Expositie Wim van Hoogdalem Bioloog Midas Dekkers leert en laat lachen Adventviering PCOB Kerstconcert Da Capo en Intermezzo Oudheidkamer open Verdubbeling Hoofdweg-west gaat door HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 4 DECEMBER 2013 17 Lezing over beesten en mensen 70-jarige automobilist komt om het leven Bieb korter open op 5 december Veiligheid Onderonsje bij het signeren. Nieuwerkerk aan den IJssel - Jan Wolkers kon goed over beestjes vertellen. Een debiele zemelaar die over slakjes zat te jeremiëren", noemt Midas Dek kers wijlen de schrijver. De tegendraadse bioloog gaf donderdag 28 novem ber een lezing in de bibliotheek, naar aanleiding van Nederland Leest en het daarbij verschenen Erik of het klein insectenboek. Op de stoelen in de zaal - die bijna allemaal bezet raken - ligt een lees- gids die hoort bij het boek van God fried Bomans. In dat boek belandt hoofdpersoon Erik in een schilderij en is hij even groot als de mieren en slakken. De leesgids beeldt deze insecten af. "Ze zien er best mooi en schoon uit", mompelt een dame te gen haar metgezel. "Maar toch heb ik ze liever niet in huis." Midas Dekkers haalde ze wel in huis, al was het om ze te onder zoeken. "Toen jongetjes nog niet konden computeren, verzamelden zij insecten." Waarom die insecten ons zo fascineren? "Insecten zijn net zo succesvol als, of nog succes voller dan, wij. Wij zijn een van de grootste dieren op aarde, insecten Nieuwerkerk/Rotterdam - Bij een ongeval op de Maasboule vard in Schiedam is maandag middag een 70-jarige automo bilist uit Nieuwerkerk aan den IJssel om het leven gekomen. Het slachtoffer reed door nog onbekende oorzaak de Nieuwe Maas in en verdronk. Nieuwerkerk aan den IJssel - In verband met het feest van Sin terklaas is de Openbare Biblio theek aan het Raadhuisplein op donderdag 5 december geopend van 14.00 tot 16.00 uur in plaats van tot 17.00 uur. zijn klein en kunnen zich makkelijk verbergen voor vijanden." Fabels Et anekdotes Bijna een uur rakelt Dekkers verha len op. De zaal luistert ademloos, of dat nu is omdat ze wachten op een feitje dat Dekkers deelt, een fabel die hij ontzenuwt ("de vrouwelijke bidsprinkhaan eet het mannetje niet op na de daad") of een grap die hij aan het opbouwen is. Het is leren en lachen bij Dekkers. Het boek van Bomans is het begin punt van de verhalen van Dekkers. Over de wens van mensen om te metamorfoseren, zoals Erik doet. Over platgereden processierupsen, over de oorlogsdrang van mieren. "Men denkt dat wij de enige dier- Nieuwerkerk aan den IJssel - De Oud heidkamer van de Historische Vereni ging Nieuwerkerk aan den IJssel (HVN) is zaterdag 7 december open van 14.00 tot 17.00 uur. Op de stalzolder is een tentoonstelling over openbaar soort zijn die oorlog voert. Onzin, rode bosmieren doen het ook." Onderwijs genieten Dekkers zegt dingen die anderen niet zeggen en zegt het op zo'n manier dat men erom moet grinni ken. Er klinkt ook een applausje als Dekkers het onderwijs ervan langs geeft. Een vrouw uit de zaal vraagt wat Dekkers ervan vindt dat haar zoontje - die tot Dekkers' genoe gen Midas heet - op de basisschool geen biologieles krijgt. Volgens Dekkers gaat het onderwijs te veel om presteren. "Onderwijs dient om mensen te laten genieten." In de pauze signeert Dekkers boe ken, maakt een praatje en vraagt naar de leukste kroegen van Nieu werkerk. Na een paar verhalen te hebben voorgelezen en vragen uit de zaal te hebben beantwoord, krijgt Dekkers een fles wijn en een applaus dat de doorgaans zo stille bieb doet lijken op een concertzaal. vervoer in Nieuwerkerk. Deze keer zal Ab van Adrichem uit Moordrecht de touwbaan weer bedienen. De Oud heidkamer is te vinden op 's-Graven- weg 6a in het rijksmonument Nooit Gedacht. De toegang is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssel - Tot 2 januari wordt in de bibliotheek het werk van kunstenaar Wim van Hoogdalem geëxposeerd. De tentoongestelde werken, onge veer vijftien, vormen een over zicht van de technieken die Van Hoogdalem toepast. Aquarellen Nieuwerkerk aan den IJssel - De plaatselijke afdeling van de PCOB houdt woensdag 11 december om 14.30 uur haar jaarlijkse advent viering. Dominee Arnold Schipper vertelt in het Hervormd Kerkelijk Centrum aan de J.A. Beyerinkstraat aan de hand van tentoongestelde kerststallen hoe het kerstfeest wordt beleefd in andere landen en culturen. Het dossier verdubbeling Hoofdweg west stond dinsdag 26 november voor de zoveelste keer op de agenda van de gemeenteraad van Zuidpias. In een convenant gesloten met de gemeente Rotterdam werd in 2001 afgesproken om, op kosten van Rot terdam, de Hoofdweg-west te ver dubbelen als ontsluiting van de wijk Nesselande. De raad van Zuidpias besloot eind 2011 niet akkoord te gaan met een verbreding naar twee keer twee rijstroken.Wel werd inge stemd met een maatwerkoplossing, waarbij de weg één rijstrook per richting zou houden. Nadat bleek dat de verkeersveiligheid hiermee niet voldoende kon worden gewaar borgd, verwees het college deze plannen naar de prullenbak. Bo vendien wijzen verkeerstellingen uit 2012 uit dat de hoeveelheid verkeer op dit moment groter is dan eerder werd aangenomen. Sluipverkeer Bij de beslissing over een definitief schetsontwerp voor een verdubbe ling kwamen dinsdag geen nieuwe argumenten op tafel, de partijen be ten zich vast in hun standpunt. De SP vindt dat Nesselande toch een ei gen op- en afrit op de snelweg moet krijgen. Volgens D66 is het onzin om voor veel geld een probleem op te lossen dat er niet is en er misschien ook helemaal niet komt. GBZ vraagt zich af of er echt meer verkeer is, of dat het sluipverkeer van de A20 betreft. Ook de WD ziet geen capa citeitsprobleem en als de A20 wordt aangepakt, komt dat er volgens de fractie ook niet. Verdubbeling zal het fileprobleem niet oplossen, maar juist meer sluipverkeer aanzuigen, denkt de WD. van bloemen, stads- en verge zichten, zomer- en winterland schappen vormen de hoofdmoot van zijn oeuvre. Maar te zien zijn ook acrylsehilderijen, pastellen en tekeningen. De expositie is te bezoeken tijdens de openings uren van de bibliotheek. Nieuwerkerk aan den IJssel - Sym fonisch blaasorkest Da Capo en koor Intermezzo geven zaterdag 14 december om 20.00 uur, met me dewerking van Euterpe, een kerst concert in de Sint Josephkerk aan de Kerklaan 20. De toegang is vrij, een bijdrage in de kosten wordt op prijs gesteld. Aan de inspanningsverplichting richting de gemeente Rotterdam hebben we wel voldaan, was de houding van de oppositie, die niet bang was voor de dreiging met een inpassingsplan door de provincie. De melding dat de Belangenver eniging Hoofdweg, die aan het begin van de vergadering insprak, niet uitsluit dat zij naar de rechter stapt, maakte anderzijds geen in druk op de coalitiepartijen. Voor de ChristenUnie-SGP is een goede verkeersdoorstroming over een veilige weg met het uitsluiten van financiële risico's voor de ge meente van belang. Ook de PvdA vindt dat er veel aandacht voor de veiligheid van met name het langzame verkeer moet zijn, maar is ervan overtuigd dat de weg in de toekomst nodig is. Zoals Wiebe Zijlstra (CDA) opmerkte: "We an ticiperen op de toekomst, we ne men nu een besluit en als de feiten straks anders zijn dan zal dat wel blijken, het duurt nog jaren voor dat die weg er ligt." Hoe de weg er straks echt uit gaat zien is nog niet duidelijk want het ontwerp wordt nog steeds aange past. Na bezwaren van de Fietsers bond en Veilig Verkeer Nederland werd de fietsoversteek al aan gepast; om deze veilig te krijgen worden verkeerslichten de beste optie genoemd. WN heeft meer bezwaren, volgens wethouder Bosman gaat het om 'een andere visie'. Met het nu genomen besluit kan de bestemmingsplanprocedure in werking worden gezet. OV-wethouder Arjen Hazelebach bespreekt de OV-expositie. (archieffoto) Nieuwerkerk aan den IJssel - De Hoofdweg-west wordt verdubbeld. Daartoe heeft de gemeenteraad, na meer dan twaalf jaar discussiëren, dinsdag 26 november besloten. Met 13 coalitiestemmen vooren 77 stemmen tegenging de raad akkoord met deze, met name door Rotterdam en de provincie Zuid- Holland gewenste aanpassing.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 17