Gemeenteraad bekritiseert besluiten 'tussen neus en lippen door' p, n Succesvolle probeermiddag Badmintonnen bij Brains ^ji MOZ-Art ProgFrog presents: The Watch Gestolen motor snel terug Snertdag bij Molen Windlust HARTVAN HOLLAND ZUIDPLAS 13 NOVEMBER 2013 9 Terugblik op vier jaar Zuidpias bij behandeling najaarsnota •km km zi\fkm<<wvK Itiidplas - De laatste najaarsnota van de collegeperiode was voor veel raads leden een gelegenheid om terug te kijken naar de eerste vier jaar Zuidpias. Hoewel er tijdens de begrotingsraad op 29 oktober lovende woorden werden gesproken over de manier waarop de gemeenteraad en het college hebben gewerkt aan de ontwikkeling van de fusiegemeente, was er ook veelvuldig kritiek vanuit de raad. Deze varieerde van opmerkingen over de nota zelf tot meer inhoudelijke kritiek over 'slinks' boekhouden, onduidelijke raads voorstellen en handelen zonder toestemming van de raad. De najaarsnota werd uiteindelijk goedgekeurd door de gehele coalitie, alle oppositiepartijen stemden tegen. Door Erwin van 't Hof D66-fractievoorzitter Rik van Wou denberg uitte zich kritisch over de financiële onderbouwing van de na jaarsnota. "Het is de najaarsnota van de derde wethouder en het derde hoofd van financiën en dat is soms ook wel te merken." Hiermee doelde hij onder andere op het grote aantal vragen dat de partij heeft moeten stellen om duidelijkheid te krijgen over de nota. Van Woudenberg had ook inhoudelijke kritiek en stipte een tiental punten aan die 'tussen neus en lippen door' ter besluitvorming aan de raad zijn voorgelegd zonder dat er duidelijkheid over bestaat. Hiermee doelde de partij onder an dere op de renovatie van de sport parken in Moordrecht voor 165.000 euro. Een besluit dat nooit goedge keurd is door de gemeenteraad. Ook het CDA, GBZ en de WD spraken hun verontwaardiging uit over deze gang van zaken. Wethouder Jan Ver beek gaf toe dat het handelen van het college misschien niet helemaal was zoals het hoort, maar dat de re novatie noodzakelijk was. Verbeek: "Het ging hier om een zeer urgente zaak, als de sportvelden niet snel waren opgeknapt zouden ze niet meer aan de wettelijke eisen vol doen." Jan Hordijk (WD) benadrukte dat de discussie over de nota toch geen zin heeft omdat deze toch wel aangenomen zou worden. Hij was met name kritisch over de gang van zaken rond grondexploitaties in de gemeente die volgens hem als 'pin automaat' worden gebruikt. De kritiek van de CU/SGP op de na jaarsnota was voornamelijk gericht op de manier waarop de Onroeren- dezaakbelasting (OZB) wordt gehe ven. Een punt waarin ook de WD zich kon vinden. Marnix de Romph (CU/SGP) stelde dat het college op een creatieve boekhoudkundige ma nier probeert om het financiële te kort van 2013 te dichten. Daarnaast is de partij van mening dat de tot standkoming van de OZB-ramingen op zijn minst ondoorzichtig gebeurt. De Romph: "Ik denk dat het naar onze burgers belangrijk is dat er zo veel mogelijk duidelijkheid ontstaat over dit soort toch wel ingewikkelde zaken." Tekort Hoewel André Muller (SP) zeer te spreken was over de manier waarop vragen over de nota zijn beant woord, uitte hij zich wel kritisch over het stuk. Hij benadrukte dat soms sterk de nadruk wordt gelegd op de uitgave van relatief kleine bedragen, terwijl er in het kader van de Zuid- plaspolderonrwikkeling in de afge lopen jaren meerdere malen snelle beslissingen zijn genomen over miljoenen. "Natuurlijk moeten we al les wat met gemeentegeld te maken heeft zeer serieus nemen, maar het is goed om de zaak ook een beetje te relativeren." Momenteel heeft de ge meente nog een tekort van 181.000 euro, volgens de najaarsnota zou de balans tussen inkomsten en uitga ven aan het eind van het jaar gelijk moeten zijn. André Muller vroeg zich hardop af of het college dit financiële gat nog kan dichten voor het einde van deze raadsperiode. Wethouder Rinus Bosman verwacht dat dit nog mogelijk is, maar deed geen beloftes. Wegen Martien Zijderhand (GBZ) gaf aan dat het onacceptabel is dat de wegen in de gemeente verder in kwaliteit ach teruit gaan, en daar geen geld aan wordt besteed. Wethouder Hazele- bach stelde hierop dat er sprake is van een misverstand. "Het kwart mil joen dat nu nog beschikbaar is, is niet bedoeld voor de kwaliteit van de we gen, maar voor een verbetering van de straatverlichting, wij zijn van plan om hier volgend jaar aan te begin nen." GBZ uitte zich verontwaardigd over het feit dat het college soms eerst handelt en daarna pas infor meert. Zijderhand: "Wij zullen mede daarom niet voor de najaarsnota stemmen." Het raadslid gaf aan dat het handelen van de raad niet ern stig genoeg is voor een motie van wantrouwen, maar vond een 'motie van treurnis' zeker op zijn plaats. De PvdA greep de laatste najaars nota van deze raadsperiode aan om terug te blikken op de afgelopen vier jaar. Mogens Domela (Pvda): "We hebben in de afgelopen jaren veel bereikt. Harmonisaties zijn uitge voerd, en we hebben ook moeilijke bezuinigingen moeten doorvoeren die veel mensen hebben geraakt." De fractievoorzitter prees dan ook de samenwerking met de twee an dere coalitiepartijen, die ondanks de moeilijke financiële tijd altijd zeer goed is verlopen. Wethouder Bosman reageerde op alle losse kritische opmerkingen met de stelling dat de najaarsnota een inschatting is van de hoofdlijnen van de financiële situatie in de ge meente. Bosman: "We hebben nog een paar maanden te gaan, en ik ga er vanuit dat een hoop zaken die zijn besproken de komende tijd worden verbeterd of afgehandeld." Nieuwerkerk aan den IJssel - In 't Blok treedt zondag 17 november vanaf 14.00 uur de band Watch, een vijfkoppige band uit Milaan, op. De band geïnspireerd door de 'classic style prog' van de 70's en vooral door de muziek van Genesis. De toegang bedraagtl2 euro via progfrog@tel- fort.nl en aan de deur 15 euro. Nieuwerkerk aan den IJssel - On der leiding van twee leden van BC Nieuwerkerk leerden leerlingen van de Elimschool de afgelopen drie we ken de beginselen van het badmin- tonspel. Nieuwerkerk aan de IJssel - Twee Rotterdammers van zeventien en "egentien jaar zijn in de nacht van vnjdag 8 op zaterdag 9 november aangehouden op verdenking van de diefstal van een motor. Agenten kregen iets na 3.00 uur 's nachts de melding dat bij het Be kermos een motor zou staan en dat twee jongens zouden zijn wegge rend. De motor bleek kort hiervoor te zijn weggenomen bij het Haakmos. De politie zocht in de omgeving naar de verdachten en trof hen enige tijd later aan op de Hoofdweg. Eén van de verdachten probeerde te vluchten, maar dit werd voorkomen. De politie onderzoekt de diefstal. De motor is terug bij de rechtmatige ei genaar. Zuidpias - Een ieder werd zaterdag 9 november bij MOZ-Art in de gele genheid gesteld op allerlei muziekin strumenten een proefles te volgen. Doel was geïnteresseerden op een laagdrempelige wijze kennis te laten maken met instrumenten. Voor meer informatie: www.moz-art-zuidplas.nl Hoe houd je het racket vast, hoe speel je een smash en een clear; de kinderen weten het inmiddels alle maal en brachten het geleerde met veel plezier in praktijk. Wie ook eens kennis wil maken met het badmin- tonspel kan een proeftraining vol gen. Voor meer informatie: www.bcnieu- "En zó houd je het racket vast!" werkerk.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Wie Molen Windlust bezoekt op zaterdag 23 november kan vanaf 13.00 uur voor een klein bedrag een kom snert kopen. De opbrengst van deze snertactie is bestemd voor het bekostigen van onderhoudswerkzaamheden aan de kas die bij de molen hoort. De molen, gelegen aan het Kortenoord 3, is geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Men kan een bezoek brengen aan de bij de molen behoren de winkel, een rondleiding volgen en, tegen een kleine vergoeding, een rijm van vijf tot tien re- g e I s Sanitiem Arbe Ringvaartlaan la 2914 VJ Nieuwerkerk a/d IJssel Tel. (0180) 31 41 12 info@arbeco.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 11