ZONDAG OPEN VAN 10.00 TOT 17.00 UUR "Als ze een echt thuis hebben, wordt loslaten makkelijker" Piet zat te denken v.a. 5,- p/m2 fs www.dezuidplas.nl www.odonhoogendoorn.nl deHaij der Wende Bedrijfsruimte Opslagruimte Stalling TE KOOP: v.a. 32.900,- TE HUUR: advocaten HART VAN HOLLAND ZUIDPIAS 4 DECEMBER 2013 3 INTRATUIN PIJNACKER EN ZOETERMEER INTRATUIN ZEVENHUIZEN IEDERE ZONDAG GESLOTEN Ouders ijveren voor woonvoorziening gehandicapte kinderen in Moordrecht Thuis in de regio. Intratuin Zoetermeer Voorweg 192. Intratuin Pijnacker Rijskade la. www.intratuin.nl Moordrecht - Het was hun oudste broer die het balletje een jaar of twee, drie geleden aan het rollen bracht. Nu lijkt een eigen appartementje in een par ticuliere woonvoorziening voor de Moordrechtse broers Kevin (18) en Remco (15) Hoogeveen op termijn mogelijk. Hun ouders vormen met drie andere ou derparen de drijvende kracht achter de Stichting Ouderinitiatief de Zuidpias, die in het dorp een complex voor achttien kinderen met een beperking wil laten bouwen. Door Judith Rikken De broer van de slechtziende Kevin en Remco bracht het onderwerp een paar jaar geleden ter sprake. Moeder Elly Hoogeveen: "Hij vroeg zich af hoe hij straks, als wij er niet meer zijn, zo goed mogelijk voor zijn broers kan zorgen. Het leek hem en ons het beste als Kevin en Remco in de buurt en dicht bij elkaar gaan wonen." Terwijl zijn ouders al jaren ijveren voor een woonvoorziening voor hun zoons in hun eigen dorp, is Kevin, die net als zijn broertje het Bardet Biedl syndroom heeft en altijd ondersteu ning nodig zal hebben, nog niet zo met zijn toekomstige woonruimte bezig. "Voorlopig hoef ik het huis nog niet uit. Ik ben druk met andere dingen; gamen, muziek luisteren, werken, voetballen. Ik laat alles ver der aan m'n ouders over. Maar ik wil wel heel graag in het dorp blijven wonen. Mensen kennen mij hier en ik weet de weg, omdat ik tot mijn achtste goed hebben kunnen zien." Hij verheugt zich erop om met een groep leeftijdgenoten samen te wo nen en leuke dingen te kunnen on dernemen. Ook vindt hij het prettig om straks, meer dan in een woon voorziening van een zorginstelling, zijn eigen regels te kunnen bepa len. "Ik was eens op een feestje van vrienden en daar begon de begelei ding al met stofzuigen toen we nog helemaal niet uitgefeest waren. Dat ga ik wel anders doen." Het appartementencomplex moet zelfstandige woonruimte gaan bie den aan kinderen met verschillende soorten beperkingen. Een orthope dagoog bepaalt uiteindelijk hoe de samenstelling van de groep wordt, waarna begeleiding op maat kan worden ingekocht. Stef Hoogeveen: "Wij vinden dat het personeel moet worden aangepast aan de cliënten en niet andersom." Ook wordt ge dacht aan dagbesteding binnen de woonvoorziening. Voor de ouders is een belangrijke rol weggelegd. Elly Hoogeveen: "ledereen is wel ergens goed in, en kan dus iets voor de woonvoorziening betekenen. De ene kan goed timmeren, de andere vindt het leuk om te knutselen. De ouders en kinderen die er tot nu toe bij be trokken zijn, zijn al één grote familie geworden. Ons gemeenschappelijk belang is dat we allemaal het beste voor onze kinderen willen. Als het ons lukt om een echt thuis voor ze te creëren, wordt loslaten voor ons een stuk makkelijker." Meester Lalleman Hoogeveen stelt dat een bouwer momenteel de mogelijkheden op de locatie van de Meester Lalleman- school aan de Middelweg onder zoekt. Die verhuist op termijn naar de nog te bouwen brede school. Over twee maanden moet meer be kend zijn. Ook de Sint Jozefschool aan de Leliestraat is in beeld. Daar naast is de gemeente met zorgver lener Zorgpartners in gesprek over nieuwbouw op de Moerdregt-loca- tie, die volgend jaar wordt gesloopt. Behalve aan de broers Hoogeveen, moeten de nieuwe appartementen ook onderdak gaan bieden aan Je roen (23), Lara (18) en aan Sylvana (24), die verstandelijk beperkt is en een vorm van autisme heeft. Mo menteel woont ze in deeltijd bui tenshuis. "Een week daar, een week thuis", vertelt haar vader Ron van den Berg uit Nieuwerkerk aan den IJssel. Hij is mede-bestuurslid van het ouderinitiatief en kan zich niets mooiers wensen dan een zelfstan dige, maar beschermde woonruimte Elly Hoogeveen, Ron van den Berg, Kevin Hoogeveen en Stef Hoogeveen. voor zijn dochter Sylvana, waar ze precies de zorg krijgt die ze nodig heeft. Tot nu is het niet gelukt dat bij een bestaande zorginstelling te vinden. In Noord-Brabant zag Van den Berg wat het resultaat van een ouderinitiatief kan zijn: "Niet te be schrijven. Zo warm. Het voelde als thuiskomen." Meer informatie: www.stichtingdezuidplas.nl Piet Veenstra rijmt er nog tot en met donderdag op los. Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor de elfde keer op rij assisteert puzzel maker en gelegenheidsdichter Piet Veenstra uit Nieuwerkerk aan den IJssel deze week Rijmpiet bij het maken van sinterklaasgedichten. Wie om woorden verlegen zit, kan tot en met donderdag terecht aan het tafeltje van Veenstra boekhandel Van Delft in winkelcentrum Reigerhof. Rij doet het gratis en graag, al meer dan tien jaar. "Ik heb inmiddels veel yaste klanten", vertelt Veenstra. doen ik vorig jaar zeventig werd en erover dacht om ermee te stoppen, Vr°egen mensen of ze me dan mis- schien wel mochten bellen voor een gedicht. Toen besloot ik hier toch maar weer te gaan zitten. Het leuke is: ik zie alleen maar blije mensen, want als ze zelf konden rijmen, kwa men ze hier niet." Dinsdagmiddag is een oma, ook niet voor de eerste keer, speciaal naar de boekhandel gekomen om gedichten te laten maken voor haar kleinkin deren. Al na enkele minuten heeft ze twee A5-jes in handen waarmee ze goed voor de dag kan komen bij haar hockeyende en voetbalminnen- de kleinzoon en creatieve, saxofoon spelende kleindochter. De vrijwillige beloning gaat in het spaarvarken, waarvan Veenstra de inhoud dit jaar schenkt aan Stichting Evenement. Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 ontwerp aanleg renovatie onderhoud Knibbehveg 42, 2761 JE Zevenhuizen Telefoon: 06-51257148 E-mail: infotSodonhoogendoom.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 3