lA/egafsluitingen A20 Cursus Djembé en Percussie Gedichtenwedstrijd dromen .op papier Schoenendoosvrijwilligers gezocht Kerstzangavond met mannenkoor Prins Alexander Bestuurslid W Moerkapelle onderscheiden Opbrengst collecte NSGK Ruim 1,3 miljoen mensen extreem eenzaam T HART VAN HOLLAND REGIO 27 NOVEMBER 2013 55 r-v Beginnerscursus Mahjong Workshop Mandala tekenen Reünie discotheek Koetshuis Filmavond in Kristal Nieuwerkerk aan den IJssel - In verband met reparatie aan het asfalt wordt afrit 17 (Nieuwerkerk aan den IJssel) van de A20 rechts (richting Utrecht), tijdelijk voor alle verkeer afgesloten op maandag 2 december van 02.00 tot 05.30 uur. In verband met reparatie van het asfalt worden de hoofdrijbaan vanaf toerit 17 (Nieuwerkerk aan de IJssel) van de A20 rechts (rich ting Gouda), de toerit 17 (Nieu werkerk aan de IJssel) van de A20 rechts (richting Gouda) en de Toerit 18 (Moordrecht) van de A20 rechts (richting Gouda) afgesloten van woensdag 4 december 23.30 uur tot jdonderdag 5 december 05.30 uur. In beide gevallen kunnen hulpdien- I sten met gepaste snelheid gebruik blijven maken van het werkvak. In verband met een asfaltreparatie wordt de verbindingsweg in knoop punt Gouwe van de A12 links (ko mende uit Utrecht) naar de A20 Links (Gouda-Hoek van Holland), tijdelijk voor alle verkeer afgesloten op woensdag 4 december van 00.30 uur tot 02.00 uur. Hulpdiensten kunnen in dit geval geen gebruik maken van het werk vak. Voor meer informatie: 010-2080500 of verkeersloketzuid holland@rws.nl. Nesselande - In De Kristal aan de Cypruslaan 404 gaat in januari een cursus Djembé en Percussie van start. Tijdens de acht lessen op de dinsdagavond, waaraan zowel be ginners als gevorderden kunnen deelnemen, worden de Afrikaanse ritmes iedere week complexer waar bij de deelnemers na een paar lessen kunnen ervaren dat een 'gewone' groep mensen al na een paar lessen kan veranderen in een dynamische groep percussie-muzikanten. Voor meer informatie en aanmel den: 010-2518988 of www.curzusenzo.nl. I Gouda/Regio - Museum Gouda organiseert een gedichtenwedstrijd bij de R tantoonstelling 'Dromen op doek'van Henri Fantin-Latour. J Deelnemers kunnen hun gedicht tot 13 januari insturen en alle gedichten I worden geëxposeerd in zaal 9 van het museum, ledereen, van jong tot oud, t mag meedoen en maakt kans op een prijs. I Een deskundige jury zal de gedich- I] ten - geïnspireerd door Fantin-La- I tour - beoordelen en op 5 februari I zullen de prijswinnaars bekend wor- I' den gemaakt. i De gedichten dienen maximaal 25 L I regels lang te zijn, inclusief titel en I witregels en moeten ingezonden worden in lettertype Times New Roman grootte 12. Er mogen geen plaatjes of andere informatie toe gevoegd worden. Insturen kan tot 13 januari, (met vermelding van contactgegevens) naar: rondleidingen@museumgou- da.nl it ^venhuizen - In de Schoenmaat- iesloods aan het Noordeinde 57 in Zevenhuizen zijn vrijwilligers druk Net de versierde en gevulde schoe nendozen van tienduizenden kin deren. De schoenendozen worden Secontroleerd, gescand, gesorteerd Cr> ingepakt. Daarna gaan ze op T* O. ■niii^v CfUSIlHi (Mil IBSé Rotterdam-Alexanderpolder - In de Verrijzeniskerk aan de Springer straat 340 wordt dinsdag 17 decem ber een kerstzangavond gehouden. Het christelijk mannenkoor Prins Alexander opent de avond onder leiding van dirigent Arjan Breuk hoven. De organisatie belooft een 'afwisselend programma waarin samenzang, koorzang, solozang en instrumenten elkaar in hoog tempo afwisselen'. Medewerking wordt ook verleend door organist Martin Zonnenberg, vocaal ensemble Vocalism en so praan Anneke Bliek-Monsma uit Nieuwerkerk aan den IJssel. Het concert begint om 20.00 uur, de kerk is vanaf 19.30 uur open. De toegang bedraagt 7,50 euro, vrien den van het koor betalen 5 euro. Reserveren: 010-4219454. Moerkapelle - Bestuurslid Hans van Vliet van Voetbal Vereniging Moerka pelle is tijdens de algemene ledenvergadering op vrijdag 22 november be noemd tot Lid van Verdienste van de KNVB. Van Vliet (65) zit veertig jaar in het bestuur van de club, met name als secretaris en penningmeester. De onderscheiding werd uitgereikt door Tammo Beishuizen, voorzit ter van het district West II van de KNVB, en bondsbestuurder van de KNVB, die bij de vergadering aan wezig was onder het - niet onware - voorwendsel geïnteresseerd te zijn in de toekomstplannen van de vereniging Erelid Rustig, vertrouwd, maar bovenal eerlijk. Zo typeerde Beishuizen de jubilaris, die bovendien de uitspraak 'alles komt op zijn eigen tempo' op het lijf geschreven is. De Bleiswij- ker met het blauw-witte hart werd in 1966 lid met een aantal andere Bleiswijkers omdat er in die tijd in Bleiswijk geen zaterdagvereniging was. Als een van de weinigen is hij samen met zijn broer bij W Moer kapelle blijven hangen. Sinds 1992 is Van Vliet erelid van de vereniging. Al eerder kreeg hij van de KNVB de zilveren waarderingsspeld. Zevenhuizen - De onlangs ge houden collecte voor de Neder landse Stichting voor het Ge handicapte Kind (NSGK) heeft in Zevenhuizen 930,63 euro opgebracht. De or ganisatie bedankt gevers en col lectanten voor hun bijdrage. transport naar kinderen in Albanië, Moldavië, Irak, Ghana, Kenia en de Filipijnen. De organisatie zoekt nog meer vrijwilligers. Zij kunnen zich dagelijks melden bij de schoen- maatjesloods van maandag tot en met vrijdag. De actie duurt nog tot januari. De Rotterdamse vrouw die tien jaar lang dood in haar huis lag houdt de gemoederen in Nederland flink be zig. Mensen vragen zich af hoe het mogelijk is dat niemand deze vrouw miste of naar haar omkeek. De vraag rijst of zij zich eenzaam voel de. Uit onderzoek blijkt dat één op de drie Nederlanders zich wel eens eenzaam voelt. Ruim 1,3 miljoen mensen voelen zich zelfs extreem eenzaam. Zij ervaren een gevoel van leegte omdat zij zich niet verbonden voelen met anderen. Eenzaamheid is van alle tijden, maar het aantal mensen dat in een sociaal isolement verkeert neemt toe. De hulplijn van Korrelatie biedt mensen die zich eenzaam voelen de mogelijkheid om samen met een hulpverlener te bespreken hoe ze hun eenzaamheid aan kunnen pakken. Bijna 50 jaar geleden - om precies te zijn op Kerstavond 1964 - werd Korrelatie in het leven geroepen om mensen te helpen die zich eenzaam voelden. Veel mensen bleken be hoefte te hebben aan een persoon lijk gesprek en adviezen om hun gevoel van eenzaamheid te door breken. Dit is anno 2013 nog altijd een van de onderwerpen die de psy chologen en maatschappelijk wer kers van Korrelatie behandelen. Zij gaan het gesprek aan met mensen en zetten hen aan vooral zélf actie te ondernemen en contact met an dere mensen te leggen. Voor meer informatie: www.korrelatie.nl. Rotterdam - Mahjong is een Chi nese en Japanse denksport, die met stenen gespeeld wordt. De stenen bestaan uit draken, win den, bamboes, kringen en tekens. Het doel van het spel is om be paalde combinaties te sparen om te kunnen winnen. Het spel wordt wel vergeleken met Rummycub, maar dan wat ingewikkelder. Op dinsdag 14 januari gaat een cursus Mahjong van start. De zes lessen vinden plaats in wijk- gebouw Romeynshof in de wijk Ommoord. Voor meer informatie en aanmelden: 0180-312017, 06-47834868 of via www.enmv.nl. Zevenhuizen - Irma Rietveld verzorgt op woensdag 11 de cember van 9.00 tot 11.30 uur in de plaatselijke vestiging van bibliotheek de Groene Venen een kennismakingsworkshop 'Man dala tekenen'. Een mandala is een tekening in een cirkel waarin kleuren en vormen herhaald worden. Deze ochtend wordt een bestaande mandala bewerkt met diverse materialen als potloden en stif ten. De kosten bedragen 7,50 euro (inclusief materiaal). Voor meer informatie en aan melden: www.bibliotheekde groenevenen.nl. Regio - De Stolwijkse discotheek Het Koetshuis, later De Palmera, was in de jaren '70/'80 'the place to be' voor jongeren uit onder meer Zevenhuizen en omgeving. De uitgaansgelegenheid heet tegenwoordig Café de Jantjes. Op zaterdag 30 november komt Adrie Oudenes (alias discjockey Epo) naar Stolwijk om voor één avond herinneringen op te halen met muziek uit die tijd, waaron der het Zevenhuizens Volkslied. De Jantjes is gevestigd aan de Wijdstraat. De avond begint om 20.00 uur. Nesselande - In De Kristal wordt op initiatief van werkgroep On der Andere(n) op maandag 9 december de speelfilm 'Quartet' vertoond. De komische maar toch ook aangrijpende film is het regiedebuut van Dustin Hoffman. In een huis voor ge pensioneerde musici wordt het jaarlijkse concert voorbereid ter ere van wijlen Guiseppe Verdi's verjaardag. De komst van Jean (gespeeld door Maggie Smith) zorgt voor een hoop opschud ding. Zij gedraagt zich als een echte diva, maar weigert mee te zingen. Toch zal het concert door moeten gaan. De voorstel ling begint om 19.30 uur; zaal open om 19.00 uur. De toegang bedraagt 3,50 euro. De Kristal is gevestigd aan de Cypruslaan 404. Voor meer informatie: 010- 2862760 of 010-4553799.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 55