Ik wil je zien: goed verlicht op weg 1 as 'êt 1 L^i *5 Gemalen zorgen voor droge voeten Hoogwater? Dijklegeraan zet! Veilig op de dijk Week 46, nr. 150 HART VAN HOLLAND 13 NOVEMBER 2013 Waterwerken De winter komt er weer aanHet wordt 's morgens later licht en 's avonds gaat de zon weer vroeg onder. Fietsers die van huis naar werk of school rijden, fietsen vaak op tijdstippen dat het donker is. Het is belang rijk en veilig om goed zichtbaar te zijn voor anderverkeer. irj Een belangrijke taak van het hoogheem raadschap is het waarborgen van de veiligheid en het beschermen van de laag gelegen polders tegen wateroverlast. Het waterpeil wordt door het hoogheemraad schap van Schieland en de Krimpener waard dan ook iedere dag nauwlettend in de gaten gehouden. Bij hoog water zet het hoogheemraadschap alle zeilen bij om het water een stapje voor te blijven. Een onderdeel daarvan is het dijkleger. Deze groep vrijwilligers wordt in gezet om dijken te bewaken in het stormsei zoen van 1 oktober tot 15 april. Het dijkleger kan ook ingezet worden tijdens droge perio den in de zomermaanden. Hetdijklegercon- troleert dan de dijken en kaden op scheuren en verzakkingen door de droogte. Het belang van het dijkleger bij het behou den van veilige dijken is groot. De veiligheid van de burgers staat centraal maar ook de veiligheid van het gebied isvan groot be lang. Het dijkleger oefent jaarlijks om goed voorbereid te zijn. Een drijfveer voor het dijkleger is om bij een noodgeval in staatte zijn jezelf en anderen goed te helpen. In het beheersgebied van Schieland en de Krimpenerwaard bevinden zich lage veenwijken en veel dijken. Naast de nodige dijkversterkingprojecten is het dijklegerdus van belang om de veiligheid van de inwo ners te garanderen. Ben je tussen de 18 en 60 jaar, beschikje over een goede lichamelijke conditie en woon je in ons beheersgebied? Meld jedan aan voor het dijkleger! Kijk op www.hhsk. n 1/ extra/aanmeldingsformulier voor meer informatie. Eind november brengen wij de verkeersveilig heid onder de aandacht op een aantal school- fietsroutes in de Krimpenerwaard. Op dinsdag 19 november delen wij samen met onze col lega's van de gemeenten flyers en fietslamp- jes uit op de Lekdijk Oost in Bergambacht en de West Vlisterdijk in Haastrecht ter hoogte van het zwembad. De fietsverlichtingsactie vindt plaats tussen 7.00 uur en 8.30 uur. Het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard werkt als wegbeheerder van de wegen buiten de bebouwde kom in de Krimpenerwaard constant aan de verbetering van de verkeersveiligheid. Droge voeten is één van de hoofdta ken van het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard. Het behouden van droge voeten doet het waterschap door het op peil houden van het water. Het beheersgebied van het hoogheemraadschap is verdeeld in ver schillende peilgebieden. Per peilgebied is bepaald wat de hoogte van het water mag zijn. Voor het op peil houden van het waterni veau wordt gebruikgemaakt van gemalen en stuwen. Poldergemalen zorgen voor de afvoer van water naar boezemge malen. Boezemgemalen zorgen voorde afvoer naar de grotere wateren, zoals de Hollandsche IJssel. Dit doet een gemaal met behulp van enorme pompen die het water van een lager naar een hoger niveau kunnen brengen en andersom. In tijden van droogte wordt het waterpeil juist hogergehouden door het inlaten van water via inlaatconstructies. Dat zijn buizen in een kade of een dijk, die zijn voorzien van een afsluiter. Ook via sluizen kan water worden ingelaten. De nieuwste gemalen kunnen, naast waterafvoeren, eveneens water inlaten. Het hoogheemraadschap zorgt dag en nacht voor droge voeten, zodat u onbe zorgd kunt wonen, werken en recreëren. Daar kun je mee Uif» komen weg, die voor een fors deel nog niet geasfal teerd is en bestaat uit een slakkenbaan. Op die stukken mag niet harder worden gereden dan 30 kilometer per uur. De slakkenbanen worden wekelijks gecontroleerd op kuilen en waar nodig wordt onmiddellijk onderhoud gepleegd. Scholieren zijn ook gebruikers van deze weg. Met een intensieve poster campagne op scholen in Bergambacht en Schoonhoven, in de bibliotheken en op de veerpont wordt de jeugd gewezen op de nadelen van fietsen op slakken en wordt hen een omleidingsroute geadviseerd. Tijdens de verlichtingsactie die op 19 november vroeg in de ochtend gehouden wordt, worden zij daar nogmaals op attent gemaakt. Op dat moment ontvangen passerende fietsers ook een extra lampje, om nog beterzichtbaarte zijn op de dijk. Bij dijkversterkingprojecten is veiligheid een zeer belangrijk, zo niet het belangrijk ste aandachtspunt. Dat geldt ook voor het gesloten seizoen, als de werkzaamheden aan dijkverbetering tijdelijk opgeschort zijn. Op het dijkversterkingsproject Bergambacht- Ammerstol-Schoonhoven, waarde dijk over bijna 6 km wordt versterkt, blijft de weg over de dijk tussen Bergambacht en Schoonhoven ook gedurende de winterperiode benoemd als bouwweg. Daarmee is het verboden voor al het doorgaand verkeer. Met bebording worden automobilisten en fietsers van de dijk geweerd en de politie houdt regelmatig toezicht. Bewoners maken wel gebruik van de dijk- w Deze advertentie is een uitgave van: r Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard Postbus 4059,3006 AB Rotterdam, 010 45 37 200, De volgende Waterwerken verschijnt op 11 en 12 december. k Al onze bekendmakingen vindt u op en V op www.officielebekendmakingen.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 38