Moerdregt Fietsveiligheid Julianasluis verbeterd I r Verkoop loten kerstrad KNDA gestart Wijklunch Basiscursus iPad Expositie in bibliotheek Activiteiten en welzijn in Centrum Moerdregt Pim te Lintelo handhaaft koppositie KndA haalt kleding op Winterfair voor nieuw kerkgebouw HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 13 NOVEMBER 2013 37 y xiA- a 8k ÉxtfUfc ZORGPARTNERS MIDDEN-HOLLAND - :-ï a».>r^r»f £|KnB£ 7 v Automobilisten stoppen steeds vaker voor wachtende fietsers. Gouda - De provincie Zuid-Holland heeft de fietsroute bij de werkzaamhe den aan de Julianasluis in Gouda verbeterd. Fietsers hoeven twee overste ken minder te maken over de drukke provinciale weg. De maatregelen zijn onderdeel van het verbeterplan dat is opgesteld door een groep betrokken Moordrechtse bewoners, politieke partijen en de fietsersbond. "Waardering voor de provincie, die na onze actie echt ingegre pen heeft voor de veiligheid van de fietsers", stelt Pieter Beeldman (PvdA/GroenLinks) van de actie groep. "We zien ook dat automo bilisten steeds vaker stoppen voor wachtende fietsers. Zeker in de gure maanden die nog komen is het fijn als scholieren niet te lang hoeven staan wachten om over te kunnen steken." De actiegroep vraagt wel blijvende aandacht voor de kwaliteit van de fietsroute. Jo Suijlen van de Fiet sersbond heeft er begrip voor dat bij werkzaamheden de situatie er niet zo netjes bij ligt als normaal, maar voorziet dat het fout gaat als de aannemer niet heel scherp blijft op de kwaliteit van de fietsroute: "Gladde stalen rijplaten, hoog teverschillen en spleten, en veel modder door het grondtransport, kunnen levensgevaarlijk zijn voor met name de oudere fietsers." Moordrecht - Harmonie KNDA houdt zaterdag 14 december, voor de 24e keer inmiddels, de Kerst- Rad-Van-Avontuur-Show in het clubgebouw bij sporthal De Zuid- plas. Vanaf 14.00 uur draait kerst man Adrie van Meeteren aan het rad. Het prijzenpakket bestaat uit kalkoenen, kerststollen en kerst kransen. De lotenverkoop voor de drie grote ronden met als hoofdprijs een half varken (of een vleespakket naar keuze) is deze week gestart. Loten zijn te koop bij alle leden van de harmonie, bij kapsalon Angelique in de Westbuurtstraat en tijdens de pauze van het najaarsconcert op 22 november in de grote Kerk. De loten kosten 5 euro per stuk. De opbrengst is bestemd voor de aanschaf van een klokkenspel voor de KNDA. Voor meer informatie en reserveren loten: 0182-379215. Moordrecht - In de soosruimte naast de brandweerkazerne aan de Schielandstraat wordt dinsdag 19 november een wijklunch gehou den. Het thema is 'oud-Hollandse spelen'. Aanvang 12.00 uur. Alle wijkbewoners zijn welkom. De kos ten bedragen 3,50 euro. Voor meer informatie en aanmelden: 0180- 396944. Moordrecht - Bibliotheek De Groene Venen organiseert een basiscursus iPad. De cursus be staat uit twee bijeenkomsten van twee uur. In de vestiging Moordrecht vindt de cursus plaats op dinsdag 3 en 10 december van 19.30 tot 11.30 uur. Tijdens de cursus worden de mo gelijkheden van de iPad bekeken, maakt men kennis met apps (ap plicaties) en komt nog veel meer informatie aan bod. De kosten voor deelname bedragen 25 euro; met biebpas 20 euro. Voor meer informatie en aan melden (verplicht): www.biblio- Moordrecht - Werk van Jolande Kraai is tot eind december te zien in de plaatselijke vestiging van biblio theek de Groene Venen. Het werk is ook te koop. De ontwerpen zijn van eigen hand. Zo ook de voorleesmantel die Kraai enige tijd geleden ontwierp voor Vrouwtje Vertellis. De mantel kon gemaakt worden met geld dat de bibliotheek van een plaatselijke su permarkt kreeg waar in het kader van de 'buizenactie' door de klan ten geld werd gespaard voor diverse verenigingen. De expositie is te be zichtigen tijdens openingsuren van de bibliotheek. Voor meer informatie: www.bibli- otheekdegroenevenen.nl of www. Khjntjeknurf.com. Moordrecht - In de week van 18 tot en met 24 november vinden in Moerdregt de volgende activiteiten plaats: Maandag 18 november: 10.30 uur koersbal; 13.30-16.30 uur biljarten, 14.15-16.00 uur sjoelen. Entree 1,25 euro. Dinsdag 19 november: 10.30 uur Denksport, een leuke manier om uw brein actief te houden. Entree 1,25 euro. Woensdag 20 november: 10.30 uur Groene vingers, bloemstukje maken. Entree 3 euro; 14.30 uur bingo. Entree 3 euro. Donderdag 21 november: 10.30 uur Geheugentraining: spelletjes, quizzen en oefeningen; 14.15- 16.00 uur: spelmiddag: rummikub, scrabble, sjoelen. Entree 1,25 euro. Vrijdag 22 november, 14.30 uur 'n Glaasje in de Kroon, soosmiddag. Entree 2,50 euro. Zondag 24 november, 14.30 uur Filmmiddag in recreatiezaal De Kroon. Entree 2 euro. Voor meer informatie: bij de recep tie van Moerdregt aan Land voor Water 3, via moedregt@zorgpart- ners.nl of 0182-373844 (werkda gen 8.30-15.00 uur). Moordrecht - In de tweede ronde van de rapidcompetitie bij De IJs- sel opnieuw een eerste plaats in groep A voor titelverdediger Pim te Lintelo. Die eerste plaats moest ditmaal wel worden gedeeld met Frank Visser, die hem zijn eerste en tot nu toe enige nederlaag be zorgde. Met twee remises, tegen Ad Multem en Hans Lodeweges, ook vier punten voor Visser. Door nederlagen tegen beide groeps winnaars heeft concurrent Léon Jacobse inmiddels een flinke ach terstand opgelopen. Met vijf nullen werd Wim Mulder in deze groep het kind van de rekening. Als ieder een van de partij is zit zelfs groep B er voor hem de volgende ronde niet in. In groep B was er een topscore van Gerard van der Wouden, vijf winst partijen, en daarmee klimt hij naar plaats drie. De volgende ronde kan hij in groep A aan de bak. In groep C voor Arie Macdaniël jr een honderd procent score, 4 uit 4 in deze groep met vijf deelnemers. Hem wacht in de derde ronde een optreden in groep B. Aad van der Meer en Arie Macda niël sr, in de eerste ronde niet van de partij, deelden de eerste plaats in groep D. In de derde ronde een groepje hoger ligt nu voor de hand. Stand aan kop: 1. Pim te Lintelo 67, 2. Frank Visser 61, 3. Gerard van der Wouden 57, 4. Lëon Jacobse 55, 5. Hans Lodeweges, Ad Multem en Sjaak in 't Veld 51. vember vanaf het kanaal tot aan het spoor kleding op. Reshare, een on derdeel van het leger des Heils, haalt de kleding op en zorgt dat bruikbare kleding, schoenen, dekens en gordij nen terechtkomen in de Oostblok- en Derde Wereldlanden. De opbrengst wordt gebruikt voor het opleiden van leerlingen van KndA. Gesloten plastic zakken, gevuld met draagbare bo ven- en onderkleding, schoenen (per paar gebonden), huishoudtextiel, zachte knuffelbeesten, petten, mut sen, sjaals, handschoenen, riemen en tassen worden na 9.00 uur opge haald. Voor meer informatie; 0182- 378117 ofwww.knda-moordrecht.nl. Voor meer informatie en aanmelden (verplicht): www.bibliotheekdegroe- nevenen.nl Creatief werk van Jolande Kraai. Moordrecht - Rond de Beth-EI kerk aan de Kerklaan 2 wordt vrijdag 22 november van 19.00 tot 21.00 uur een winterfair gehouden. Te verkrij gen zijn onder andere cadeauartikelen, woondecoratie, brocante, foto kaarten, kleinmeubelen, Israël producten, sieraden, sjaals, oliebollen, warme chocolademelk en erwtensoep. De opbrengst is bestemd voor het nieuwe kerkgebouw.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 39