Wind en snert ingrediënten voor 'komsnert' bij korenmolen Windlust Midas Dekkers in bibliotheek Zonnebloem zoekt vrijwilligers Getuigen gezocht van ruzie tussen man en vrouw Jantje Beton zoekt collectanten Parencompetitie IJsselbridge Er werd gebridged... Oma Piet op bezoek bij PWA v. Bieb korter open op 5 december HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 27 NOVEMBER 2013 21 Nieuwerkerk aan den IJssel - Een winderige dag, daarop hoopten de vrijwilligers van stichting Molen kortenoord want wind en snert zijn de ingrediënten van hun benefiet 'komsnert: Het weer werkte mee op 23 november: van ver zijn de rond draaiende wieken van korenmolen Windlust te zien en dichterbij ook te horen. Met de verkoop van snert - en andere producten- hoopt de stichting op extra inkomsten om te voorzien in de onderhoudskos ten. Zo'n vijfenveertig belangstel lenden komen naar de molen. Het 'komsnert' valt samen met de in tocht van Sint in Nieuwerkerk. De opbrengst, tweehonderd euro, valt bestuurslid Dick Groenendal een beetje tegen. "Waarschijnlijk is ie dereen Sint aan het verwelkomen." Door Kristien Zuidland "De molen was een ruïne, een stomp, zonder wieken en kap," ver telt Rob Rosbergen, pr-medewerker van stichting Molen Kortenoord Windlust, "en kijk nu!" Trots wijst hij op de korenmolen die sinds 2005 opnieuw in productie is genomen dankzij de inspanningen van stich ting Molen Kortenoord. "Ik heb heel wat stenen gebikt," blikt Wou tervan Tienhoven terug, "je gaatje verdiepen in de historie en ik ging het ambacht steeds interessanter vinden." Na een cursus mag Van Tienhoven zich molenaar noemen en produceert nu in de korenmo len twee dagen per week meel op ambachtelijk wijze. Het naastgele gen dagcentrum Korenaer verwerkt Van links naar rechts: stagiair Bram Kwant, Maarten Molenaar, Wouter van Tienhoven, Dick Groenendal en Rob Rosbergen. het meel en verkoopt de producten in de theeschenkerij. "Een prachtig initiatief', vindt bestuurslid Tiny van Teeffelen. "Er werken mensen met een beperking. Voor hen is de molen heel belangrijk. Ze zijn ape trots op 'hun' molen." Martha (74) en Jan van den Bos (77) hebben wel trek in een bak snert. "Meel koop ik altijd bij de supermarkt", bekent Martha, maar laat zich toch overhalen tot de aanschaf van een pak. "Binnenkort appeltaart", hoopt echtgenoot Jan. "Mooie dingen in je eigen woonplaats moet je koes teren", geven Heieen Moraal en Kari van Eeden als reden om langs te gaan bij de molen en schaffen een sinterklaascadeautje aan. Ros bergen maakt er aan de hand van trefwoorden een spitsvondig ge dichtje bij. Op het terras blijft het rustig, want er staat een straffe wind. Bezoekers bewonderen liever in de molen de mooi uitgevoerde renovatie en laten zich voorlichten over de techniek. "Dankzij het kruiwerk kan het wie- kenkruis in de windrichting gedraaid worden. Met alle winden mee dus", legt Van Tienhoven enthousiast uit. Ook voorzitter, Maarten Molenaar vertelt gepassioneerd. "De molen hóórt bij Nieuwerkerk. Het silhouet van Nieuwerkerk is enorm opgevij zeld. Tijdens de renovatie zeiden we weieens 'windlast' maar spreken we volmondig van windlust." Van Teef felen roert de snert nog eens door. De bodem van de pan komt in zicht. "Als de pan leeg is, hebben we tien liter verkocht." Nieuwerkerk aan den IJssel - In het kader van de landelijke actie Nederland Leest houdt Midas Dekkers donderdag 28 november in bibliotheek aan het Raadhuisplein een lezing over het boek 'Erik of het klein insectenboek' van Godfried Bomans. Midas Dekkers (1946) is bioloog en schrijft boeken over mens en dier, waarbij hij meestal schrijft over de raakvlakken tussen beide. De avond begint om 20.00 uur; de toegang bedraagt in de voorverkoop 5 euro. Kaarten zijn verkrijgbaar in de bibli otheek of bij boekhandel Van Delft in winkelcentrum Reigerhof. Aan de zaal betaalt men 6 euro. Nieuwerkerk aan den IJssel - Na tionale Vereniging De Zonne bloem afdeling Nieuwerkerk aan den IJssel zoekt enthousiaste vrijwilligers die eenmaal per twee weken een bezoekje willen bren gen aan mensen met een fysieke beperking. Belangstellenden kunnen contact opnemen via 06-10301879. Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie is op zoek naar getuigen van een ruzie tussen een man en vrouw op maandag 25 november tussen 10.30 en 11.00 uur. De vrouw liep met een kinderwagen met daarin een baby van drie maan den over de Zuidplaslaan richting winkelcentrum Reigerhof. De man kwam achter de vrouw aan en er ontstond tussen hen een hele hef tige ruzie. Getuigen wordt verzocht zich te melden via 0900-8844. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bui tenspelen is leuk én essentieel voor de lichamelijke, sociale en mentale ontwikkeling van kinderen. Jammer genoeg is vrij buitenspelen en be wegen niet meer vanzelfsprekend voor elk kind. Vaak is er geen ge schikte speelruimte, is de speelplek slecht bereikbaar of niet uitdagend genoeg. Daarom ondersteunt Jantje Beton kinderen om hun eigen buurt leuker te maken. Omdat Jantje Beton clubs die bij dragen aan het (buiten)speelple- zier van kinderen graag steunt, wordt de collecteopbrengst ge deeld met de collecterende ver enigingen die zich lokaal inzetten. Dit betekent dat de helft van de opbrengst bestemd is voor de col lecterende organisatie zelf, terwijl de andere helft door Jantje Be ton gebruikt wordt voor buiten- speelprojecten door het hele land. Nieuwerkerk aan den IJssel - Berthy van Lieshout en Wim van de Laar z'jn met 67,86% op woensdag 20 november in de vijfde zitting van de tweede competitieronde in de A- 'ijn eerste geworden; 2. Riet Filé en Jeany van der Leer 66,07%; 3. Erna van Boheemen en Ronny Schepers 59,23%. B-lijn: 1. Loes Vink en Lucy Wijnen 69,64%; 2. Leen Klein w Edo Pouwelse 62,50%; 3. Ma rianne en Hans Ranft 58,93%. C- l'jn: 1. Trudie van der Made en Elly Meenks 69,64%; 2. Corrie van 't Nart en Renée Verdonck 61,61%; 3. Carla Arkensteijn en Hannie Kiekens 51,01%. D-lijn: 1. Anneke en Hans de Jong 60,07%; 2. Harry en James Laan 59,38%; 3. Riet Overgaag en Ada Suurbach 56,25%. De zesde zitting van de tweede competitieronde van de parencom petitie is in de A-lijn op maandag 25 november met 61,31% gewon nen door Meta Rietman en Jan Saers; 2. Liesbeth Smit en Jacque line Voerman 60,42%; 3. Jan Mud en Herbert Berkhuysen 57,14%. B- lijn: 1. Laila en Roel Bakker 63,24%; 2. Erna Aalberts en Hannie Kiekens 57,44%; 3. Ans Schneider en Joke Hensema 56,55%. C-lijn: 1. Wen- neke van Veldhuizen en Ina Teeu- wen 63.19%; 2. Nel Kooijmans en Bep Vermaas 59,03%; 3. Louis van de Wal en Karei Hartlieb 57,64%. De collecte wordt gehouden van 10 tot en met 15 februari en wordt in Nieuwerkerk aan den IJssel gecoör dineerd door Stichting Vedj, Voor en door Jongeren. Wie een paar uurtjes van zijn of haar vrije tijd als col lectant wil besteden aan dit goede doel kan voor meer informatie te recht op www.vedj.info. Aanmelden kan tot zondag 1 december in ver band met het maken van wijkinde- lingen. Nieuwerkerk aan den IJssel - De zesde, tevens laatste ronde van de tweede competitie bij de Nieu- werkerkse Bridge Club is maan dag 25 november in de A-lijn met 58,68% gewonnen door Ada van der Linde en Greet Gallagher. Op de tweede en derde plaats ein digden respectievelijk Joan Sip- man en Irene den Hollander met 58,33% en Lucy Wijnen en Renate Tournier met 56,94%. B-poule: 1. Wim Schreuder en Ton Vissers 73,26%; 2. Arie Blok en Hans Del- wel 59,72%; 3. Wil Blok en Berthy van Lieshout 58,33%. Nieuwerkerk aan den IJssel - De oma van Hoofdpiet bracht donder dag 21 november een bezoek aan de Prins Wilem Alexanderschool aan het Goudmos om, gezeten op haar rollator, aan de kleinste kin deren een verhaaltje voor te lezen. Vervolgens ging ze langs bij de gro tere kinderen om te vragen of zij in de school een slaapplaats wilden inrichten voor Sinterklaas, omdat de oude man een plekje moet heb ben om af en toe even uit te rusten van zijn drukke werkzaamheden. Voor Sinterklaas is nu een van de lokalen van de school ingericht als slaapkamer. En nu maar hopen dat hij er een keertje komt slapen. Nieuwerkerk aan den IJssel - In verband met het feest van Sinterklaas is de Openbare Bibliotheek aan het Raad huisplein op donderdag 5 de cember geopend van 14.00 tot 16.00 uur in plaats van tot 17.00 uur.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 21