Guard zoekt mannen en vrouwen met initiatief voor de beveiliging Goede resultaten TimmersSport op internationaal toernooi Monsterscore voor NieMo Goede resultaten Naomi Bakkeren Barracuda stijgt twee plaatsen Skiën HART VAN HOLLAND SPOR 30 NOVEMBER 2013 45 Tangsoodo Waterpolo Computerloting levert zware strijd op Zwemmen Advertorial Nieuwerkerk aan den IJssel/Moordrecht - De waterpoloërs van NieMo-Van Vliet hadden een gemakkelijke speelronde in de tweede regioklasse. De re serves van het Haagse Zian kwamen met slechts vijfman opdagen en kregen daardoor 21 goals om hun oren. Enige smet op de ruime overwinning waren de vijf tegen goals die de bezoekers desondanks wisten te maken. Eindstand 21-5. Ir het Polderbad waren er gemeng de gevoelens nog voor de wedstrijd begon. Eerder die week kwam het trieste nieuws dat club- en voor velen oud-teamgenoot Raymond Blokland is overleden. Daarom wer den alle wedstrijden deze dag ter nagedachtenis aan hem begonnen met één minuut stilte. Geen stunt voor dames De vrouwenhoofdmacht is er niet in geslaagd om te stunten tegen de reserves van BZEtPC, nummer twee en titelkandidaat in de tweede re- Zevenhuizen - Naomi Bakkeren deed vorige week met Skiteam OSR uit Bergschenhoek mee aan wed strijden in Snowworld Landgraaf. Zaterdag werd gestreden om de titel Nederlands jeugdkampioen slalom indoor. Naomi behaalde bij de scholieren 1 dames een eerste plaats. In de finale voor scholie ren 1 en 2 van twaalf tot en met gioklasse. In de beginfase konden de vrouwen nog bijblijven (1-3), ze raakten qua spel in de tweede periode achterop. In verdedigend opzicht hield NieMo het in de ope ningsfase goed dicht. Na de helft wissel kwam er meer aanvallende beweging. Groot verschil kon er niet gemaakt worden maar Nele man was tevreden over de pogingen van zijn ploeg. "Dat het niet altijd lukt interesseert me niet, zolang we het maar blijven proberen. En met elkaar, als team moeten we er voor blijven gaan." Eindstand 3-10. vijftien jaar miste Naomi een poort en werd gediskwalificeerd. Na het succes van het afgelopen jaar mocht Naomi meedoen aan de kwalificatiewedstrijd voor het NK indoor. Tussen de top en Neder landse selectie plaatste zij zich na twee runs nog net voor de Knoc kout race en behaalde daar een negentiende plaats. Hendrik-I do-Ambacht/Zeven hui zen - In het weekend van 16 en 17 november vond in Hendrik-ldo-Am- bacht een internationaal Tangsodoo toernooi plaats. Twee dagen, tien landen, vierhonderd deelnemers; onderhen een aantal leden van Tim mersSport. Bij de jeugd konden Tim van der Haak, Fabian Damen en Niels Kooij hun prima optreden nog niet in eremetaal laten uit beta len, maar Nathan de Graaf wist bij het sparren een eerste plaats te veroveren en bij de breektest werd hij derde. Art Steiger ver overde goud bij het sparren en werd knap tweede bij de breektesten. Bij de senioren kunnen Dian de Wit, Sven van Vuuren, Tristan Kor poraal en Clifton Pronk terugkijken Nieuwerkerk aan den IJssel - Met veertig deelnemers werd zaterdag het Kaasspecialisttoernooi gespeeld. Met vaste teams was het een span nende middag, waarbij drie teams de volle winst van drie wedstrijden haalden. Winnaar werd het team Arie van Vliet en Gerard Belterman. Tweede werd John de Vries met Aad Kok. De laatste podiumplaats was voor Peter Troost met Bas Oosterom. Jennifer Hompus, Laura van Leeu wen en Dian de Wit (van links naar rechts) werden eerste op de syn chroon loopvorm van landenteams. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bar racuda startte zaterdag in de tweede ronde van de KNZB Regio West Competitie voorzichtig. Op de estafette kwamen de jongens evenals de meisjes tot een derde positie. Daarna behaalden vooral de jongere zwemmers het ene persoonlijke record na het andere. Eerste plaatsen met flinke ver- op een mooie ervaring. Beginnende sporters als de gebroeders Van Driel konden al gelijk goed meedoen; Stefan werd derde bij het sparren en Mathijs eerste bij de breektesten. Jennifer Hompus en Frances Meijers werden in hun poule tweede bij het sparren en Jennifer werd ook nog tweede bij de loopvormen. Inter nationale topper Laura van Leeu wen veroverde goud bij het sparren. Spektakelstuk van het toernooi was de synchroon loopvorm van de lan denteams; Laura van Leeuwen/Dian de Wit en Jennifer Hompus werden door de jury tot winnaar uitgeroe pen, daarmee de Griekse en Duitse teams ruim achter zich latend. Art en Nathan krijgen aankomende week wegens hun goede prestaties hun volgende graad uitgereikt. betering van hun tijden waren er voor lan Minnigh op de 200 meter wisselslag, Isabel Ie den Hartog op de 100 meter wisselslag en Jeroen Bechtold op de 100 meter wissel slag en 50 meter rugslag. Dank zij de goede prestaties van alle zwemmers klom Barracuda van een achtste naar een zesde plaats op de ranglijst. Het succes van Guard Academy is de unieke combinatie van theorie en praktijk Guard Academy houdt op zaterdag 30 november een speciale selectie- en advies dag voor de opleiding MBO beveiliger 2 op haar vestigingen te Deventer, Nijmegen, Amsterdam en Dordrecht. Diegene die de opleiding met succes afronden zijn kort daarna vrijwel zeker van een baan in de beveiliging. Ruim 80% van de cursisten heeft na het behalen van het beveiligings diploma binnen 2 a 3 maanden een baan in de beveiliging gevonden. Ondanks de crisis is de vraag naar beveiligers namelijk nog steeds groot.t. Beveiligingsbedrijven vragen nog steeds goed opgeleid personeel. Dit komt onder meer door de steeds strenger wordende veiligheidseisen. Niet alleen bij luchthavens, maar ook bij scho len, ziekenhuizen, banken, overheidsgebouwen, industrieterreinen en evenementen. Bovendien neemt nog steeds de criminaliteit in omvang toe. Guard heeft in de loop der jaren honderden beveiligers opgeleid. De opleiding is intensief en duurt een halfjaar. Bijna alle toegelaten cursisten slagen en vinden zeer snel werk in de beveiliging. Nog steeds wordt bij beveiligers gedacht aan grote sterke mannen. Niets is minder waar. Ook aan vrouwen in de bevei liging is steeds meer behoefte net als aan 45 plussers. We moeten hier bij denken aan werk zaamheden zoals telefoniste, receptioniste en conciërge functies op scholen, baliewerk zaamheden in overheidsgebouwen, maar ook front- en backstage activiteiten bij vele soorten evenementen en winkelbeveiliging. Om te mogen werken in de beveiliging is een MBO niveau 2 diploma vereist. Dat geslaagden van de Guard opleiding met dat diploma snel een baan vinden komt doordat de opleiding tot de meest complete en beste in Nederland mag worden gerekend. Guard biedt dan ook vele extra vakken zoals AED, parkeerregelaar en EHBO. Uniek is dat Guard de theorie opleiding combi neert met een zeer gevarieerd praktijkgedeelte. Zo kunnen cursisten brede werkervaring opdoen en in de volle breedte kennismaken met het vakgebied. Ook kan de stage worden ingericht rondom de persoonlijke situatie van de stagiair en kan er tevens op veel momenten in de week stage worden gelopen. Ook in de weekenden. Een stage bijna op maat dus en aangepast aan de persoonlijke situatie. Guard kent eigenlijk geen uitvallers. Dit komt door de uitgebreide selectie vooraf. Zo wil de opleiding teleurstellingen voorkomen bij de cursist. Guard screent dan ook altijd vooraf. EEN TOEKOMST IN DE BEVEILIGING DIE WERKT EN LOONT Studeren kost helaas geld. Veel mensen die graag bij Guard de opleiding willen volgen heb ben dat geld bij de start van de opleiding niet. Helaas is ook de overheid sinds enige tijd niet meer bereid om scholing te vergoeden. Guard merkt dan ook dat veel mensen niet meer wil len en kunnen wachten op een bijdrage vanuit bijvoorbeeld het UWV of de Gemeente. Ze tonen zelf initiatief, investeren zelf en nemen zo hun eigen toekomst in handen. Een belangrijke reden voor Guard om te starten met een eigen studiefinancieringfonds waardoor voor ieder een met initiatief de opleiding toegankelijk en betaalbaar blijft. Voor inschrijving aan de oplei ding is deelname aan de selectie- en adviesdag verplicht. Verder mag een cursist geen strafblad hebben. Inschrijven voor de selectie- en advies dag kan via de website van Guard Academy, www.guardgroup.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 45