1VIKOte ring Hij komt, hij komt Verhuizing W Moerkapelle bijna rond Impressions of a Pilgrimage Moerkapelle DE AMBACHTELIJKESLAGEB ER IS WEER EIGENGEMAAKTE ERWTENSOEP 4.- PER LITER HART VAN HOLLAND 30 NOVEMBER 2013 23 Club levert half veld in voor kunstgras Geruisloos geregeld «attwaai -m^mÊÊÊ7* rüfll Magere runderlappen 1 kiio11,50 Verse hamburgers5 halen 4 betalen Eigen gemaakte leverworst 100 gram.0,98 Gebraden rosbief 100 gram2,48 Leverkaas 100 gram1,48 1 Iedere dinsdag en woensdag gehaktdag. Gehakt half om half per kilo ..5,001 Rundergehakt per uio .7,00 Broccoli Mandarijnen PI U Moerkapelle Moerkapelle - Sinterklaas en zijn gevolg arriveren zaterdag 23 no vember om 10.00 uur in de Dorps straat. Vervolgens gaat Sinterklaas naar het Oranjeplein waar hij op het podium wordt ontvangen door de burgemeester en de kinderburge meester van Zuidpias. Ballonnen Op vertoon van het wedstrijdkaartje dat de kinderen op school en bij de peuterclub ontvangen hebben, kunnen de kinderen vanaf 9.00 uur op het Oranje plein een ballon opha- len. Wedstrijdkaartjes V zijn ook nog af te halen bij Electrovakman John Kadiks aan de Dorps straat. De ballonnen wor den opgelaten wanneer Sinterklaas op het Oranje plein gearriveerd is. Op de scholen en de peu terclub zijn ook de kleurplaten voor de kleurwedstrijd uitgedeeld. De kleurplaten én de gedichten van de gedichtenwedstrijd kunnen tot en met donderdag 21 november in geleverd worden. Voorstelling Na het gezamenlijk oplaten van de ballonnen onder het motto 'het dichtst bij de Sint, die wint' gaat Sinterklaas samen met alle kinde ren naar Op Moer waar een speciale Sinterklaasvoorstelling op het pro gramma staat. Waddinxveen - Het concert Impres sions of a Pilgrimage wordt vrijdag 22 november uitgevoerd in de Ont- moetingskerk aan de Groensvoorde in Waddinxveen. Componist Dick La Mair voert het werk uit in samenwerking met een projectkoor van The Choir Company en een aantal musici. Le Mair vertaalde, na zijn eigen pelgrimage naar Santiago de Com- postela, zijn ervaringen in muziek. Tussen gregoriaanse koralen, jazz en wereldmuziek nemen zijn com posities de luisteraar mee op reis. Het concert begint om 19.30 uur. Moerkapelle - W Moerkapelle en gemeente Zuidpias zijn dicht bij overeenstemming over de verplaat sing van de voetbalvelden en het clubhuis. Voorzitter Martien Zijder hand verwacht deze week de inten tieovereenkomst met de gemeente en wil vrijdag de ledenvergadering inlichten. Toch houdt hij een slag om de arm: "In 2009 waren we ook zover en ging verhuizing naar de Bredeweg op het laatste moment niet door." "Wij hoeven hier niet weg, moet je nou eens kijken", zegt Zijderhand met een weids armgebaar richting de twee natuurgrasvelden waarop het clubhuis uitzicht biedt. Het is de gemeente die op de door W Moer kapelle gehuurde grond honderden nieuwe woningen wil bouwen. Vier jaar geleden moesten verge vorderde plannen daarvoor om fi nanciële redenen nog op de lange baan worden geschoven. In 2011 heeft de gemeente de club opnieuw gevraagd ruimte te maken en mee te werken aan verplaatsing van het sportcomplex. Verhuizing van de voetbalvereniging lijkt nu dichtbij. "De gemeente wil ons achterste natuurgrasveld in januari in ge bruik nemen voor de aanleg van een ontsluitingsweg", zegt de voorzit ter. "Dan moeten we tijdelijk gaan schipperen met onze velden." Het huurcontract voor de velden is vol gens Zijderhand overigens nog niet formeel opgezegd. "Ik ga er vanuit dat de gemeente er in goed overleg Martien Zijderhand bij het huidige kunstgrasveld, waarachter de nieuwe velden worden aangelegd. Links van hem komt het clubhuis. uit wil komen." Ruim vier maanden geleden liet Zijderhand weten dat er met de ge meente overeenstemming was be reikt over een nieuwe locatie voor het sportcomplex, enkele honder den meters oostwaarts. De onder handelingen waren daarmee echter allesbehalve afgerond, verzekerde de voorzitter toen: "De ruimtelijke overeenstemming heeft maar een beperkte waarde als we het over de overige punten niet eens zouden kunnen worden." Verlichting Nu stelt de voorzitter dat W Moer kapelle en de gemeente elkaar ge vonden hebben in een plan waarin de club teruggaat van drie velden naar tweeëneenhalf veld, waarvan twee kunstgrasvelden. Eén kunst grasveld ligt er al, het andere wordt in de zomer aangelegd. Met de pro jectontwikkelaar zou overeenstem ming zijn over het aantal vierkante meters van het clubhuis. "We vragen niet overdadig, maar willen terug wat we hebben, volgens de huidige normen." Zijderhand stelt dat in het clubhuis veel emotie zit: "In 1975 is het door de leden helemaal zelf gebouwd." Onlangs werd volgens Zijderhand ook het laatste heikele punt in de onderhandelingen over wonnen: dat van de verlichting. "Als club zijn we tevreden. We gaan te rug naar de basis van twee velden voor de zaterdagwedstrijden. Maar door de verlichting hebben we 's avonds veel meer mogelijkheden om te trainen. Ik heb goede hoop dat de ledenvergadering uiteindelijk met de plannen zal instemmen." rvat terpkwflite't DORPSSTRAAT 23 - TELEFOON (079) 593 14 25 - MOERKAPELLE 500 Actie geldig van woensdag 20 november Openingstijden: maandag-zaterdag 8.00 - 20.00 vrijdag tot 21:00 uur t/m zaterdag 23 november 2013 Dorpsstraat 12 2751 AZ Moerkapelle T: 079 593 12 22

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 23