Leontienhuis van droom naar werkelijkheid "Geen gevolgen voor daadkracht door inkrimping gemeentepersoneel" service Gewoon even bellen!!! Witgoed specialist UW DROOMHUIS! CV-KETEL NODIG? P. VISSER EN ZN. RIOOL VERSTOPT? NEELEMAN Leontien editie: zuidpias 36ejaargang nummer 1569 13 november 2013 Testament voor nieuwe raad goedgekeurd Terugblik op vier jaar Zuidpias 'Als ik geen tijd heb, neem ik maar één hap' Liefde is: chocolade met noten Tennisleraar-plus met sportpensioen reiniging, ontstopping, reparatie van alle soorten rioleringen Helder verzekeringsadvies? DE BOUWHOF De grootste bouw en woon winkel in de regio Sanitair Tegels Keukens Kasten Verlichting Vloeren gordijnen www.bouwhof.nl Meer geld voor mantelzorg Raadslid Zijderhand vertrekt Intratuin Zevenhuizen Bredeweg 86c www.intratuin.nl Zondags altijd gesloten cutoprd 18 ntien advicR 3 HART HOLLAND Pagina 3 Pagina 11 Pagina 15 Pagina 20 Pagina 33 Troelstrastraat 52 te Moordrecht Sfeervolle, 5-kamer eengezinswoning met brede dakkapel! Zuidpias - De komende jaren wil het college het gemeentelijke apparaat inkrimpen met 40 fulltime arbeids plaatsen. Vanuit de gemeenteraad werd de zorg geuit dat de korting op het personeel negatief zou kun- nen uitpakken voor de daadkracht van de gemeente. Het college be nadrukte tijdens de begrotingsraad op 5 november dat zeker in het licht van de decentralisaties goed overwogen wordt hoe de korting op het personeel wordt ingevuld. Burgemeester Gert-Jan Kats ver wacht dat vijftien mensen op een natuurlijke wijze uit de organisa tie zullen stromen. Voor de overige ambtenaren die hun baan verliezen wordt een begeleidingstraject op gesteld. Kats: "Het is niet de be doeling dat we zomaar mensen aan hun lot overlaten. Dat willen wij niet, en dat doen wij niet." De bur gemeester gaf aan dat redenen voor de inkrimping onder andere liggen in schaalvoordelen die de gemeente heeft behaald door de fusie, samen werking met regionale partners en door het geringe aantal grondex ploitaties. Verwacht wordt dat eind volgend jaar duidelijk is welke ar beidsplaatsen verdwijnen. ZIE ONZE ADVERTENTIE IN DEZE KRANT 0180-: www.vdpanne.nl Bredeweg 35 Moerkapelle 079-5933967 info@pr4.nl www.pr4.nl Bel of mail ons voor een gratis intakegesprek! I -.-r- 'StMweti en Tt/onen Edisonstraat 115 - 2723RT Zoetermeer - 079-3310700 Zuidpias - Vanuit de overheid wordt een bedrag van 11 miljoen euro beschikbaar gesteld voor mantelzorg in gemeenten die hier aanspraak op willen maken. Tijdens de begrotingsraad op 5 november dienden CU/SGP en CDA gezamenlijk een motie in die het college oproept een deel van dit bedrag naar Zuidpias te halen. De motie, die door een meerder heid van de raad werd aange nomen, werd met open armen ontvangen door wethouder Jan Verbeek. De wethouder gaf aan dat hij al aan het werk is om een deel van het bedrag dat beschik baar is gesteld ten goede te la ten komen aan de inwoners van Zuidpias. Beide politieke partijen dienden de motie in omdat zij constate ren dat er een groeiend aantal inwoners in de gemeente is dat een beroep doet op mantelzorg. Hierdoor is het aantal vrijwilli gers dat zorg verleent ook sterk gestegen. Zuidpias - Fractievoorzitter van Gemeentebelangen Zuid- plas Martien Zijderhand heeft tijdens de begrotingsraad op 5 november aangegeven dat hij hoogstwaarschijnlijk een punt gaat zetten achter zijn carrière als raadslid. Gedurende de ver gadering verklaarde de Zeven- huizenaar dat de 32e keer dat hij betrokken was bij de discussie over de begroting waarschijnlijk de laatste keer was. Zijderhand was raadslid in de gemeente Zevenhuizen, en be kleedde later ook de functie van wethouder in de fusiegemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Zevenhuizen - Aan de Zevenhuizen- se Zuidplasweg markeerden wet houder Rinus Bosman en voormalig topwielrenster Leontien van Moor- sel woensdag 6 november de start van hun samenwerking voor de re alisatie van het eerste Leontienhuis. Dit inloophuis voormensen met een eetstoornis gaat naar verwachting komende zomer open. Door Cees Visser Als geen ander weet voormalig Nederlands topwielrenster en vier voudig Olympisch kampioene Leon tien van Moorsel welke impact de eetstoornissen anorexia nervosa en boulimia nervosa op iemands le ven kunnen hebben. Aan het win nen van de Tour de France hield zij anorexia over, een eetstoornis die zij dankzij een grote wilskracht en deskundige hulp na acht jaar wist te overwinnen. Met als doel ook an dere mensen te helpen eetstoornis sen de baas te worden, richtte zij vijfjaar geleden de Stichting Leon tien Foundation op. Leontien droomde van een inloop huis, waarin mensen met een eet stoornis professionele hulp kunnen krijgen. Met een sponsorfietstocht werd in oktober hiervoor een flink Leontien van Moorsel en wethouder Rinus Bosman geven de aftrap voorde renovatie van boerderij Nooit Gedacht. (foto: Leendert van der 1Naai) geldbedrag bijeengebracht, waar mee de Leontien Foundation boer derij Nooit Gedacht aan de Zuid plasweg 13 intern kan verbouwen. Gemeente Zuidpias stelde voor re novatie van de buitenkant van het gemeentelijk monument een bedrag van een kwart miljoen euro ter be schikking. P VAN ADRICHEM MOOKORECHT Ol 82 375823 06-53373931 |www.riwilservice-pvanadrlchcni sl intratuin kleurt je leven pB

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 3