur Gemeentewerf Zevenhuizen I Zuidplasweg 14b Geopend: zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur Bewaaradvies Neemt u zelf een zak of een emmer mee? Bewaar het zout op een droge plaats, want anders gaat het klonteren. Mocht het aanhoudend of herhaaldelijk glad zijn, dan volgen meerdere gelegenheden om strooizout op te halen. Meer informatie Voor vragen of opmerkingen over gladheidbestrijding kunnen inwoners contact opnemen met het Meldpunt van de gemeente Zuidpias, bereikbaar via het telefoonnummer (0180) 330 300, of het meldingsformulier op de website www.zuidplas.nl. Ergert u zich in toenemende mate aan sluipverkeer? Vindt u dat verkeersveiligheid altijd voorop moet staan, of is bereikbaarheid voor u belangrijker? En hecht u waarde aan meer fietspaden, of ziet u liever een nieuwe buslijn rijden? Zomaar drie voorbeelden van vraag stukken waar veel inwoners een mening over hebben. Welnu, we hebben goed nieuws, want binnenkort kunt u uw inzichten delen met de verantwoordelijke beleidsbepalers. Stel prioriteiten tijdens onze inloopavond Op donderdag 7 november organiseert de gemeente Zuidpias een speciale inloop avond voor verkeersbewuste inwoners. Van 16.30 tot 21.00 uur krijgt u de kans om uw prioriteiten op het gebied van mobiliteit aan te geven. De raadzaal van het gemeentehuis vormt dan het decor voor een goed gesprek over de mobiliteitskeuzes van Zuidpias. Zorg dat u erbij bent, want met uw inbreng verkleinen we de kans op toekomstige hoofdpijndossiers. Verhinderd? Vul dan onze poll in Kunt u de inloopavond niet meemaken, maar wilt u wél uw prioriteiten aangeven? Geen probleem, dan kunt u hiervoor de poll op onze website invullen. Bezoek hiervoor de webpagina www.zuidplas.nl/mobili- teitsvisie. Tóch maar een metrolijn door Zevenhuizen, of zijn we dan echt de weg kwijt? Is vrachtverkeer wat u betreft onge wenst, of juist hard nodig voor onze lokale economie? Wij horen het graag van u. Een Mobiliteitsvisie? Wel met draagvlak graag! Eind september is het concept van de Mobiliteitsvisie ter discussie voorgelegd aan de gemeenteraad. Aan dit docu ment hebben meerdere overlegpartners bijgedragen, waaronder Veilig Verkeer Nederland (VVN), de Fietsersbond, het Economisch Platform en de politie. Met uw inbreng hopen we onze visie verder te verbeteren en het begrip voor infra structurele beslissingen te vergroten. Hoe meer reacties wij van u ontvangen, hoe groter het draagvlak voor de uiteindelijke Mobiliteitsvisie! Datum: woensdag 13 november 2013 Aanvang: 13.30 uur Locatie: Raadzaal gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Nieuwerkerk aan den IJssel 1. Opening en welkom Kinderburgemeester Amber van Houwelingen opent de vergadering. 2. Verslag vergadering 25 september 2013 Voorstel Het verslag (eventueel met wijzigingen/aan vullingen) vaststellen. 3. Voorstel kindergemeenteraad 2013-2014 leder jaar doet de kindergemeenteraad een voorstel aan de gemeenteraad. Daarna voert de kindergemeenteraad dit voorstel ook uit. Het is de bedoeling dat er in deze vergadering een voorstel wordt gekozen. 4. Rondvraag en sluiting

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 5