Zuidpias Gratis strooizout ophalen Campagneleiders nieuwe partijen: meld je aan! Geef alsnog uw visie op mobiliteit in Zuidpias Beweeg je warm met BRAVO! Sociaal Raadslieden in Zuidpias gemeente Verkiezing Gemeenteraad 2014 Inloopavond van 7 november gemist? Vul dan onze poll in! Inschrijven winterblok kan tot 9 december HART VAN HOLLAND - 13 NOVEMBER 2013 ri Wmè A Ook dit jaar stelt de gemeente gratis strooizout ter beschikking voor de inwoners die hun steentje willen bijdragen aan het bestrijden van gladheid op eigen stoep. Op de zaterdagen 16 november en 23 november kunt u het strooizout ophalen bij de gemeentewerven. Locaties en openingstijden Gemeentewerf Nieuwerkerk aan den iJssel Eerste Tochtweg 9b Geopend: zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur Gemeentewerf Zevenhuizen Zuidplasweg 16b Geopend: zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur Bewaaradvies Neemt u zelf een zak of een emmer mee? Bewaar het zout op een droge plaats, want anders gaat het klonteren. Mocht het aanhoudend of herhaaldelijk glad zijn, dan volgen meerdere gelegenheden om strooizout op te halen. Meer informatie Voor vragen of opmerkingen over gladheidbestrijding kunnen inwoners contact opnemen met het Meldpunt van de gemeente Zuidpias, bereikbaar via het telefoonnummer 10180) 330 300, of het meldingsformulier op de website www.zuidplas.nl. 0p woensdag 19 maart 2016 vinden in Zuidpias de gemeenteraadsverkiezingen plaats. Alle partijen die deelnemen aan de verkiezingen, zijn volop bezig met de voor bereidingen. De campagne is al begonnen. De gemeente wil in contact komen met campagneleiders of -coördinatoren van partijen die aan de raadsverkiezingen willen deelnemen, maar nu nog niet in de raad zijn vertegenwoordigd. Op die manier kan de informatie die voor de verkiezin gen van belang is, ook met hen worden gedeeld. Graag nodigen we de campagneleiders of -coördinatoren van die (nieuwe) partijen uit om zich te melden bij de gemeente. Dit kunt u digitaal doen via het e-mailadres griffieSzuidplas.nl. Opdonderdag 7 november organiseerde de gemeente Zuidpias een speciale inloop avond voor verkeersbewuste inwoners. Tijdens die avond kregen alle aanwezigen de kans om hun prioriteiten op het gebied van mobiliteit aan te geven. Vul onze poll in! Heeft u de inloopavond niet kunnen meemaken, maar wilt u wél uw prioriteiten aan geven? Geen probleem, dan kunt u alsnog de poll op onze website invullen. Bezoek hiervoor de webpagina www.zuidplas.nl/mobiliteitsvisie. Schroom niet om uw inzichten te delen met de verantwoordelijke beleidsbepalers! bravo; BRAVO! is gestart. U weet wel, het sport en beweegaanbod voor 55+. Op verschil lende locaties binnen de gemeente maken nu zo'n 281 deelnemers kennis met activi teiten. Mogelijk blijven zij dit aansluitend ook in vast verband doen. Wie zich nog niet heeft aangemeld voor één of meer dere sport- en beweegactiviteiten in de winter, kan dat nog doen tot 9 december. In 2016 start het winterblok. Om welke activiteiten gaat het? In de eerste brochure van BRAVO! die in september is verstuurd, staat een ruim aanbod van kennismakingsactiviteiten voor de herfst en de winter. Deze winter activiteiten zijn overzichtelijk per dorp weergegeven. Het aanbod bestaat onder meer uit Tai Chi, Zumba Gold, wandelen, hockey, fitness, nordic walking, aquafit- ness, badminton en veilige manieren van vallen. Lente- en zomerblok Binnenkort verschijnt de BRAVOI- brochure met alle kennismakingsac tiviteiten voor de lente en de zomer. Deze brochure ontvangen 55+'ers thuis. Aanmelden kan via het inschrijfformulier in de brochure of via de website. Meer informatie? Kijk voor meer informatie op www.zuidplas.nl/bravo. Heeft u een vraag of probleem op sociaal- juridisch gebied? Bijvoorbeeld overwerk, uitkeringen, belastingen, onderwijskosten of juridische zaken? Dan kunt u terecht bij het instituut Sociaal Raadslieden Rotterdam (SRR). Sociaal raadslieden adviseren u volstrekt onafhankelijk. De hulp is gratis en de vertrouwelijkheid gewaarborgd. Wat voor soort vragen kan ik aan Sociaal Raadslieden stellen? Sociaal raadslieden kunnen onder andere helpen bij de volgende vragen: Mijn werkgever wil mij ontslaan: Wat zijn mijn rechten? Voor welke uitkering of voorziening kom ik in aanmerking? Ik ben werkloos en krijg geen uitkering: Wat moet ik doen? Ik moet huurtoeslag terugbetalen. Klopt dat en wat kan ik eraan doen? Waaraan moet ik denken wanneer ik ga scheiden? Mijn wasmachine is kapot en de leveran cier geeft geen garantie. Wat zijn mijn rechten? Moet ik de aanslag gemeentelijke belas tingen betalen? Wanneer kom ik in aanmerking voor een voorlopige belastingteruggave? Hoe kom ik aan andere huisvesting? Kan ik in aanmerking komen voor een tegemoetkoming in de studiekosten van mijn kinderen? Wat doet de sociaal raadsman of -vrouw met mijn vraag? Afhankelijk van de vraag die u stelt, kunnen de sociaal raadslieden u: informatie geven; adviseren; helpen bij het invullen van formulieren; helpen met het schrijven van een brief; een bezwaarschrift of een klacht indienen; voorverdergaande hulp naar de juiste instantie verwijzen; bemiddelen. Kan ik altijd hulp krijgen van sociaal raadslieden Verreweg de meeste vragen kunnen met hulp van de sociaal raadslieden opgelost worden. Soms heeft u echter meer aan gespecialiseerde hulp van bijvoorbeeld een advocaat, beroepsorganisaties of de Kamer van Koophandel. De sociaal raadslieden helpen u om met uw vraag op de juiste plek terecht te komen. Bereikbaarheid Spreekuren in Zuidpias De sociaal raadsman voor de gemeente Zuidpias is de heer F. Geraci. Hij houdt wekelijks op maandag en éénmaal per twee weken op dinsdag spreekuur in Nieuwerkerk aan den IJssel van 9.00 uur tot 12.00 uur. Als u een bezoek wilt brengen aan zijn spreekuur, maak dan vooraf een afspraak. Dit kan dagelijks van 9.00 uur tot 10.00 uur via telefoonnummer (0180) 330 300. Avondspreekuur in Rotterdam Eens per week, op dinsdagavond van 18.00 tot 20.00 uur, houden de Sociaal Raadslieden een avondspreekuur aan de Oppert 21-a in Rotterdam (in Rotterdam Centrum tussen de Meent en het Grotekerkplein). Dit spreekuur is uitslui tend bedoeld voor mensen die overdag (met name doorwerk) niet kunnen komen. Ook voor een bezoek aan dit spreekuur, maakt u eerst telefonisch een afspraak via telefoon nummer (010) 281 1660. Papieren meebrengen Heeft u formulieren of brieven die met uw vraag te maken hebben? Neem deze dan mee naar uw afspraak. Sociaal raadslie den houden in de regel uw papieren niet in bewaring. Wel kunnen zij kopieën maken als dat voor de verdere behandeling van uw vragen nodig is. Telefonische spreekuur Elke maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag houden de Sociaal Raadslieden van 16.00 tot 16.00 uur telefonisch spreekuur. Voor dit telefonische spreekuur belt u naar (010) 606 5722, of (010) 606 7322. Meer weten? Meer informatie over SRR en over het soci aal raadsliedenwerk vindt u op www.soc- raadslieden-rdam.nl, of op de website van de Landelijke Organisatie voor Raadslieden (LOSR): www.sociaalraadslieden.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 7