Triqo's van Coöp voor Witte Tent Week Bevlogen team geeft Snuffelmarkt nieuw elan Nieuw loket voor lokale regels rond alcoholverkoop m fcuuifcfcer^ OBESE Groep Zuidpias valt bijna 100 kilo af in 10 weken Mawar, praktijk voor Healing en Massage facebook m HART VAN HOLLAND BEDRIJVIGHEID 13 NOVEMTBER 2013 29 www.hvhonline.nl SHART VAN HOLLAND Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Nieuwerkerk aan den IJssel - Fel gekleurd constructiespeelgoed waar je gave bouwwerken van kan maken, dat is Triqo. Er konden Triqo's gespaard worden bij Coöp van 16 september tot en met 27 oktober. Bij elke 10 euro aan boodschappen én bij wekelijks verschillende actie producten kregen de klanten een gratis Triqo. De organisatie van de Witte Tent Week wilde dit construc tiespeelgoed ook graag hebben en mocht daarvoor een verzameldoos in de winkel zetten. Veel mensen heb ben mee gespaard en hun Triqo's in de doos gedaan. Een aantal kinderen die in de zomer vakantie naar de Witte Tent Week zijn geweest, mochten bij de su permarkt Coöp de gespaarde Triqo's ophalen. Er zijn zo veel Triqo's inge leverd dat alle drie de tentlocaties in Nieuwerkerk hard aan het bouwen kunnen. De organisatie van de Witte Tent Week is er heel erg blij mee. Kinderen die in de volgende zomer vakantie mee willen bouwen tijdens de Witte Tent Week kunnen de week alvast reserveren in hun agenda: van 18 tot en met 24 augustus 2014. Boskoop/Hazerswoude ITC Terrein - Nieuwe bezems vegen schoon, dat was de gedachtegang toen een nieuw team onder leiding van Raymond Mulder en Bart Snijders aan de slag gingen. Deze initia tiefnemers laten namelijk niets aan het toeval over. Sinds de start in november 2012 is er veel gebeurd, zowel achter de schermen als op de werkvloer van de Snuffelmarkt. Dat Snijders en Mulder naast hun betrokkenheid bij de Snuffelmarkt ieder voor zich, ook nog een volledig bedrijf runnen zal niemand verbazen. De dynamiek en het enthousiasme druipen er werkelijk vanaf bij het betoog van Snijders over nieuwe aanpak en plannen om het Snuf felmarkt Megamarkt concept ver der tot in perfectie uit te rollen. De rommelmarkt van voorheen wordt nu stap voor stap omgezet naar een werkelijke beleving met activiteiten zoals een internetvei ling, live muziek gecombineerd met ruime parkeermogelijkheden, uitstekende kramen, gestructu reerde aan- en afvoer van goede ren, frietkraam, koffie en broodjes, kortom alles wat nodig is om er voor zowel bezoekers als stand houders een fijne dag van te ma ken. In de gesprekken met Snijders komt duidelijk naar voren dat we er voorlopig nog niet zijn en dat er nog van alles in petto is om de op zet van de Snuffelmarkt nog ver der te perfectioneren. Zo werd er aanvankelijk één maal per maand de ruimte van het Floragebouw benut, inmiddels is dat al twee maal per maand. De komende maanden, tot het einde van het jaar, is de Snuffel/Megamarkt open van 's-morgens 09.00 uur - 16.00 uur op 16 en 17 novem ber, 7 en 8 december en 21 en 2 december. Het schema voor 2013 is verder te volgen via aankon digingen in deze krant en op de borden in de regio. Voor verdere informatie over kraamhuur of deelname via T 06 11451943. Voor lokale horecaondernemers en kantinebeheerders is een nieuw platform in het leven ge roepen waarop men de plaatselijke Wet- en Regelgeving over alcohol verkoop kan vinden. Dit initiatief werd genomen door het landelijk opleidingsinstituut Horeca Stich ting Nederland (HSN) naar aan leiding van de nieuwe Drank- en Horecawet. Met ingang van 1 ja nuari 2014 is alcoholverkoop aan jongeren onder de 18 jaar verboden en zal de gemeente dit controleren en handhaven. Op horecaloket.nl/ (naam van de gemeente*) kunnen zowel ondernemers en beheerders als handhavers alle belangrijke lo kale informatie over de nieuwe wet vinden. HSN verzorgt in meer dan 80 gemeenten de cursus Sociale Hygiëne en brengt dankzij dit initi atiefduidelijkheid in de wirwar van Wet- en Regelgeving. Vanaf begin volgend jaar zal iedere gemeente speciale BOA's (Buiten gewoon opsporingsambtenaren) in gaan zetten om te controleren of winkels, horecagelegenheden en verenigingen geen drank meer verkopen aan jongeren onder de 18 jaar. Het is dus van belang dat men op de hoogte is van de regelgeving binnen de eigen gemeente. Vaak is deze moeilijk toegankelijk en on overzichtelijk. Met de zoekfunc tie op Horecaloket.nl komt men direct op het horecaloket van de gemeente waar het eigen horeca bedrijf of de vereniging gevestigd is. Directeur van HSN, Gabriëlla Café: "We merken tijdens onze cursussen Sociale Hygiëne en bij onze klantenservice dat veel men sen vragen hebben die specifiek hun gemeente betreffen. Doordat er vaak onderling verschil is in de plaatselijke regelgeving, werd het steeds moeilijker om mensen goed te kunnen adviseren. Daarom heb ben we voor ruim 400 gemeenten alle informatie bij elkaar gezocht en voor iedere gemeente een eigen online horecaloket gemaakt." Like ons op j i Volg ons op ©hartvanholland Moordrecht - In september is Zin van Bewegen uit Moordrecht een Obese groep gestart voor mensen met veel overgewicht. 10 mensen wisten in de afgelopen 10 weken gezamenlijk maar liefst 99 kilo af te vallen. Op maandagavond 11 no vember kregen alle deelnemers een certificaat overhandigd waarin hun totale gewichtsverlies stond, de bmi en vetpercentage afname en ook de centimeters op verschillende plek ken. De afgelopen 10 weken hebben alle deelnemers een individueel voe- dings en sportprogramma gekregen. Daarnaast vormden ze een groep die ook iedere maandag avond samen trainden. Door zich te houden aan gezond eten en een sportprogramma te volgen die prima is vol te houden wisten ze allemaal vele kilo's weg te krijgen. Iedere week werd er ge wogen en gecoacht door gewichts- consulente Raymonde van der Bas. Het sportprogramma werd gedaan door diverse professionele instruc teurs onder toeziend oog van sport- fysiotherapeut Yoerik Graafland. Een nieuwe Obesegroep wordt weer gestart in januari. Voorlichtings avond zal zijn in december. Wilt u hieraan mee doen dan kunt u con tact opnemen met Zin van Bewegen 0182-376177 of raymonde@zin- vanbewegen.nl. Moerkapelle - Energetisch therapeut Maureen Wever heeft onlangs haar nieuwe praktijk "Mawar" Healing en Massage geopend. Mawar is het In dische woord voor roos. "Ik hou van rozen, kijk maar in de voortuin, dus het is wel symbolisch", aldus de therapeute. Haar nieuwe praktijk in Moerka pelle is verbouwd door haar partner Martin Gibbon van bouwbedrijf De Graaf. "Ik ben geboren in Indonesië, in de stad Bandung", vertelt Maureen. "Mijn specialiteit is de Indonesische kruidenstempelmassage, waarvoor ik zowel in Nederland als op Bali geleerd heb. Dit is niet alleen een ontspanningsmassage, maar ook een heilzame massage om iemand weer in balans te brengen. Daar naast verzorg ik ook verschillende andere massagevormen: Indonesi sche voet, nek,- schouder- en on derrugmassage. Door de massage krijgen de mensen weer energie." Maureen Wever is ook Master in Reiki en Karuna Reiki. "Met Reiki kan ik mensen weer tot rust en in balans brengen." Het is de passie van Maureen Wever om mensen te helpen. Zij werkt ook graag met kinderen. "Ik vind het belangrijk hen te helpen, want zij moeten nog jaren verder met hun prachtige leven. Dus voor iedereen die ontspanning nodig heeft: kom en ervaar de kracht van een Indo nesische massage." Voor meer informatie of een af spraak e-mail: maureen-xenia@ gmail.com of telefonisch: 06- 40309989

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 31