Con 2+1 GRATIS 4 2 GRATIS "Die hobbel van véértig. Zestig, zeventig, dat is één pot oud nat" HET BESTE VAN TWEE WERELDEN: 6 3 GRATIS de telecom partner laat u kennismaken met de business provider! 8 4 GRATIS HART VAN HOLLAND 'ENIJIZEN MOEPKAPLLL 27 NOVEMBER 2013 35 Literaire avond met Tineke Beishuizen feest van herkenning fianittex üt telecommunicatie Moerkapelle - De literaire avond met schrijfster en Libelle-columnist Tineke Beishuizen op woensdag 20 november in dorpshuis Op Moer was voor de 120 vrouwen in de zaal een feest van herkenning. "Dat kan ze. De dagelijkse dingen zó verwoorden dat ze leuk worden." Beishuizen was uitgenodigd door de Vrouwen van Nu. Door Kristien Zuidland Tineke Beishuizen belooft de zaal woensdag 'een zwerftocht door heden en verleden', om er met een grijns aan toe te voegen: "Gezien mijn leeftijd wordt het meer verle den dan heden. Die hobbel van veer tig was het ergste. Zestig, zeventig, dat is één pot oud nat, maar die hobbel van véértig." De zaal lacht. Opvoeding, echtscheiding, demen tie. Het zijn onderwerpen waarin de vrouwen zich woensdagavond herkennen; instemmende reacties en lachsalvo's blijven niet uit. "Dat kan ze. De dagelijkse dingen zó ver woorden dat ze leuk worden", be schrijft een van de aanwezigen het talent van Beishuizen. Die vertelt over haar werk voor Li- belle. "Ik lag in scheiding en schreef voor de Libelle tien verhalen over De man en De vrouw. Toen vond de redactie het mooi geweest. Ik verstoorde de Libelle-droom. Maar ik kan toch niet schrijven over een man die niet meer mijn man is. Ik moest van mezelf schrijven over al die eerste keren alleen: kerst, va kantie, thuis, in bed. Tien maanden later dreigde de hoofdredacteur met ontslag. Uiteindelijk verschoof De man naar een randgebied en kwam er weer ruimte: een serie portret ten van vrouwen. Ik mocht blijven", grijnst Beishuizen. Familiegeheimen Ze praat gemakkelijk, verbindt ver schillende episodes uit haar werk en leven met groot gemak. In de pauze werkt Beishuizen die inmiddels de zeventig ruim gepasseerd is, ge woon door en verkoopt haar boeken. Wil de Heer, algemeen bestuurslid, kent Beishuizen vooral van vroeger, "eerder kocht ik haar boeken, maar dat is best prijzig. Je leest het één maal. Ik overweeg nu lidmaatschap van de bibliotheek." Zwan Sekeris deelt haar truc om Beishuizen voor delig te lezen: "Lees het boek eerst zelf en geef het daarna cadeau", lacht ze terwijl ze de gesigneerde exemplaren in haar tas stopt. Na de onderbreking mag Beishui- zens pseudoniem Anne-Wil worden bevraagd. "Mensen zeiden 'hoe haal je het in je hoofd om zo open over je gezin te schrijven. Zo is Anne-Wil ontstaan. Mijn grootste familiege heimen kom je via haar te weten. Ik schrijf over mijn gezin en niemand weet het." Beishuizen is openhartig en heel herkenbaar. "Dat restje eten gooi je natuurlijk niet meteen weg. Je stopt het in een doosje. Na drie da gen voelt het weggooien toch an ders." Ter afsluiting wordt de zaal getrakteerd op voorlezen uit eigen werk. "Mijn nieuwe liefde en ik en de kinderen. Dat was niet altijd tof. Ik dacht 'ik sta ze af ter adoptie'. Hij reageerde anders, wilde terug naar de natuur. Lees tent. Ik wilde een hotel. Ik houd erg van natuur maar vooral op televisie. Zes weken in een tent. Overleven in een puntzak. Hij gaat gezellig koffiezetten en wijst mij een kabouterstoeltje. Dat paste toen nog net. En ik zeg, 'gezellig' en denk 'de eerste dag van zes weken is voorbij'. Confero Telecommunicatie is de partner voor alle ondernemingen die gaan voor het optimale: gedegen advies, de beste prijs-prestatieverhouding en uitstekende en persoonlijke service! Confero Telecommunicatie is een partner, geen verkoper. Wij stoppen niet met het verlenen van service na de deal. Dan zijn we pas net begonnen. Wij bieden u een breed scala aan diensten, van vaste en mobiele telefonie tot ritregistratie en navigatie. Maar ook unieke producten als De Werkende Webapp en De Werkende Website. Confero Telecommunicatie laat u graag kennismaken met Yes Telecom, dé mobiele provider voor de zakelijke markt! Yes Telecom levert mobiele spraak en data in de vorm van abonnementen en bundels, welke geheel op maat worden gemaakt om perfect aan te sluiten op uw behoeften. Bovendien belt u bij Yes Telecom op het kwaliteitsnetwerk van KPN! Prins Alexanderlaan 94 Nieuwerkerk a/d IJssel 0180 33 06 20 info@confero-telecom.nl www.confero-telecom.nl Bedrijven uit de Gemeente Zuidpias die al naar volle tevredenheid gebruikmaken van onze diensten: C. Neleman Transport I SpekflowersEasy Container Service i Gebroeders Koot Transport I Anker Grondverzet B.V. I Starre Advies CMS Mobiele Airco Service I Juwelier Van Someren I Ontijd Koeling I E&B Engineering Bouwbegeleiding I GN Industriebanden Tineke Beishuizen wordt geïntroduceerd door voorzitter Thea van der Eist van Vrouwen van Nu. 2 1 Geldig op alle sloggi's - De goedkoopste is gratis ^JPk^Geldlgvan 29*11 t/m 12.12*2013 j 'VZolang de voorraad strekt Dorpstraat 33, Waddinxveen 0182 612579

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 35