1 "Samen herdenken is belangrijk voor verwerking" Wijklunch Dianthus Sinterklaasrit Rotary zet zich in voor Stichting Jarige Job Lezing sociale media en kinderen Film Intouchables in Ontmoetingscentrum facebook Opbrengst Bazaar hoger dan vorig jaar HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK 13 NOVEMBER 2013 17 ACTIVITEITEN ANBO afdeling Zuidpias BRIDGEN YOGA Dwaallichtjes seculier alternatief voor Allerzielen Opbrengst kledingactie Mensen in Nood Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Voor En Door Jongeren (VEDJ) hield zoterdag 9 november een her- Jenking voor overleden geliefden. "Mensen komen minder in de kerk mat gedenkdagen worden gevierd zoals Allerzielen. Dwaallichtjes is een alternatief voor samen geden ken buiten de kerk." Zo'n vijftig mensen waren aanwezig op be graafplaats Essehof om dierbaren tegedenken. OoorKristien Zuid land 'Amazing Grace' klinkt uit de luid sprekers in de aula van begraaf plaats Essehof. Dinie Vissehers, vrijwilliger bij VEDJ, leidt de bij eenkomst en opent met: "Dwaal lichtjes. Een andere naam dan Allerzielen maar we bedoelen het zelfde: gedenken van onze overle denen. Soms flitst opeens je herin nering terug naar een overledene. Dat is een dwaallichtje." Sprekers, familie en vrienden van gestor venen, krijgen vijf minuten het woord. Sheranie en Damian Stam herdenken hun vader, 'we leggen bloemen op je graf. Met een fel ge kleurde zakdoek veeg ik mijn tra nen af. Bianca Vermast verwoordt haar contact met de overledene Nieuwerkerk aan den IJssel - De onlangs gehouden kledinginza- meling van De Kledingmakelaar in samenwerking met Sam's Kledingactie voor Mensen in Nood, heeft dankzij de inzet van schoolkinderen en de goed geefsheid van de inwoners, 670 kilo kleding opgebracht. De or ganisatie bedankt vrijwilligers en gevers voor hun bijdrage. De opbrengst van de ingezamel de kleding gaat naar projecten vanCordaid Mensen in Nood. Margriet Gerpot-Leenman geeft het licht door aan haar dochter. met 'alsjeblieft niet huilen. Ik ben er als een bries. Stop nu maar met huilen. Alsjeblieft, huil maar niet'. Na de toespraken worden kaarsen uitgedeeld. De aanwezigen worden uitgenodigd met brandende kaar sen naar het graf van hun dierbare overledene te lopen. Heel gewoon Jaqueline van Gelderen-Bakker, voorzitter van de VEDJ, had een zware dobber aan de organisatie. "Tegenwerking, misvattingen over de bedoeling, het was er allemaal", blikt ze terug. De bijeenkomst was buiten bij de begraafplaats gepland maar werd verplaatst naar binnen. "Ik ben wel blij dat het in de aula is", huivert Ria van Dam en steekt haar paraplu op. De stoet verdeelt zich en ieder gaat naar het graf van de eigen overleden geliefde. Terug in de aula zingt het gezel schap 'Abide with me', beter be kend als 'Blijf bij mij Heer', 'In life and death, o Lord Abide with me.' Dan zijn er koffie, cake en gedeelde herinneringen. "We skeeleren al tijd naar de begraafplaats," vertelt Margriet Gerpot-Leenman, "en dan door naar oma voor een bakkie. De dood is heel gewoon." Nieuwerkerk aan den IJssel - In de grote zaal van Dianthus aan het Mezeldaal wordt donderdag 21 no vember een wijklunch gehouden. Aanvang 12.00 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Auto- en Motorclub The Skymasters houdt vrijdag 15 november de Sinterklaas- rit. De rit is een oriëntatierit van dertig kilometer die wordt gereden op basis van een eenvoudig regie- Alle wijkbewoners zijn welkom. Het thema is 'Oudhollandse spelen'. De kosten bedragen 3,50 euro. Voor meer informatie en aanmelden: 0180-396944. ment. Ook niet-leden zijn welkom. De start is vanaf 20.00 uur bij de kantine van sportcomplex Park- zoom aan de lersestraat 15. Voor meer informatie: www.skymasters. nl of 0182-374106. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een twintigtal leden van de Nieuwer- kerkse Rotary hielp woensdag 6 november in de avonduren bij Stich ting Jarige Job mee bij het gereed maken van 150 verjaardagsboxen. 'n Nederland wonen ruim 60.000 Kinderen die hun verjaardag niet Kunnen vieren omdat er thuis te weinig geld is. Zij krijgen geen ca- deautje, er hangen geen vrolijke oallonnen in de kamer en ze kun- "eu niet trakteren op school. Uit schaamte melden de kinderen zich soms zelfs ziek op die dag. Jarige Job maakt een einde aan dit verjaardagsleed en trakteert kinde- ren uit de armste gezinnen in de samenleving op een leuke dag. Ja- ri9e Job geeft geen geld maar komt meteen verjaardagsbox met daarin onder meer versiering, traktaties VOor de klas en de leraren, wat lek kers voor de visite én met een mooi cadeau. Zo kunnen kinderen tussen de vier en twaalf jaar toch genieten van een onbezorgde verjaardag. Aan het einde van de avond over handigde Ernst Germann, voorzitter dinsdag 13.30 uur in De Batavier Info: 0180-313093 dinsdag 9.30 en 10.45 uur Yogahuis, Dorpsstraat 32d woensdag 9.00 en 10.00 uur Comenius College, Fresiaveld 20 InfoL 0180-313093 ma-vrij 12.00-16.00 uur Sportschool, Doortocht 13 Info: 0180-330650 Alle activiteiten vinden plaats in Nieuwerkerk aan den IJssel dinsdag 14.00 uur De Meander, Boslaan 1 Info: 06-51623750 woensdag 14.00 uur De Meander, Boslaan 1 Info: 0180-313175 Zie ook:www.anbo.nl/zuidplas KAARTEN MAKEN FITNESS EN GRONDOEFENINGEN SPORTEN EN SAUNA KLAVERJASSEN Nieuwerkerk aan den IJssel - De laatste week van november is sinds enkele jaren Week van de Medi- awijsheid'. Daarop vooruitlopend geeft Marlies Siegers woensdag 20 november in de bibliotheek een interactieve lezing over mediawijs- heid voor ouders van basisschool kinderen. Vragen als 'hoe werkt snapchat?', 'wat er zo leuk is aan instagram voor kinderen' en 'wat is grooming' komen aan de orde. De strekking is: hoe hou je het gesprek open met je kind wanneer het gaat over sociale media. Marlies Siegers geeft tips, adviezen en leessuggesties en zet ouders aan het denken over de ontwikkelingen. Aanvang 20.00 uur. De toegang is vrij. Voor meer informatie en aan melden (gewenst): activiteiten® bibliotheeknieu werkerkaanden ijs- sel.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De film Intouchables, het waargebeurde verhaal over de vriendschap tussen een zwarte jongen uit de buitenwij ken van Parijs en een zwaar gehan dicapte, aristocratische man wordt vrijdag 15 november vertoond in het Ontmoetingscentrum aan de Bos polderstraat. De voorstelling begint om 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. De toegang is vrij. De film Intouchables is de eerste in een reeks van drie voorstellingen gedurende de wintermaanden in het Ontmoetingscentrum, als onderdeel van het vormingsaanbod van de Protestantse Gemeente Nieuwer kerk. In het kader van het jaarthema worden films gekozen die tot na denken stemmen, in deze film speelt de vraag wat er van het leven valt te verwachten als je zwaar gehandi capt bent of voor galg en rad dreigt op te groeien in een troosteloze omgeving. De film demonstreert, op ontroerende en humoristische wijze, dat dit kennelijk alleen kan als het stadium van (zeUjmedelijden is ge passeerd. Like ons op I www.hvhontine.nl Met de cheque van de Rotary kunnen weer heel wat kinderen een fijne verjaardag hebben. van de Rotary, ook nog een cheque ter waarde van 500 euro aan een vertegenwoordiger van stichting Ja rige Job. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Bazaar in de Bron, gehouden op donderdag 7 en vrijdag 8 november heeft 18.400 euro opgebracht; 400 euro meer dan de editie van vorig jaar. Een deel van de opbrengst is afkomstig van de loterij, waarvoor de prijzen belangeloos door de plaatselijke middenstand beschik baar werden gesteld. Uitslag loterij De eerste prijs is gevallen op lot- numer 3253 en is geschonken door Groen schoenen en sport; tweede prijs op lotnummer 1705, geschon ken door Eetcafé Cartoons; derde prijs op lotnummer 876, geschon ken door COOP Wim Bos; vierde prijs op lotnummer 3069, geschon ken door Van Delft Books Et Gifts; vijfde prijs op lotnummer 3417, ge schonken door Adam Brandstore; zesde prijs op lotnummer 633, geschonken door Eureka bloembin- ders; zevende prijs op lotnummer 333, geschonken door restaurant de Gouden Oceaan; achtste prijs op lotnummer 3729, geschonken door Het woonwinkeltje; negende prijs op lotnummer 910, eveneens ge schonken door Het Woonwinkeltje.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 19