0 ZONDAG OPEN ICprsf hoMioV fokooi* Echtpaar Wiersma verkozen tot Beste Buur Vrijwillige weekendboer moet werk van professional overnemen VAN II00 TOT IT 00 UUR de Haij £^van der Wende intratuin pijnacker en zoetermeer advocaten HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 27 NOVEMBER 2013 3 Zorgboerderij bereidt zich voor op bezuinigingen op dagbesteding ill INTRATUIN ZEVENHUIZEN IEDERE ZONDAG GESLOTEN Thuis in de regio. Vanaf 30 november zijn ze er weer Jelle en Tineke Wiersma zijn verkozen tot Beste Buur van 2013. Waddinxveen/Zevenhuizen - In een samenleving die steeds meer individu aliseert en waarin men steeds minder naar elkaar omkijkt, zijn mensen die wél naar de ander omkijken erg waardevol. Om die reden roept de Huur- krsbelangenorganisatie Waddinxveen Zevenhuizen Moerkapelle (HWZM) elk jaar de Beste Buur uit. Afgelopen zaterdagmiddag vond in het kantoor van HWZM aan de Wingerd in Waddinxveen de verkiezing voor de zesde keer plaats. Dit jaar werd het echtpaar Wiersma uitZevenhuizen uitgeroepen tot Beste Buur van 2013. Door Job van der Plicht ledereen kon een buurman of buur vrouw nomineren voor de titel Beste Buur, er zijn geen criteria om geno mineerd te worden. Zo zijn er ge nomineerden die het groen van de omgeving bijhouden, of de omge ving schoonhouden. De uiteindelijke winnaars van de verkiezing, Tineke en Jelle Wiersma, zijn genomineerd omdat ze ervoor zorgen dat hun ter minaal zieke buurvrouw thuis kan blijven wonen. Wat opvalt bij het rondkijken van de tafel waaraan de genomineer den zitten, is dat er praktisch alleen ouderen genomineerd zijn. Volgens de penningmeester van HWZM Els de Groot komt dat omdat ouderen meer tijd hebben om een helpende band toe te steken: "Jongere men sen hebben andere prioriteiten, zo is mijn persoonlijke mening. Veel van de aanwezigen hier werken niet meer en hebben dus de tijd om vrij willig de omgeving te helpen." Van de elf nominaties werd uitein delijk het echtpaar Tineke en Jelle Wiersma verkozen tot Beste Buur van het jaar. Zij ontvingen een aan denken aan de verkiezing, maar volgens de organisatie mocht elke genomineerde 'zich een winnaar noemen.' Tineke Wiersma ziet de verkiezing als een enorme beloning die niet nodig was geweest: "Ooit hopen we zelf oud te worden en dan hopen we ook dat er iemand voor ons klaar staat." Haar man Jelle vult aan: "Het zou voor iedereen gewoon moeten zijn. Het kost ons ook geen energie, het gaat in één moeite door." Bij de kleinschalige voorziening In de Krom zijn dagelijks zo'n vijftien cliënten aan het werk. HtMj^ieian<jcnofga' Alle genomineerden waren er zaterdag bij. Intratuin Zoetermeer Voorweg 192. Intratuin Pijnacker Rijskade la. www.intratuin.nl intratuin kleurt je leven De kinderboerderij, onderdeel van de Gemiva-SVG Groep, is volgens Hoogeveen al dertien jaar een leuk uitje voor mensen uit de buurt en zelfs ook van verder weg. "Mensen kunnen hier komen om te recreëren en wat te leren. Opa's en oma's die op hun kleinkinderen passen, komen hier bijvoorbeeld een paar uurtjes buurten. Die betekenis die we heb- bezor»e«is*»2^ Moordrecht - Zorg- en kinderboerderij In de Krom in Moordrecht is dringend op zoek naar vrijwilligers die in het weekend het dagelijkse beheer van de kinderboerderij op zich willen nemen. Dit is het gevolg van bezuinigingen op de zorg, die de komende jaren worden doorgevoerd. "Van twee professionele begeleiders in het weekend, moeten we er naar één", zegt locatiehoofd Hans Hoogeveen. "In het zwartste scenario moeten we op termijn sluiten. Per 2015 wordt de dagbesteding voor mensen met een verstandelijke beperking niet meer betaald vanuit het Rijk, maar moet de gemeente dit gaan bekostigen. Deze 'decen tralisatie' gaat gepaard met een be zuiniging. "De precieze effecten zijn nog niet bekend", stelt Hoogeveen, "maar het is duidelijk dat we minder geld gaan krijgen voor cliënten die hierheen komen voor hun dagbeste ding." Het wordt daardoor voor de zorg instelling lastiger om kleinschalig, voor maximaal vijftien cliënten per dag, te blijven werken en dezelfde professionele begeleiding te bieden. "De kans bestaat dat we op termijn moeten samengaan met andere in stellingen." Momenteel zijn er in de weekenden op de acht vaste bewoners van In de Krom, plus de zes of zeven cli ënten in de dagbesteding, twee professionele werkbegeleiders aan wezig. Hoogeveen: "Eén staat er dan binnen en één buiten. Wij ho pen mensen te kunnen vinden die buiten basiswerkzaamheden willen verrichten en een oogje in het zeil kunnen houden bij de cliënten die de dieren verzorgen. Ervaring in het begeleiden van mensen met een handicap is niet noodzakelijk. De vrijwilligers kunnen altijd terugval len op de professional binnen." ben voor de samenleving, past goed in het verhaal van de overheid over eigen kracht." Van de nieuwe weekendboeren wordt verwacht dat ze bij toerbeurt op zaterdag en/of zondag tussen half tien en vier uur werken. "Het werk op de boerderij heeft alle seizoenen zijn charmes", weet Hoogeveen. "In de winter als er sneeuw ligt, en het bui ten koud is, beleven we met z'n allen aan de koffie in de keuken soms mooie momenten." Belangstellenden kunnen contact opnemen met Hans Hoogeveen, telefoon (0182) 37 77 55 of mailen naar hans.hooge- veen@gemiva-svg.nl. Sanitiem Arbeco B.V. Ringvaartlaan la 2914 VJ Nieuwerkerk a/d IJssel Zjlf tlWi'SfflVH ilw*litttK iktH Tel. (0180)31 41 12 •info@arbeco.nl Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 «10x010-2204499 Ook dit jaar hebben we weer een mooie kwaliteit Nordmannen uit Denemarken. Dé mobiele fietsenmaker 06-30 72 72 12 Lange Zijde 9a, 2761 AV Zevenhuizen (Jumbo-plein) fietsklaar.gf

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 3