Een bloemlezing van miraculeuze Tindernamen fcuiikfeer^fr Alzheimer Café Zuidpias Groenstroken, workshop en sponsorloop speerpunten kinderraad Wandelwerkgroep verkent Moordrecht 50|{ lil!»' P Midden-Holland ver in overname jeugdzorg Internationale drugshandel leidt tot aanhoudingen in de regio facebook HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 20 NOVEMBER 2013 13 3 Welkom I Volg ons op Gers Pardoel heeft zijn zoon Goud genoemd. Je bent een rapper of je bent het niet. Het patent op kindernamen als Jermajesty (zoon van één van de vijf Jacksons) en Pilot Inspektor (zoon van acteur Jason Lee) ligt niet meer bij celebrities, ook de normale Nederlander kan er wat van. Maak maar eens een rondje op de populaire dating-app Tinder. Voor een potje grondige grietengluur hoef ik alleen naar school te reizen. Zelfs op weg van lokaal naar lokaal loop je het gevaar om op de eindbestemming niet meer te kunnen natellen op hoeveel snoezige freules je onderweg verliefd bent geworden. Niks gaat er boven grietengluur in de fysieke wer kelijkheid. Toch wilde ik - na alles wat ik erover had gehoord - kennismaken met het fenomeen Tinder. Je ziet een plaatje van een persoon op je telefoon. Is ze leuk, swipe het plaatje naar rechts: liked. Wil je er niks mee te maken hebben, sleep het plaatje naar links: nope. Links, rechts, links. Net oversteken. Als je elkaar hebt geliked, krijg je allebei een melding ('It's a Match!') en kun je met elkaar converseren. Net als in het gangenstelsel van de hogeschool kom ik op Tinder veel mooie meisjes tegen. Maar man, wat een namen dragen ze vandaag de dag! Toen ik achtereenvolgens Jefta, Jewgenia en Preti- scha op mijn scherm voorbij zag komen besloot ik een bloemlezing van miraculeuze Tindernamen op te stellen. Ik zit inmiddels op twee- tot driehon derd namen die ik van mijn levensdagen niet ge hoord heb en waarvan ik me afvraag welke drugs de mensen gebruiken die hun kinderen met zo'n levenslange last opzadelen. Gulnara, Corlieske, Wiebine, Patpicha, Okkie, Zo- rica, Nadal. Dieuxdonnee klinkt goed bedoeld (het betekent 'door God gegeven') maar de ingeving die tot die naam geleid heeft lijkt mij Vieuxdon- nee. Hoe dan ook, het is al beter dan Heaven-Leigh. Wat als je je dochter Laura wilt noemen, maar erop staat dat iedereen haar naam in poshy English uit spreekt? Mens, maak er Lorha van! Segourney, Zilla, Enny-Grietje, Zippora, Perla (een koffiemerk!), Syakirah, Bruna, Avalanche - enzo voort. Soerajsha verandert in tekstprogramma's automatisch in spreadsheet, Amandina in maand inkomen en Sibbeline in dubbelzinnig. Ik kwam overigens ook een meisje tegen dat Pepijn heette. Onder invloed van de vele televisiekoks duiken ook namen op als Cinnamon en Pommelyne. Gers Pardoel heeft de namengekte een nieuw elan gegeven en het zal almaar zotter worden bij de burgerlijke stand. Lang kan het niet duren voor dat hiphopkoters Westside Wartaal en de tweeling Boombox en Blingbling Bouali ingeschreven wor den bij het Nederlandse bevolkingsregister. Of stel dat Goud later in het huwelijk treedt met Pom melyne... Hoe zal hun eerste kind heten? Jonagold of Goudreinet? Nieuwerkerk aan den IJssel/Zuid- plos - De kindergemeenteraad, voorgezeten door burgemeester hmber van Houwelingen, verga derde woensdag 13 november in bet gemeentehuis. De bijeenkomst bod een feestelijk karakter; bij de opening klonk een feestlied en er werd afgesloten met een traktatie. Zowel de (kinder)burgemeester als gemeenteraadslid Tess Schuurman vierden hun elfde verjaardag. Door Cees Visser Overnaarde vergadering; de raads leden dienden vooral voorstellen in "iet als thema 'het milieu en een schone omgeving'. Burgemeester van Houwelingen verzorgde een duidelijke presentatie van alle in ventieve ideeën. Bij de behande- 'ing van de voorstellen kwam de kennis van burgemeester Gert-Jan Kats en wethouder Jan Verbeek, "Is mentoren van de kinderraad, 5°ed van pas. Via een hoofdelijke stemming werden uiteindelijk drie voorstellen gekozen die nader uit gewerkt worden: groenstroken, een workshop en een sponsorloop. Hornbach De jeugdige raadsleden kunnen binnenkort een uitnodiging voor nadere bespreking en concretise ring van de plannen verwachten. De locatie is dan jongerencentrum Moordrecht - In zorgcentrum Moerdregt wordt donderdag 28 no vember van 19.30 tot 21.00 uur een Alzheimer Café gehouden met als thema 'Als het thuis niet langer gaat'. Een maatschappelijk werker geeft deze avond uitleg over wat er al lemaal bij komt kijken wanneer ie mand moet worden opgenomen in een verzorgingshuis. Inloop vanaf 19.00 uur. Moerdregt is gevestigd aan Land voor Water 3. Voor meer informatie, ook voor ver voer: 0180-310050. Kinderburgemeester Amber van Houwlingen ontvouwt de plannen van de kinderraad. Wandelwerkgroep Mooi Zuid plas keert terug in de bebouwde kom van een wandeling door de omgeving. Moordrecht - Wandelwerkgroep Mooi Zuidpias maakte vrijdag 15 november een wandeling door de omgeving van Moordrecht. De deelnemers kwamen na afloop tot de conlcusie dat de 'groene schil' rond deze kern van de ge meente Zuidpias vele kansen biedt voor mooie wandelingen. Op een routekaart werden nauwge zet aandachtspunten en ideeën ge noteerd. Samen met een flink aantal foto's is deze documentatie on line gezet voor verdere verwerking. Wandelwerkgroep Mooi Zuidpias zet zich in voor het realiseren van een digitale kaart van het Wandel netwerk Zuidpias met informatie over bijzonderheden langs de route. Wie ideeën heeft voor ommetjes rond de dorpen van Zuidpias kan zich melden via ommetjes@mooi- zuidplas.nl. Regio - De regio Midden-Holland is klaar voor de overgang van de jeugd hulp van het Rijk, de provincie en de zorgverzekeraars, naar de gemeenten. Een landelijke beoordelingscommissie, die de vorderingen van alle regio's in Ne derland heeft bekeken, complimenteert Midden-Holland vanwege het feit dat ze al zo ver is. 't Blok. Tot ieders verrassing kwam bur gemeester Kats met een eigen voorstel. Hij wil het binnenkort (vandaag, woensdag 20 novem ber, red.) in Nieuwerkerk te openen tuincentrum Hornbach namens de kinderraad vragen het voorgestel de project 'groenstroken' te spon soren. Het voorstel werd unaniem aangenomen. In zogenoemde regionale transitie arrangementen staat hoe gemeen ten de voortzetting van jeugdzorg in 2015 gaan organiseren. Die ar rangementen moesten voor 31 ok tober klaar zijn. Midden-Holland heeft zich aan die afspraak gehou den en zelfs al afspraken op papier voor 2016 en 2017. Daarmee loopt ze met tien andere regio's voorop in de totaal 41 regionale transitie arrangementen. De regio is blij met het compli ment, en werkt verder aan het op stellen van een implementatieplan. Met dit plan zorgen de gemeenten ervoor dat zij op 1 januari 2015 daadwerkelijk klaar zijn om de zorg- en hulpverlening aan jeug digen te kunnen geven. Dit doen zij samen met de zorgaanbieders, die vernieuwing op het gebied van jeugdhulp willen organiseren. Zij willen meer preventief gaan wer ken om eerder bij problematiek te zijn. Rotterdam /Gouda - De politie heeft in Nederland, België en Frankrijk op dinsdag 19 november tussen 6.00 en 8.00 uur in diverse panden een tiental personen aangehouden op verden king van drugshandel. In Nederland viel de politie in 25 panden binnen in Gouda, Rotterdam, Eindhoven en di verse plaatsen in Zuid-Limburg. Met deze internationale actie wil de po litie twee criminele samenwerkings verbanden op het gebied van drugs handel een halt toeroepen. Tevens willen politie en justitie een signaal afgeven dat de handel in verdovende middelen en de overlast die daarmee gepaard gaat niet loont. In België en Frankrijk ging de politie in twintig panden naar binnen. Daar zijn tien tallen aanhoudingen verricht. Like ons op i www.hvhonline.nl ©hartvanholland SH ART VAN HOLLAND

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 13