i Democratie Wandelwerkgroep zoekt 'leuke ommetjes' in Zuidpias "Als ik geen tijd heb, neem ik maar één hap" Lage opkomst inloopavond mobiliteitsvisie HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 13 NOVEMBER 2013 13 Nationaal Schoolontbijt benadrukt belang van ochtendmaaltijd dioo Dierencentrale Tweede Kamerlid en oud-wethouder van Zuidpias Tamara van Ark deelt haar belevenissen als volksvertegenwoordiger in politiek Den Haag met de lezers van Hart van Holland. j Soms waardeer je extra wat je hebt alsje met mensen spreekt die in een I hele andere situatie zitten. Dat ge- voel trof me vrijdag weer. Ik sprak I op een bijeenkomst met liberalen uit Oost-Europa en Noord-Afrika. Elk jaar organiseert de WD voor liberalen uit verschillende landen j een programma waarin men met elkaar een aantal werkbezoeken aflegt en verschillende trainingen en workshops volgt. Maar het be- I langrijkste van dit programma is natuurlijk dat iedereen in staat j gesteld wordt om ervaringen uit te j wisselen en van elkaar te leren. Het zijn landen waar democratie iets is van de laatste decennia. Wij zijn in Nederland zo gewend aan demo- s cratie dat we soms vergeten hoe «f bijzonder het is dat we in ons land f alles kunnen zeggen wat we willen. Datje mag kiezen of en van welke vereniging je lid wordt. En dat een lidmaatschap van een vereniging geen gevolgen heeft voor je carriè rekansen. Of dat je ervan uit mag gaan dat een overheid iedereen op dezelfde manier behandelt. En dat je er voor uit mag komen als je homo bent. Maar ook in onze nabijheid is het nog niet zo lang geleden dat we dit heel anders za gen. Laatst vertelde ik mijn oudste dochter dat er in een buurland van Nederland een stad is waar ze een muur hadden gebouwd. De men sen in het ene deel van de stad mochten niet naar de andere kant, families waren gescheiden en er stonden soldaten. Zo dichtbij, in Berlijn. Ze kon het nauwelijks gelo ven. Maar pas in 1989 is die Muur gevallen en dat is nog niet eens zo heel lang geleden. Als ik spreek met mensen uit landen waar de overheid niet je vriend is maar een allesoverheersende enti teit, dan besef ik eens te meer hoe belangrijk vrijheid is. Onze over heid is gebouwd op vele waarbor gen, democratie is hier meer dan een partij beginnen enkel en al leen om de heersende macht om ver te werpen. Politieke partijen in Nederland hebben een agenda en vaak een ideologie. Iets waar je het mee eens kan zijn of oneens. Maar het feit dat dat kan is al zó waar devol. Afgelopen vrijdag was het bijzonder bemoedigend om te zien dat er overal mensen zijn die strij den voor deze vrijheden en tegen een te grote overheid. De bijeen komst met de liberalen uit al deze landen was hoopgevend. Zuidpias - Aan de elfde editie van het Nationaal Schoolontbijt, deden vorige week zo'n 400.000 kinderen mee. Ook in Zuidpias werd er niet aar voorbij gegaan. Vijf leerlingen van de Nieuwerkerkse Montes sorischool aten donderdag in het gemeentehuis een broodje met bur gemeester Gert-Jan Kats. De Moer- kapelse Rehobothschool kreeg de burgervader vrijdag op bezoek. Met het gezamenlijke ochtendmaal in de klas wil het Voorlichtingsbu reau Brood het belang van een goed ontbijt onder de aandacht brengen. Uit verschillende onderzoeken zou blijken dat veel kinderen de eerste maaltijd van de dag overslaan. In groep 8b van de Rehobothschool lijkt dat mee te vallen. De meeste kinderen eten wel iets voordat ze naar school gaan, al is het soms niet veel. "Mijn moeder zegt altijd dat ik wat moet eten, maar als ik geen tijd meer heb omdat ik te laat uit mijn bed ben gekomen, neem ik meestal maar één hap", vertelt een van de meisjes. "Of ik eet een ontbijtkoekje in de auto", voegt een ander eraan toe. De 'ophef die voorafgaand aan het schoolontbijt in de landelijke media ontstond over het ontbreken van fruit op het menu van het Schoolon tbijt, vinden de kinderen wat over dreven. "Thuis eet ik ook geen fruit bij het ontbijt", zegt Kiki, die nooit zonder ochtendmaal de deur uit gaat. En ook Sara vindt: "Ik eet het 'icver als tussendoortje." De burgemeester gaat intussen de bovenbouwklassen langs en beant woordt allerlei vragen. Zo vaak krijg Zuidpias - De Wandelwerkgroep Mooi Zuidpias zet zich in voor het realiseren van een digitale kaart van het Wandelnetwerk Zuidpias met in formatie over bijzonderheden langs de route. Voordat het zover is moet nog wel wat werk worden verzet. Het doel van de negen leden tellende wandelwerkgroep isl te komen tot meer wandelmogelijkheden, zo veel mogelijk over onverharde paden, rond de dorpen van Zuidpias en met ver bindingen naar wandelgebieden zoals in de Krimpenerwaard en Bentwoud. De werkgroepleden verzamelen de komende weken informatie over po pulaire bestaande routes zoals de je die kans niet, verzekert de leer kracht van groep 8b de kinderen. Vragen als 'Van welke partij bent u?' en 'Zat u vroeger op voetbal?', weet Kats eenvoudig te beantwoorden. Maar Ruben heeft een lastige: "Weet u meer over de voetbalvelden?" Op deze vraag over de stand van za ken rondom de verplaatsing van W Moerkapelle moet de burgemeester hem het exacte antwoord nog even schuldig blijven. Hitlandroute en langs de Ringvaart. Ook wordt gepuzzeld aan nieuwe ommetjes, zoals een 'Laagste Punt route' die op de eerste avond al werd geopperd. Vrijdag 15 november pro beert de wandelwerkgroep één van de nieuwe wandelingen uit. Afgevaardigden van het Platform Mooi Zuidpias overleggen eind no vember met de gemeente over het Wandelnetwerk Zuidpias. Nieuwe leden voor de werkgroep zijn van harte welkom. Voor meer infor matie en aanmelden: platform@ mooizuidplas.nl. Wie geen lid wil worden, maar wel ideeën kwijt wil: ommetjes@mooizuidplas.nl Voor het ontbijtje dat de leerlingen van de Nieuwerkerkse Montessorischool meebrachten naar het gemeentehuis, 'betaalde' burgemeester Kats met een donatie aan War Child, (foto: Leendert van der Waal) Zuidpias - Bewoners konden op 7 november in het gemeentehuis terecht om hun mening te geven over de mobiliteitsvisie. In die visie staan de wensen van de gemeente op het terrein van verkeer en vervoer. De opkomst was laag, ongeveer dertig mensen maakten tussen 16.30 en 21.00 u van de gelegen heid gebruik. Door Erwin van 't Hof Door middel van groene stickers kon den mensen aangeven welke van vijftien door de gemeente opgestelde punten over mobiliteit zij het meest urgent vinden. Opvallend was dat het punt parkeerproblemen geen enkel groen plakkertje kreeg. Annet Ooster laan van de Vakgroep Verkeer en Ver voer: "Dat vond ik zelf ook opvallend, ik dacht dat het veel meer speelde." Punten die wel hoog scoorden waren gedragscampagnes voor de jeugd en de verbetering van fietsverbindingen. Oosterlaan legt uit waarom de inloop avond werd gehouden. "Wij willen de burger zo goed mogelijk betrekken bij de opstelling van de beleidsvisie. Als gemeente kunnen wij natuurlijk een mooi plaatje opstellen, maar we willen ook weten wat er zoal speelt bij de inwoners van de gemeente." Ze erkent dat dertig mensen op ruim veertigduizend inwoners slechts een kleine steekproef is. Toch is ze blij met de input. "Alles draagt toch een beet je bij aan een juiste beeldvorming van de verkeerssituatie in de gemeente." Biebbus Aanwezig was ook raadslid Rik van Woudenberg van D66. Hij vindt dat de inloopavond wat beter kenbaar gemaakt had kunnen worden. "Mis schien is het een idee om de volgende keer met de biebbus door alle dorpen te rijden, en zo op een mobiele manier meer mensen te benaderen. Dan komt er misschien commentaar dat meer representatief is." Daarnaast vindt het raadslid dat de mobiliteitsvisie wellicht te grootschalig is. "Mensen die iets op te merken hebben over het verkeer of mobiliteit willen meestal iets aankaarten in hun straat of in hun directe omgeving. De mobili teitsvisie behandelt daarentegen het grotere plaatje dat de gemeente voor ogen heeft bij de opstelling van haar beleid en toekomstvisie", aldus Van Woudenberg. Inwoners kunnen ook via internet hun mening geven over de mobili teitsvisie. Op de dag van de inloop avond hadden ruim tien mensen deze mogelijkheid aangepakt. Oosterlaan: "Mensen kunnen op de website van de gemeente tot 5 december terecht. Ik hoop dat we nog veel respons krij gen, dat kunnen we dan weer meene men in de definitieve visie." Een ontbijt is een goed begin van de dag, leerden ook de kinderen uit klas 3b van de Rehobothschool. Vermist Kater, cypers, witte bef, voeten voor, sokken achter en wit in snuit tussen ogen, bel en zwarte halsbandPr. Irenestraat Moordrecht Papegaai, grijze roodstaart, tam, geringd, Polderdreef Nieuwerkerk aan den Ussel. Gevonden Poes, cypers, zonder wit, Middelweg Zevenhuizen. Poes, lapje, Gorterstraat Zevenhuizen. Kat, noorse boskat, zwart, met witte aftekeningen, Weth. van Gentplein Moor drecht. Kat, zwart, witte bef en buik, Goudmos Nieuwerkerk aan den IJssel. Kater, rood, jong, Prins Alexanderlaan Nieuwerkerk aan den IJssel. Parkiet, geel-groen, streepje rood op vleugels, Boslaan Nieuwerkerk aand en IJssel. Voor meer informatie: 0186-601199 of www.dierencentrale.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 15