Jaap Smit voorgedragen als nieuwe commissaris van de Koning BRAinS in actie Dierencentrale Oproep 'plaatje-praatje' voor editie Nostalgia facebook i'Vrijwilligers zijn het zout in de pap' KERKDIENSTEN ZONDAG 1 DECEMBER "V HART VAN HOLLAND ZUIDPIAS 27 NOVEMBER 2013 13 ji H Muziek Beeldende kunst Cultureel erfgoed www.scnz.nl - info@scnz.nl «if--.- Tweede Kamerlid en oud-wethouder van Zuidpias Tamara van Ark deelt haar belevenissen als volksvertegenwoordiger in politiek Den Haag met de lezers van Hart van Holland. Op mijn bureau staat een peper en zoutstelletje in de vorm van twee figuurtjes die elkaar innig omarmen. Op de achterkant staat de tekst "vrijwilliger van het jaar 2009". Het was de symbolische vrijwilligersprijs van Nieuwerkerk aan den IJssel in 2009, vlak voor de fusie. De symboliek erachter is dat vrijwilligers het zout in de pap zijn, de onmisbare ingrediën ten om de wereld net een beetje mooier te maken. Ik herinner me nog dat ik bij de uitreiking een sprookje vertelde. Het ging over een koning en zijn drie dochters. De oudste dochter vergeleek hem met de allermooiste kleding. Hij wist hoeveel ze van kleren hield dus hij was tevreden. De tweede dochter vergeleek hem met sie raden. Hij wist hoe blij hij haar maakte met een ketting dus hij knikte blij. Toen zijn jongste doch ter hem vergeleek met het zout in het eten, ontbrandde hij in woede en verbande haar naar de verste uithoeken van zijn koninkrijk. Hoe kon zij hem zo simpel neerzetten! Toen het zout echter opraakte en al het eten fletser werd, begreep de koning eindelijk wat zijn doch ter hem had probeerde te vertel- len. Zonder zout is alles maar flauw. De dochter was weer welkom in het paleis. Ik hou ervan om dingen om me heen te zetten waar ik een herinnering bij heb. En dit peper en zoutvaatje laat me altijd aan die avond terug den ken. Zeker nu de avonden langer worden, buiten de regen tegen de ramen slaat en we de donkere da gen voor de kerstdagen weer in gaan, vallen die lichtpuntjes extra op. Immers, juist in deze maan den wordt de wereld een beetje mooier van al die vrijwilligers. Elk jaar is het toch weer heel bijzon der dat in elke plaats in Nederland Sinterklaas aankomt met boot en pakjes. Ik kan nog maar net goed uitleggen thuis aan mijn jongste dochter hoe het Sint lukt om op hetzelfde moment op televisie te zijn en in het echt op straat. Ik hoop dat ze het nog een jaar gelooft! Maar de magie van deze traditie zou nergens zijn zonder al die mensen die het mogelijk ma ken. Hetzelfde geldt voor al die mensen die straks in verzorgings- en verpleeghuizen zorgen voor kerstversiering, kerstactiviteiten en voor braderieën, lampionnen- optochten en kaarsjesmarkten. ledereen lijkt wel wat te doen en dat is eigenlijk heel bijzonder. Zelfs als je niet een vaste kracht kunt zijn omdat werk of thuis dat niet toelaat, is er altijd een mogelijkheid. Ik behoor om die reden tot een groot leger van collectanten, en dat levert al tijd heerlijke herkenning op. Watje allemaal meemaakt als je langs de deuren gaat! Soms sta je voor een huis waar je de bel echt hebt horen rinkelen, maar waarvan de bewo ners gewoonweg niet opendoen. Dan sta jij voor die deur, altijd een beetje een ongemakkelijke situatie. Of omdat je weer even bijkletst met mensen die je al tijden niet hebt gezien en die dan ineens voor je neus staan. "Goh, ik wist niet dat jij hier woonde, wat leuk". Aan den lijve ondervinden dat veel mensen na acht uur 's avonds echt niet meer open doen wat heel begrij pelijk is maar ook een jammerlijke constatering. En aan het einde van de week het schudden met de bus met geld en tevreden constateren dat ie toch weer lekker vol zit. En zo doet iedereen wat, mooi toch? Den Haag - Provinciale Staten van Zuid-Holland hebben Jaap Smit (56) bij heministervan Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties (BZK) aanbevolen als nieuwe commissaris van de Koning. De Staten besloten dit tijdens de ge heime statenvergadering van 25 november, op advies van de vertrouwens commissie. Smit is daarmee de verwachte opvolger van Jan Franssen, die per I januari zijn functie neerlegt. Jaap Smit is sinds 2010 voorzitter van de vakcentrale CNV, en werkte voor die tijd onder meer als direc teur/bestuurder van de Stichting Slachtofferhulp Nederland, adviseur en predikant. Hij is gehuwd en heeft twee kinderen. Smit past volgens Provinciale Staten in het profiel van een breed georiënteerde verbinder met daadkracht. Op basis van de aanbeveling brengt de minister van BZK een voordracht uit aan de Koning. De nieuwe com missaris wordt vervolgens bij Ko ninklijk besluit benoemd voor een periode van zes jaar. Provinciale Sta ten streven ernaar dat Jaap Smit op 1 januari kan beginnen. Moerkapelle Herst. Herv. Gem.: 9.30 uur ds. M.W. Muilwijk en 18.30 uur kand. J. Kooij. Herv. Gem. Moe.: 9.30 uur ds. A.J. van den Herik en 18.30 uur ds. E. De Mots (1e Adv.) Ger. Gemeente Moe.: 9.30 en 18.30 uur ds. W. Harinck. Moordrecht Herv. Bethel. Gem.: 10.00 uur ds. PJ. Teeuw (VHA) en 18.30 uur ds. C. van der Scheur. V.E.G. in 't Goudse: 15.00 uur mw. Annotee. Prot.Gem. De Stroom: 10.00 uur ds.mw. A. Ter Schuur-Van der Plicht in Ontm.kerk; 17.00 uur Oecumenische adv. zangdienst in Dorpskerk (Beraad van Kerken). RK Geloofsgem. St. Johannes Onthoofding: 9.00 uur Woord en Communieviering Werkgroep Moordrecht (1e Adv.); 17.00 uur Oecumenische Adventszang- dienst in grote Kerk. De kerk is elke woensdag open vanaf 11.30 uur; om 12.00 uur vindt het mid daggebed plaats. Volle Evangelie Gem. Effata: 11.00 uur Levi Risamasu (radio-uitzen ding Joop in Alphen). Nesselande Kerk in Nesselande (Brede School): 10.00 uur Gert van den Bos (1e Adv. En Viering Avondmaal). St. Josephparochie (zie Nieuwer kerk) Nieuwerkerk aan den IJssel St. Josephparochie: 9.30 uur Eu charistieviering met pastor W. Bekedam. Veg Het Kruispunt: 10.00 uur Ab Agereek (Avondmaal). Prot. Gem. De Bron: 10.00 uur ds. M. Verschoor (1e Adv.). De Lichtkring: 9.30 uur ds. J.M. Oldenhuis en 16.30 uur ds. W. de Groot. Herv.Gem. Oude Kerk: 9.30 uur ds. J. Westland (voorber. HA) en 18.30 uur ds. H.C. Marchand. Herv. Gem. Nieuwe Kerk: 9.30 uur ds. H.C. Marchand (voorber. HA) en 17.00 uur ds. HJ. van der Veen. Ger.Gem. in Nederland ('s-Gra- venweg 71): 9.30 en 16.30 uur leesdienst. Zevenhuizen Herv. Gem. Dorpskerk: 10.00 uur ds. D. van Vreeswijk (doop, 1e Adv.) en 19.00 jeugddienst. Herv. Gem. Kapel Oud Verlaat: 10.00 uur ds. EJ.N. Kronenburg. Ger. Kerk Zev/Moe: 9.30 uur pas tor J.J. Donkers (1e Adv.). Vrijz.Prot.Kerk: 10.30 uur mw. M. Walburg. R.K. Gem. Moerkapelle/Zeven- huizen: 10.15 uur Woord- en Communieviering in Dorpshuis Swanla. Gevonden Kat, cypers, met veel wit, flinke kat; Vierde Tochtweg, Moordrecht. Kat, zwart; Bredeweg, Moerkapelle. Kater, cypers, mager; Fluitekruid, Nieuwerkerk aan den IJssel. Kat, zwart; Eerste Tochtweg, Nieu werkerk aan den IJssel. Kat, zwart, witte bef, buik, kin, voe ten voor, sokken achter en wit vlekje onder neus; Kon. Emmahof, Nieu werkerk aan den IJssel. Voor meer informatie: 0186-601199 of www.dierencentrale.nl. Met een flinke Karate-schreeuw gingen de vuisten naar voren. Like ons op www.hvhonline.nl Zuidpias - Een kijkje achter de schermen bij Hart van Holland, een bezoek aan Waterzuivering Korten- oord, keyboard en piano leren spe len of knutselen. De afgelopen twee weken gingen weer diverse BRAinS activiteiten van start. Kinderen die liever sportief zijn hadden plezier met fitness, karate, volleybal en badminton. In maart verscheen de eerste editie Nostalgia van Hart van Holland. Smid Bram Heij deed zijn verhaal, de geschiedenis van het Moor- drechtse weeshuis en tabaksfabriek Dobbelmann uit Waddinxveen kwamen voorbij en beeldbepalende gebouwen aan de 's Graven weg in Nieuwerkerk aan den IJssel werden belicht. De positieve reacties van de le zers hebben we in dankbaarheid aanvaard en hebben ons doen be sluiten een vervolg aan Nostalgia te geven. In februari 2014 kunt u weer een mooie, goed verzorgde, ouderwetse krant in de bus ver wachten. Wat zou het leuk zijn als de in breng van de lezer daar in terug te vinden is. We doen daarom een op roep voor de rubriek 'plaatje-praat je'. Lezers mogen een foto insturen (tenminste veertig jaar oud), verge zeld van een - nostalgisch - tekstje in maximaal 150 woorden. De redactie zal een selectie maken uit de inzendingen en die publice ren in de editie Nostalgia van 2014. Reacties (onder vermelding van 'Nostalgia') zijn welkom bij: redactie@hart-van-holland.nl Foto's (ingescand) graag als jpg- bestand met een bestandsgrootte tussen de 1 en 3 mb, de tekst bij voorkeur als Word-bestand. Foto's en tekst (plaatje-praatje) kunnen ook gestuurd worden naar: Redactie Hart van Holland, Noor delijke Dwarsweg la, 2761 GA Ze venhuizen. (onder vermelding van 'Nostalgia') Laat uw inzending dan vergezeld gaan van een retourenvelop. Zaterdag 30 november 10.00-10.45 uur Blokfluitgroep Moz-Art met sin terklaasliedjes Bibliotheek Zevenhuizen Vrijdag 29 november 18.00-21.00 uur en zaterdag 30 november 9.00-16.00 uur Expositie Ingrid Bovekerk en cur sisten Atelier Artistique, Dorpsstraat 38, Moerkapelle Info: 06-23405252 Zaterdag 30 november 13.30-16.00 uur Openstelling Ons Verleden Tweemanspolder 15 te Zevenhuizen Info: 06-53385372 of johan@bovenmolen.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 13