Gezond in winter www.fitfirst.nl ZEVENHUIZEN Waarom echografie? [0180] 634465 euforie zorgen. Probeer de inname van koolhydra ten in de hand te houden en eet goed en gezond. Let erop datje voldoende vitamines en mineralen binnenkrijgt. Met name ijzer, zink, magnesium en vitamine B zouden een rol spelen bij een winterdip. De dagen beginnen en eindigen donker en het wordt ook steeds kouder. Het liefst kruip je op de bank met een goed boek. De zomerse smoothies en frisse fruitsalades hebben plaats gemaakt voor warme chocomel en pepernoten Het is echter wel belangrijk datje goed voor jezelf blijft zorgen. Gezond eten Het is natuurlijk voor de hand liggend, maar gezond eten kan echt een enorm verschil maken voor je weerstand en immuunsysteem. Eet veel groenten, fruit, hele granen (=volkoren producten), zo nu en dan mager vlees en magere zuivel en maak ook vooral gebruik van kruiden en specerijen Knoflook is bijvoorbeeld een absolute aanrader om een verminderde weerstand te verbeteren dankzij diens antivirale eigenschappen. Hoe meer vari atie hoe beter. Zodoende krijg je zoveel mogelijk verschillende vitamines, mineralen en spoorele- menten binnen. Ogen open Fietsen, wandelen, sporten: maakt niet uit, als de ogen maar open zijn, zodat ochtendlicht het netvlies kan bereiken. Als je voor het licht wordt al op kantoor zit, kun je in de lunchpauze naar buiten gaan. Bewaar de zonnebril maar voor de zomer. Beweging Lichaamsbeweging is sowieso goed voor een opgewekte stemming. Het zorgt voor aanmaak van endorfines, die voor een gevoel van geluk of fcWfrlfSt f>en,f ïrstt»®1 Echografie kan in het geval van problemen aan pezen en/of spieren een nauwkeuriger beeld geven om vervolgens de behandeling efficiënter in te zetten. FitFirst beweegcentrum Nijverheidscentrum 42 2761JP Zevenhuizen beweegcentrum HART VAN HOLLAND SPIEGELBEELD 27 NOVEMBER 2013 37

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 37