Roomboter amandelstaaf 3,- Kip firikandelbroodje 1,- Multikoren polderbrood 2,- Amandelspeculaasj es 200 gram 2^ j Het Mekka Liefde is: chocolade met noten en samen onder de regencape al>akkens> arnmerLaart Autoschade Herstel 18 HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 13 NOVEMBER 2013 Echtpaar Exalto-Hortensius zestig jaar getrouwd Verjaardagstaart bestellen? zie www.bakkerammerlaan.nl Deze aanbiedingen gelden van donderdag 14 t/m woensdag 20 november Dorpsstraat 168 2761 AJ Zevenhuizen Tel: 0180-63 18 68 hetmekkka@gastrovino.nl Wijn en Versspecialiteiten Meerburg Hoofdweg 48 2908 LC CAPELLE A/D IJSSEL T 010-4517149 Nieuwerkerk aan den IJssel - Hugo (86) en Annie (83) Exalto-Hortensius trouwden afgelopen maandag exact zestig jaar geleden in Rotterdam. "Toen we elkaar voor het eerst zagen, was het gelijk 'pang', het was meteen aan", vertelt Annie daags voor hun huwelijksjubileum op 77 november. Door Judith Rikken Via zijn zus en haar broer, die wa ren getrouwd, leerden Hugo Exalto en Annie Hortensius elkaar in 1948 in Rotterdam kennen. Annie: "Onze families kwamen bij elkaar over de vloer. Ik vond Hugo een mooie en leuke jongen. Dat is hij nog steeds." Voordat ze elkaar in 1953 het ja woord gaven, hadden Hugo en An nie vijfjaar verkering. Een deel van die periode zat Hugo in militaire dienst. In de weekenden maakten de twee wandelingen in het park. "Dan gingen we eerst langs Ja- min", weet Hugo nog goed. "Daar kochten we grote plakken choco lade met noten erin. Tegen de tijd dat we terug bij huis waren, was het allemaal op." Als het regende, doken ze samen onder zijn regen cape. Schuifdeuren Na de voltrekking van het huwe lijk in het stadhuis aan de Rot terdamse Coolsingel en in de kerk, volgde een feestje in Annie's ou derlijk huis, waar zij opgroeide met acht broers en zussen. "Tussen de schuifdeuren werden toneelstukjes opgevoerd, heel gezellig." Het kersverse echtpaar bleef in verband met de woningnood ne gen jaar bij haar ouders wonen. Op de dag van hun lederen bruiloft (ze waren twee jaar getrouwd) beleef den ze het volgende hoogtepunt: de geboorte van hun eerste doch ter. "En daarna kwam er nog zo'n spook", zegt moeder Annie, terwijl ze haar jongste dochter plagend aankijkt. Terwijl Hugo aan het werk was als modelmaker in de scheeps bouw, en later twintig jaar lang als technisch tekenaar bij een groot baggerbedrijf, zorgde Annie voor haar kinderen en familieleden. Op vakantie gingen vader en moeder met hun meisjes steevast naar zee ("Zand en water zijn goed voor kinderen", weet Annie), samen ver pandden Hugo en Annie later hun hart aan Spanje. Gouden handen Omdat de buurt in Rotterdam ach teruit ging, kwam het echtpaar dertig jaar geleden naar Nieuwer kerk aan den IJssel, waar het 28 jaar aan het Madeliefveld woonde. Hugo vulde er zijn vrije tijd met het maken van houten beeldhouw werken en met fotograferen. Hij Burgemeester Gert-Jan Kats kwam Annie en Hugo Exalto-Hortensius vrijdag feliciteren met hun diamanten bruiloft. prijst zich gelukkig met het feit dat hij altijd creatief is geweest. "Ik heb gouden handen." Van kap stok tot wiegje, van kunstwerk tot fauteuil, Hugo heeft het allemaal zelf gemaakt. Ook voor anderen was hij altijd bereid de handen uit de mouwen te steken. "Als iemand vroeg 'He Exalto, zou jij...', dan be gon ik al ja te knikken." Nu de krachten wat opraken, zijn er nog de puzzels in de krant; voor hem de codekrakers, voor haar de crypto's. Terugkijkend op een ge zamenlijk verleden van 65 jaar, is er voor Annie en Hugo geen twij fel mogelijk: ze zouden het precies weer zo doen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 20