I m dreaming of a white Christmas ..J Kerstsfeeravonden *30% kassakorting ERKLEIJ Kerstbomen 11 Kerststukken KERSTGROEN Donderdag 12 Vrijdag 13 december En bent u zelf creatief?? op alle Kerstartikelen (alleen op de 2 koopavonden) Koffie, thee, chocomelk met wat lekkers Keuze workshop i \v? 4/ /s Mooie kerstarrangementen in diverse kleuren en maten HART VAN HOLLAND SPECIAL mr Er is een kindeke geboren op aard Kerstfeest, een christelijk feest waarbij we de geboorte van Jezus herdenken. De zoon van God die als kind in een arm gezin op deze wereld komt. Die onder erbarmelijke omstandigheden wordt geboren: Jozef en Maria wonen in Nazareth, een plaatsje in het oosten van Israël, een arme streek. Hoewel Maria zwanger is moeten zij op reis omdat de Romeinse keizer, die op dat moment het land Israël bezet heeft, wil weten hoeveel onderdanen hij heeft. Hij heeft bevolen dat iedereen zich moet laten inschrijven in de plaats waar zijn voor ouders vandaan komen. Jozef en Maria moeten naar Bethlehem want zij stammen af van koning David. Eenmaal in Bethle hem kunnen ze geen onderdak vinden en verblijven in een stal, waar Maria die nacht bevalt van haar eerste kind. Een wonderlijk verhaal over een God die niet als koning, in pracht en praal, op de wereld wil komen maar als een van de minsten omdat hij zich wil ontfermen over iedereen, ook over hen die als het minste beschouwd worden. Daarna gebeuren er nog meer wonderlijke dingen: engelen komen aan herders in de buurt van Bethlehem vertellen dat de zoon van God geboren is. Wijze mannen zien in de sterren een aanwijzing dat er een koning geboren is en gaan spontaan op reis om die koning te bezoeken. En het meest wonderlijke: het verhaal wordt nog steeds verteld en nog steeds vieren we in groten getale het kerstfeest. Een feest van nieuw leven, van het Licht van God dat in de wereld is gekomen om ons hoop te geven op een mooie toekomst zonder verdriet en pijn en ons oproept om te zien naar hen die aandacht en hulp nodig hebben. Oh dennenboom wat zijn uw takken wonderschoon.... Jaarlijks zetten we begin december onze kerstboom weer op. Waar komt die traditie vandaan om een boom in huis te zetten? Kerst valt rond de kortste dag, 21 december. Rondom deze datum werd van oudsher de midwinterzonnewende of midwinterfeest gevierd en daaraan zijn veel gebruiken terug te voeren. De Germanen vierden Yule of het joelfeest, waarbij zij 's nachts bomen in brand staken om het licht terug te laten keren. In de middeleeuwen wordt het gebruik van versierde bomen vooral vermeld in de landen rond de Oostzee. In Duitsland bouwde de kerk voort op die traditie via de heilige Bonifatius (ca. 672-754). Volgens de legende velde hij sparren in de grote bossen van Thüringen en gebruikte hij de driehoekige vorm van de boom om het principe van de drie-eenheid (de Vader, de Zoon en de Heilige Geest) aan de plaatselijke bevolking uit te leggen. Het werd een gewoonte om een boom in huis te halen en omgekeerd aan het plafond te hangen. Thüringen is dan ook precies het gebied waar de kerstboom zijn oorsprong lijkt te hebben. Luther verklaarde aan het begin van de zestiende eeuw de kerstboom tot symbool van de geboorte van Jezus. De boom kreeg al snel een plaats in de Christelijke traditie, maar het duurde nog lang voordat de boom in huis werd gezet; pas vanaf eind 19e eeuw haalde men hem in Nederland ook de huiskamer binnen. Santa Claus is coming to town.... De kerstman is wereldberoemd en is ontleent aan de Nederlandse Sinterklaas, maar is veel jovialer en minder 'waardig'. Het verschijnsel 'kerstman' als personifica tie van het midwinterfeest ontstond waar schijnlijk in de zestiende eeuw in Europa. De kerstman maakte van het kerstfeest een vrolijk en gezellig feest. Father Christ mas uit Groot Brittannië, Pere Noël uit Frankrijk, de Duitse Weihnachtsmann en de Scandinavische kerstmannen waren geen kindervriend en schonken geen cadeaus. De kerstman ging pas cadeautjes schenken nadat hij steeds meer werd ver eenzelvigd met de in negentiende eeuw in Amerika gecreëerde en razend populaire Santa Claus. \Vt' Tweede Bloksweg 2 - Waddinxveen Tel: 0182-612559 - Fax: 0182-631735 info@centrumverkleij.nl Diverse soorten kerstbomen o.a. Konica, Picea, Nordmann Mooie kwaliteit bomen in pot of gezaagd. We kunnen ook een kruis voor u eronder slaan en we verpakken hem netjes in een net. Bestel uw boeket nu via de website en betaal veilig met Ideal Ook volop kerstgroen en Like ons decoratiematerialen op Facebook om zelf aan de slag te gaan V -.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 30