Schatten op waarde beoordeeld in Dorpskerk De IJssel wint met forse cijfers Expeditie Robinson bij Scouting Winterfair voor nieuw kerkgebouw Sinterklaas leest voor in bieb Hij komt, hij komt.... Kledinginzameling KndA in verkeerde handen HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 20 NOVEMBER 2013 33 Moordrecht - In de Dorpskerk is zaterdag 16 november een bonte verzame ling schatten te zien. Op een lange tafel staan vazen, servies, schilderijen en andere objecten uitgestald. Taxateur Irene Rozendaal vertelt iets over elk stuk en schat de waarde. Niet alles blijkt kunst, er is ook kitsch meegebracht. "Een stuk met weinig financiële waarde kan toch goud voor de eigenaar betekenen", relativeert Martine Hoven, lid van de organiserende commissie Vorming en Toerusting. Een 'heel bijzonder' stuk wordt geschat op een waarde van 9500 euro. (foto: Wim Hoven) Door Kristien Zuidland Veel mensen hopen dat het vaasje of beeldje dat ze voor een luttel be drag kochten op een rommelmarkt een heus kunstwerk blijkt te zijn. Of dat het geërfde schilderij gemaakt blijkt door een bekende schilder. De commissie Vorming en Toerusting de Stroom heeft een taxatiemid dag georganiseerd waarop bezit ters hun schatten kunnen laten waarderen. Er is veel animo: zo'n veertig stukken worden voorzichtig uitgepakt en uitgestald op een lan ge tafel. Irene Rozendaal, taxateur, bekijkt de objecten en voorziet ze van deskundig commentaar. "Kijk, dit noem ik nu een leuk beeldje. Niet heel uniek maar wel leuk om te hebben. En dit schilderij. Waar schijnlijk afkomstig uit Zeeland, ik denk periode 1880. Jammer dat hij Kinderen in de leeftijd van ze ven tot en met elf jaar zijn tus sen 19.00 en 21.30 uur welkom in het clubhuis van de scouting aan de Stevenstraat 78 waar hen een zo gevernist is." Eigenaar Jos Klui ver toont met trots het scheepsta- fereel en vertelt dat het schilderij uit een erfenis van zijn oom komt. Kluiver had in het kerkblad van de taxatie gelezen en is met de bus naar Moordrecht gekomen. "Je weet maar nooit..." Vazen, veel vazen De commissie die het evenement organiseerde, legt een verband tus sen de begrippen 'gratis' en 'waar deloos'. "Dat zijn termen uit ons jaarthema", legt Martine Hoven uit. "In het geloof draait het om 'gratie', om genade. Je krijgt iets heel waar devols voor niets. Trouwens, niet de financiële waarde bepaalt of iets waardevol is, iets 'waardeloos' kan een enorme gevoelswaarde heb ben." Rozendaal laat vazen, veel vazen, een antieke theepot, schil- aantal kracht-, uithoudings-, denk en eetproeven te wachten staat. Voor meer informatie en aanmel den: welpenleidingscm@gmail.com of www.scoutingmoordrecht.nl. derijen en een oud uurwerk de re vue passeren. De geplande twee uur worden er drie want alle stukken komen aan de beurt. "Heel bijzon- Moordrecht - Rond de Beth-EI kerk aan de Kerklaan 2 wordt vrijdag 22 november van 19.00 tot 21.00 uur een winterfair gehouden. Te verkrijgen zijn onder andere ca deauartikelen, woondecoratie, bro- Moordrecht - Harmonie Kunst na de Arbeid (KndA) hield zaterdag 16 november een kledinginzame- ling in de wijken die gelegen zijn tussen het Kanaal en het spoor. Voordat KndA de kleding mee kon nemen, werd een groot deel hier van al opgehaald door een tot nu toe onbekend gebleven persoon met een witte auto met een laad bak. Deze persoon wordt vrien delijk verzocht de ingezamelde kleding alsnog in de kledingcon- tainer op het terrein van de mu ziekvereniging aan de Sportlaan 5 te deponeren. Elke donderdag en der. Een boegbeeld. Dit is een mooi voorwerp", prijst Rozendaal de bezitting. Het houten beeld komt oorspronkelijk uit Indonesië en is cante, fotokaarten, kleinmeubelen, Israël producten, sieraden, sjaals, oliebollen, warme chocolademelk en erwtensoep. De opbrengst is bestemd voor het nieuwe kerkge bouw. vrijdag kan men hier vanaf 19.00 uur terecht. De kleding wordt vervolgens op gehaald door Reshare, een onder deel van het Leger des Heils. Deze organisatie zorgt ervoor dat kle ding, dekens, huishoudtextiel en schoeisel worden vervoerd naar Oostblok- en Derde Wereld-lan den. De opbrengst is bestemd voor de opleiding van KndA-leerlingen. Voor meer informatie: 0182-378117 of www.knda-moordrecht.nl. rond 1700 gemaakt. De waarde wordt geschat op zo'n 9500 euro. Ten minste één bezoeker kan zich kunstbezitter noemen. Moordrecht - Na het verlies tegen concurrent De Pionier worden de punten duur. Er moest gewonnen worden en liefst met grote cijfers om nog kans op promotie te maken. Tegenstander Onesimus 2 kreeg het derhalve in Moordrecht zwaar te verduren en moest een 7- 7 verlies incasseren. Voor De IJssel wonnen Frank van de Pavoordt, Justin Ja- cobse, Frank Visser, Hans Lodewe- ges, Pim te Lintelo, Ad Multem en Mick van den Berg. Clubcompetitie Met het eerste team achter de borden voor de competitie was het enige categorie A duel de partij tussen Léon Jacobse en Wim Mul der, Jacobse won. Arie Macdaniël jr hield de altijd aanvalslustige Gerard van der Wouden in toom. Rien Duine en Arie Macdaniël sr gaven elkaar geen duimbreed toe. De strijd bleef tot de uitslag in evenwicht. Dat leek ook het geval bij een dicht geschoven stelling bij Leen Boon stra tegen Sjaak in 't Veld. Wel een pluspion voor Boonstra en tot verbazing van velen wist hij na uitvoerig manoeuvreerwerk toch zijn tegenstander te verschalken. Ton van Smirren had tegen Pane Vink lange tijd een gelijke stand op het bord. Een over het hoofd gezien vorkje deed hem echter de das om. Casper de Pijper was tegen Aad van der Meer te gul. Dat was ook het geval bij Bastiaan Rietveld tegen Teus Boere en bij Peter Kool mees tegen Jan Vink. Stand aan kop: 1. Frank Visser, 2. Wim Mulder, 3, Frank van de Pa voordt, 4. Léon Jacobse, 5. Ronald Mandersloot. Moordrecht - Scouting Moordrecht organiseert in samenwerking met Dennis Weening, presentator en oud-deelnemer van het bekende televisieprogramma, voor vrijdag 22 november een 'Expeditie Robinson/71 graden Noord' opkomst. Dennis Weening, op de foto met een teamlid van de scouting, heeft het introductie filmpje samengesteld dat getoond wordt bij Expeditie Robinson/71 graden Noord bij Scouting Moordrecht. Moordrecht - Sinterklaas komt woensdag 4 december naar de plaatselijke vestiging van biblio- theek de Groene Ve nen. Kinderen in de leeftijd van drie jaar zijn van 15.00 tot 16.00 uur welkom om liedjes te zingen en om te luisteren naar Sinter klaas die een mooi verhaal komt voorlezen. Aanmelden kan aan de balie van de bibliotheek of via de site. Er zijn geen kosten aan ver bonden. Voor meer informatie: www.bibliotheekdegroene venen.nl. Moordrecht - Sinterklaas arriveert zaterdag 23 november om 11.00 uur bij garage 't Centrum aan de West Ringdijk 7. Daar wordt hij onder meer opgewacht door de Dikke Pieten die dit jaar groot nieuws hebben. Hun vriendin Testpiet is zwanger en verwacht ergens in de week nadat Sinterklaas is aangekomen een tweeling. De intocht staat daarom in het teken van het gereed J maken van de kinderkamer voor de pietenbaby's die gemaakt wordt op een vlot dat op het kanaal ronddobbert. Sinterklaasvoorstelling Op 29 november worden in sporthal de Zuidpias twee Sinterklaasvoor stellingen gegeven; om 10.30 uur voor de leerlingen van de Jozefschool en de meester Lallemanschool en om 13.30 uur voor leerlingen van de Acht baan, van Kids en Zoo en van het Kwet- ternest. Er is vrije inloop voor ouders, verzorgers en kinderen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 33