li 0 Wegens verhuizing van onze showroom, diverse showroom modellen met HOGE KORTING! VANAF 1 MAART is onze NIEUWE SHOWROOM geopend op de Hoogeveenenweg 19H in Nieuwerkerk a/d IJssel. Zwamon Zonweringsalon Sint en Piet op bezoek bij Tarzan Moerkapelle in wintersfeer Kerstgroepen en -stalletjes gezocht Boekenmarkt Streekarchief Midden-Holland Sinterklaas én Kerst bij Wereldwinkel Dorpsstraat 20 2912 CB Nieuwerkerk a/d IJssel Tel.: 0180 - 399323 info@zwamon.nl www.zwamon.nl HART VAN HOLLAND ZUIDPLA5 27 NOVEMBER 2013 19 Moerkapelle - Een aantal zwarte pieten komt donderdag 28 no vember op bezoek bij gymnastiek vereniging Tarzan om van 9.00 tot 10.00 uur mee te doen aan de ouder-en peutergym in dorps huis Op Moer. Het is natuurlijk de grote vraag of zwarte piet ook een zwartepietendiploma gaat krij gen! De kosten bedragen voor een (groot)ouder met kind 4,25 euro; met twee kinderen 6,50 euro. Op dinsdag 3 december kunnen leden van Tarzan in de leeftijd tot acht jaar vanaf 15.45 uur in dorpshuis Op Moer hun kunsten vertonen voor Sinterklaas. Zwarte Piet zorgt voor wat lekkers, ook voor de wachtende ouders op de tribune. Moerkapelle - WoordEtDaad houdt vrijdag 29 november van 15.00 tot 21.00 uur op het terrein van The Farm Shop 'Moerkapelle in wintersfeer'. De opbrengst is bestemd voor het project 'Afrika, op je gezondheid'. Op het erf van The Farm Shop staat een groot aantal kramen en ook de winkeliers en diverse bedrijven in Moerkapelle zijn tot in de avond geo pend. Voor de tweedehands speelgoed- kraam is de organisatie op zoek naar speelgoed. Wie speelgoed wil afstaan kan contact opnemen via 079-5936911 cp.wouters@solcon.nl of06-12308446 of mx.lindhout@hotmail.com. Zevenhuizen - De Ontmoetingskerkstaat zaterdag 14 december in het teken van 'de geboorte van de kerststal'. In de sfeervol versierde kerk aan de Dorps straat 106 kunnen die dag van 10.00 tot 16.45 uur allerlei kerstgroepen en kerststallen bezichtigd worden. Gouda/Regio - Het Streekarchief Midden-Holland houdt zaterdag 20 november van 11.00 tot 16.00 uur een boekenmarkt. Vanwege de verhuizing in 2014 wordt het ar chiefgebouw aan de Groeneweg in Gouda goed opgeruimd. Uit alle hoeken en gaten en kasten komen nieuwe en tweedehands boeken tevoorschijn. Het betreft dub bele exemplaren van boeken over Gouda en de regio, maar ook al gemene boeken over geschiedenis en andere onderwerpen die wor den af gestoten. Alle afgeschreven boeken uit de collectie gaan op deze dag voor een klein prijsje van de hand. De opbrengst van de boekenmarkt komt ten goede aan de Stichting Vrienden van Archief en Librije en wordt gebruikt om de restauratie van archiefstukken en librijeboe- ken te financieren. Stichting Open Monumentendag, de Historische Vereniging die Goude en De Bibli otheek Gouda zijn ook present op deze boekenmarkt met hun eigen aanbod van nieuwe en afgeschre ven boeken. De boekenmarkt vindt plaats aan de Groeneweg 30 (ingang via binnen plaats) in Gouda. Voor meer informatie: info@groenehartarchieven.nl Veel mensen hebben rond de kerst een kerstgroep of kerststal in huis staan. Het gebruik van kerststal len en kerstgroepen was aanvan kelijk vooral bedoeld om mensen die niet konden lezen op een beel dende manier het kerstverhaal on der de aandacht te brengen. Theo Roelofs verzorgt om 11.30 uur een presentatie over dit onderwerp. Ten behoeve van de expositie is de organisatie op zoek naar kerstgroe pen- en stallen. Wie aan deze op roep gehoor wil geven kan contact opnemen via 010-2220132 of lenie- mulder@de-nesse.nl. De dag wordt om 16.00 uur afge sloten met de uitvoering van het kerstcantatorium van Willem Vogel dat in samenwerking met Stichting Orgelcultuur Zuidpias plaatsvindt. De uitvoering wordt onder leiding van dirigent Willem Blonk ver zorgd door Oecumenisch Senio renkoor Open Hof, door sopraan Glenda Ossekoppele en door Ge rard van der Zijden op het orgel. Het koor wordt voor dit optreden versterkt met een aantal gastzan- gers uit de gemeente Zuidpias. De toegang is vrij; bij de uitgang wordt een collecte gehouden. Voor meer informatie: 010-2220132 of 0180-631912. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Wereldwinkel kunnen bezoekers de sfeer proeven van Sinterklaas én Kerst. De winkel heeft een me tamorfose ondergaan en nieuwe cadeautjes voor Sinterklaas en Kerst van producenten uit Azië, Zuid-Amerika en Afrika liggen voor het uitzoeken. Ook zelf een cadeaupakket samenstellen be hoort tot de mogelijkheden. De Wereldwinkel is te vinden aan de Dorpsstraat 51a, geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 17.30 uur en op zaterdag tot 16.30 uur.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 19