Met Brains achter de schermen bij Een krant voor en over Zuidpias Dag van Respect op De Wingerd Wijkagenten vragen om oplettendheid 1 DagNiet HART VAN HOLLAND ALLES KIDZZZ 20 NOVEMBER 2013 31 ^HART HOLLAND Zevenhuizen - Brains organiseerde donderdag 14 november bij Hart van Holland een kijkje achter de schermen. De kinderen hebben geleerd hoe je een stukje schrijft voor de krant, en hoe je een groot stukje tekst kan verkleinen. En over de belangrijke dingen in de krant. Door Julia van der Kooij, Tim Vielvoye en Sem Lindhout Er waren twaalf kinderen aanwezig van het Reigerbos en de Een- dragt in Zevenhuizen, en van de Prins Willem Alexander school, De Terp en De Wingerd in Nieuwerkerk aan den IJssel. Ze leerden onder andere Zevenhuizen - De redactie van Hart van Holland ontving donderdag 14 november een groep leer lingen uit de groepen 7 en 8 voor een kijkje achter de schermen. De 'snuffelstage' was een activiteit uit het programma Brede Activiteiten in Scholen (BRAinS) van Jeugdwerk Zuidpias. Hoe is de krant ontstaan, hoe schrijf je een nieuwsbericht en wat is nieuws eigenlijk? Op deze en andere vragen kregen de kinderen ant woord. Ze klommen ook zelf in de pen en maakten, onder grote tijdsdruk, een paar artikeltjes die hier na tuurlijk niet mogen ontbreken. Nieuwerkerk aan den IJssel - Afgelopen don derdag is op basisschool De Wingerd de Dag van Respect bespro ken. Deze dag staat in het teken van respect. Wethouder Jan Verbeek kwam langs om een verhaal te houden in de groepen 7 en 8. Door Jasper van den Broek Wethouder Jan Verbeek vertelt met allerlei verhalen over respect. Bijvoorbeeld het ver haal van toen hij net was afgestudeerd aan de Pabo. Toen kreeg hij zijn diploma op een donderdag. En hij was maandag al ge beld dat ze een klusje voor hem hadden. Die vrijdag na zijn afstu deren ging hij naar zijn baan. Hij liep met de adjunct-directeur naar zijn lokaal. En hij kwam de klas binnen. En alle leerlingen za ten keurig in rijen ach ter elkaar. Allemaal met dezelfde houding. Alsof ze respect hadden. Maar ze waren eerder bang voor de adjunct-directeur. En dat moet niet. Respect is we derzijds. Jij moet respect hebben voor je ouders. En je ouders ook voor jou. Je moet respect hebben voor alles. Ook voor bijvoorbeeld de natuur. En de natuur voor jou. De klas luisterde heel goed. Met respect. Ook werd ervan het vorige jaar herhaald. Zo werd er vorig jaar een Wordle gemaakt met alle woorden gerelateerd aan respect. Om uw eigen Wordle te maken bezoek: www.wordle.net. dat driehonderd jaar ge werden gemaakt en dat jaar bestaat. Het is een alle stukjes in de krant te maken hebben. leden de eerste kranten Hart van Holland 35 huis-aan-huisblad en moeten met Zuidpias Tim (11) en Julia 10) vechten tegen de deadline. Noa Schol/aart (11), Tim van HereI 10), Finola Parkinson (11) en Sam Crabbé 10) korten een lange tekst in tot een berichtje. Verslaggever Jasper van den Broek 10) werkt zijn ervaringen van die ochtend uit tot een artikel. Zuidpias - Het is de tijd voor in brekers, overvallers en autokrakers om te proberen hun slag te slaan. Daarom vragen de wijkagenten van Zuidpias mensen beter op te letten en 112 te bellen bij een ver dachte situatie. Er is ook een dag verzonnen. Die dag proberen we niet te stelen. Die dag heet '1 DagNiet', op 11 decem ber 2013. 1 DagNiet is een burgerinitia tief met als doel inbrekers een halt toe te roepen. Met ideeën die kunnen bijdragen aan de veiligheid van wijken, kunnen inwoners terecht op de web site www.1dagniet.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 31