AGENDA Verhuizing GHZ Informatieavond spataderen Elsevier: GHZ scoort bovengemiddeld goed in de regio Orthopeden opereren in Tanzania Groene Hart Ziekenhuis Open voor iedereen w Polikliniek Nieuwerkerk HOLLAND zRTENTIE 20 NOVEMBER 2013 HART VAN Bekkenbodemcentrum start met casemanager Bleuiandlocatie Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda Tel: 0182 50 50 50 Jozeflocatie (t/m 19 januari 2014) Graaf Florisweg 77-79 (ingang Jan van Beaumontstraat), 2805 AH Gouda Tel: 0182 50 50 50 Doortocht 40, 2914 KA Nieuwerkerk a/d IJsse: Tel: 0180 33 16 99 Meer informatie op www.ghz.nl Kijk op www.onsziekenhuis.nl voor foto's en gedetailleerde informatie over de verhuizing van alle afdelingen van hef GHZ. Inloopdagen Loop vrijblijvend binnen voor een gesprek met ervaringsdeskundigen van 10.00 -12.00 uur op de Bleuland- en Jozeflocatie. Jozeflocatie 4 december 11 december 12 december Chronische pijn Fibromyalgie Borstkanker Informatiebijeenkomsten Jozeflocatie 20 november Borstvoeding 20.00 - 22.00 uur 26 november Bekkenbodemproblemafiek 19.30-22.00 uur Informatiebijeenkomsten GHZ Polikliniek Nieuwerkerk 28 november Voorlichtingsavond Promessa Verloskundigen 19.00-22.00 uur De afgelopen weken waren de bussen met GHZ-campagnestickers weer overal in de regio te spotten. In Nederland hebben ongeveer 1.000.000 patiënten bekkenbodem problemen. In het GHZ werken ervaren specialisten nauw samen om klachten op gebied van incontinentie van urine of ontlasting, of een verzakking van blaas, darm of baarmoeder te verhelpen. In het Bekkenbodemcentrum wordt vanuit verschillende invalshoeken naar de klachten gekeken, waardoor de kwaliteit van zorg toeneemt en patiënten niet meerdere keren naar het ziekenhuis hoeven. Nieuw in het team is de casemanager. Dit is een speciale verpleeg kundige die patiënten gedurende het gehele traject in het ziekenhuis begeleidt. Speciale behandeling Zeer bijzonder in Nederland is dat het GHZ Bekkenbodemcentrum sacrale neuromodulatie' aanbiedt. Dit is een behandeling voor vrouwen met ongewenst verlies van urine en/of ontlasting. Door lichte elektrische impulsen toe te dienen, wordt het functioneren van de blaas en/of darmen verbeterd. Bekkenbodemspreekuur Het bekkenbodemspreekuur is op dinsdagochtend. In één consult vindt onderzoek en diagnose plaats en wordt een behandelplan opgesteld. U heeft hiervoor een verwijzing van uw huisarts of behandelend specialist nodig. Donderdagavond 28 november is er een informatie avond over spataderen. Chirurgen en dermatologen van het GHZ geven voorlichting over de verschillende behandelmogelijkheden en vergoedingen. Ook heeft u uitgebreid de gelegenheid om vragen te stellen. Belangstellenden voor deze bijeenkomst zijn van harte welkom in de Kapel op de Jozeflocatie van het GHZ. De avond duurt van 19.30 tot 21.30 uur (zaal open vanaf 19.00 uur). De toegang is gratis. Voor meer informatie en aanmelding (beperkt aantal plaatsen beschikbaar): www.ghz.nl/voorlichting. Spataderspreekuur U kunt snel terecht op het spataderspreekuur (óók in de avond). Binnen één afspraak stellen chirurg en dermatoloog gezamenlijk de diagnose vast en maken een behandelplan. U heeft hiervoor een verwijzing van uw huisarts of behandelend specialist nodig. Ar~\ u -71 i V /-i rvl—ti ut /n Uta -J A i i - i i i Welke ziekenhuizen bieden de meest patiëntgerichte, veilige en effectieve zorg? Waar zijn de wachtlijsten kort dan wel lang? Om deze vragen te beantwoorden, beoordeelt het weekblad Elsevier jaarlijks alle zieken huizen van Nederland. Woensdag 30 oktober jl. publiceerde Elsevier de beoordelingslijst van dit jaar. Het kwaliteitsniveau houden we vast "Veilig, nauwgezet en up-to-date in de medische zorg. Betrouwbaar en solide als organisatie, optimaal als begeleider en voorlichter van de patiënt. Dat zijn de eisen die gelden voor een goed functionerend ziekenhuis", licht Elsevier toe. Over het GHZ oordeelde Elsevier dat ze het kwaliteitsniveau wederom heeft weten vast te houden. Het GHZ kreeg namelijk net als vorig jaar drie van de in totaal vier te behalen punten. Hiermee presteert het GHZ bovengemiddeld goed in de regio. Ook landelijk gezien ligt deze beoordeling boven het gemiddelde. Begin december betrekken de eerste poliklinieken de nieuwe vleugel van het GHZ. Eind januari verhuizen ook de afdelingen en poliklinieken van de Jozeflocatie naar de nieuwbouw aan de Bleulandweg. Vanaf dat moment biedt hét ziekenhuis van en voor inwoners in de regio Midden-Holland u alle zorg onder één dak. Kwalitatief uitstekende zorg, in een vernieuwd ziekenhuis. Kijk voor meer informatie op www.onsziekenhuis.nl. Het vernieuwde GHZ is van ons allemaal! De Goudse orthopeden Ron Onstenk en René van den Wijngaard zijn momenteel in Tanzania voor de Stichting Njokuti. Ze blijven daar tot 25 november. In deze periode proberen ze zoveel mogelijk lokale patiënten te helpen. De Stichting Njokuti zet zich belangeloos in voor kinderen met aangeboren of opgelopen aandoeningen aan het bewegingsapparaat (armen, benen, voeten) in Tanzania en Kenia. Onstenk en Van den Wijngaard.' "Vooral als er geen schoolbus, auto of fiets voor je ter beschikking is, is het belangrijk om je als schoolgaand kind zo goed en normaal mogelijk voort te kunnen bewegen". De stichting probeert de kansen van de jeugd te vergroten door revalidatiecentra en ziekenhuizen te ondersteunen bij operaties en revalidatiebehandelingen. Volg de orthopeden via twitter: https://twitter.com/OrthopeedAfrika.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 18